Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit reagáltatok volna? Fogyaté...

Mit reagáltatok volna? Fogyatékossal találkoztam.

Figyelt kérdés

Ma sétáltam az utcán, és elment mellettem egy bekötött hajú lány. Látszólag mind ketten jó kedvűek voltunk, így rajtam is volt egy kis mosoly, hogy nem csak én sétálgatok. Majd közelebbről megláttam, hogy az egyik füle hiányzott. Kirázott a hideg, és valami rettenetes látvány volt, hogy ott simán bőr van és nem fül. Szerintem meglátta az arckifejezésemet, mert miután ez történt felemelte a fejét és úgy sétált tovább. Mintha büszke kéne legyen erre.

Így visszagondolva lehet kicsit sértő voltam, de ti mit reagáltatok volna a helyzetembe?


2016. jan. 5. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
"Mintha büszke kéne legyen erre." Kösd fel magad testvér :D Mit reagáltunk volna? Semmit. Elmegyek mellette. Kész.
2016. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetes reakcio volt a tied is es az ove is.
2016. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
A 「mintha buszke kene lennie erre」 mindent elmond rolad。。。
2016. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"mintha büszke kéne legyen erre" - te így értelmezted, én mint sérült gyermeket nevelő szülő azt mondom, ha azt látom valakin, hogy fél-undorodik a gyerekemtől, nem büszkeségből húzom ki magam, hanem azért, hogy lássák. nincs mitől félni-undorodni-lehet őt is szeretni- ő is ember, nem egy szörny, stb... szóval szerintem egyszerűen azzal hogy kihúzta magát a tudtodra akarta adni, hogy ő ilyen és kész, ő elfogadja magát, boldog így... biztos vagyok benne, hogy volt időszaka mikor bántották ezek a nézések és szomorúan lenézett a földre, de rájött hogy neki is jár a boldogság,a normális élet, akinek nem tetszik ne nézzen rá... én ezt gondolom az írásod alapján :) de amúgy a 2-es teljesen jól mondja, mind a kettőtök részéről természetes a reakció :)
2016. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Elég együgyűnek és primitívnek tűnik a gondolkodásod. A magam részéről az öngyilkosságot számodra nem javaslom, de mindenképpen szállj magadba és tarts önvizsgálatot. Erre ideális lehet az, ha nagyjából három hétre elvonúlsz egy hófödte hegycsúcsra lemondott életet élni. Ott készíthetsz magadnak faágakból és falevelekből egy kis kalyibát, fenyő derékaljjal persze, éppen csak, hogy el ne fagyjanak a végtagjaid. Valami kibrezsót vigyél, mert ezidő alatt csipkebogyópép lesz az egyetlen eledeled, abból is csak nagyon kevés. S ezen a helyen aztán elmélkedhetsz a dolgok mikéntjéről, valamint arról hogyan illik viselkedni egy fogyatékkal élő emberrel szemben. Gázt szintén ne szívjál, hidd el nem valami kellemes, bele is lehet halni.
2016. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most láttál ilyet először? Én láttam elég sokat, mit reagálnék? Ő is ember, nem kiállítási tárgy.Rokonságban is van egy ilyen nő, akinek egyik füle csonka, meg furcsán is beszél, szegényke kicsit torz, akárhogy is nézzük, de teljesen normális, nagyon jószívű és dolgos, nagyon aranyos! Meg a szomszédba is van egy fiatalember, aki kicsit fogyi, látszik is rajta, de ő is teljes életet él és nagyon vidám, szerethető emberke.Szóval nem kell kiakadni ezen.
2016. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Attól még nem fogyatékos valaki, hogy hiányzik a fél fülkagylója. Valamennyire rosszabbul hall, de nem annyira. A különleges vonzza a szemet, de az is zavarhatja őket, ha szándékosan elkapod róluk a tekinteted. Próbálj meg úgy nézni, mintha nem látnál valami különöst. És:

Bámulj csak! Lehet, hogy varázslót látsz!

2016. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"Mintha büszke kéne legyen erre".. erre csak azt tudom mondani mint az előttem szólók, nálam ez a mondat betette a kaput.
2016. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy baromi idegesítőek akik ha valaki nem teljesen szabványos, akkor úgy néznek rá, mint a bazári majomra.

Nekem van a két szemem között egy kis eltérés.Nem csúnya, tehát ennek ellenére is szép, vonzó embernek tartanak, de bármily apró is az eltérés, sokan észreveszik és még vannak olyan pofátlan bunkók is, akik megkérdezik, és miért???? Köze hozzá???

Bár mint mondtam nem taszít másokat, csak kíváncsivá teszi, tehát nincs mi miatt szégyenkeznem de akkor is idegesítő ha az embert kérdezgetik, vagy nézegetik.Hogy ugyan miért van az az 1 század milliméteres eltérés?? Úgyhogy sokat mesterkedtem azon, hogyan tereljem el erről a figyelmem, pl fél oldalas frufru, rafinált smink.

De tudod mit? A francnak van kedve ezzel bajlódni, ezután inkább büszke leszek rá!

2016. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!