Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik lenézik a filozófia,...

Akik lenézik a filozófia, szociológia, nyelvészet stb. szakosokat, azok ezeknek a területeknek a nagyjait (tudósok) se becsülik?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 21:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

9-esnek köszönöm, hogy a kérdésre válaszolt. Egyrészt a legtöbben azért egyetértenek a nyelv eredetében, de ha nem is: szerintem nem ez a legfontosabb nyelvészeti irány manapság. Inkább szerintem fontos manapság a szótár- és fordítógép-készítés, a korrektúra, a siketekkel foglalkozó jelnyelvészet, a mesterséges intelligencia kutatása, a mobilos, számítógépes beszédfelolvasó/beszédértő gépek, a vakok számára felolvasógépeket készítő rendszerek, a kriminalisztika, annak vizsgálata, hogy működik az agy, mikor beszélünk, olvasunk, a gyerekek nyelvelsajátításának problémái, a nyelvi problémák (beszédhibák), az ilyesmik. De a nyelv eredete sem lebecsülendő, csak mondom.


Az mindegy, hogy tudsz-e ilyen embert mondani, általában legtöbben a saját szakterületükről tudnak nagy neveket. Úgy általában kérdeztem.

2016. jan. 5. 21:47
 12/15 anonim ***** válasza:

Valóban, a nyelvészetnek a nyelvtörténet csak egy kicsi szelete, valójában jóval több területen fontos a nyelvészek munkája,illetve a tudomány elég szerteágazó, és nagyon sok dologgal foglalkozik (leíró nyelvészettől a szociolingvisztikáig stb.) de ezek olyan dolgok, hogy egy átlagember úgysem bírná megérteni, mert nem lát bele.


Amúgy, a kérdésedre válaszolva, én felnézek azokra, akik tudományos fokozatot szereznek, és nem teszek közöttük különbséget. Igazából az, aki az egyik tudományt többre tartja, mint a másikat, nem komolyan vehető ember. Persze, aki műveli ezeket, annak a számára a saját szakterülete a legfontosabb, de aki igazán jártas egy tudományban, abban van annyi intelligencia, hogy nem nézi le azt, aki más szakterületen tevékenykedik. A lenézés, fikázás a plebs szokása.


Viszont az tényleg igaz, hogy az ország mai helyzetében kérdés, hogy melyik képzésre van igazán szükség, hogy kellenek-e olyan számban bölcsészek, ahogy most a tömegoktatás kitermeli őket évről évre (vagy jogászok stb.), de ez más kérdés, ez igazából gazdasági, társadalmi stb. kérdés, és az nem rontja pl. magának az irodalomtudománynak, mint tudománynak az értékét, hogy nem kell annyi irodalom szakot végzett bölcsész a munkaerőpiacon.


Vannak, akik ezt megértik, vannak, akik meg nem, és azok jönnek a hülye plebs dumával, hogy "a bölcsész szak az semmit nem ér, mert nem lehet vele elhelyezkedni."

2016. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A túlképzéssel én is egyetértek, csak volt olyan tapasztalatom, hogy valaki tényleg teljes egészében megkérdőjelezte az egész értelmét. És kíváncsi voltam, hogy a nagy tudósoknak megvan-e a tekintélye.
2016. jan. 5. 22:40
 14/15 zgyzgy ***** válasza:
100%

Nem is ismerik őket, akkor hogyan becsülnék?

De hát mit vársz egy meló-sör-foci szentháromságban vegetáló, tanulatlan bérrabszolga tömegtől?

2016. jan. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát én se ismerek mondjuk túl sok neves fizikust azokat a középkoriakat kivéve, akiket már a gimiben tanultunk, de attól még látatlanban is elhiszem, hogy valaki, akit nem ismerek, biztos nagyot alkot.
2016. jan. 6. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!