Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem gonosz minden...

Csak szerintem gonosz minden ember? Miért lehet ez mostanában?

Figyelt kérdés

Komolyan az utóbbi időben azt vettem észre, hogy mindenki mindent csak a saját, vagy közeli hozzátartozója érdekébe tesz (de inkább előbbi)... Senki sem ad senkinek semmit önzetlenül. És ráadásul mindenki súlyos empátia hiányban szenved!


Max. itt, és még néhány helyen az interneten találhatóak viszonylag normális emberek, de akkor azok vagy nem mennek ki az utcára, vagy csak a neten játsszák meg magukat.


Miért lehet ez így mostanában sokkal inkább, mint régebben? (a válságokon és egyében kívül)



2014. dec. 11. 20:04
 1/5 piriiiii ***** válasza:
33%

Nem hiszem, hogy így van.

Nincsenek rossz vagy gonosz emberek, csak eltévedt, bizonytalan emberek, akiknek segíteni kell visszatalálni a helyes útra, és most nem a megtérítésről beszélek nyilván.

Ilyenből viszont van egy pár, de sok helyes útat járó ember is van. Helyes út alatt sem azt értem, hogy nem káromkodik, nem nőzik, nem iszik, nem cigarettázik, és egy pillanatra sem él hedonistán.

2014. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Az emberek többsége szerintem alapvetően normális (amíg büntetlenül megteheti*). A tájékoztatás inkább szerintem, ami nagyon elment egy szélsőséges irányba.

Régen is történtek borzalmas dolgok, de arról általában csak kevés ember tudott, manapság pedig minden ilyet azonnal a képünkbe nyom a média - történjen itthon, vagy külföldön. Lélekölő folyton embertelen borzalmakról olvasni a hírekben. És amikor kikapcsolódásra vágyva bekapcsolod a TV-t, jönnek a hulla boncolós, helyszínelős, elmebeteg gyilkosos sorozatok (amikre külön haragszom, hiszen az alap történés ilyen Barátok közt szerű bárgyú családdráma, csak a díszleteket adják a hullák és a brutalitás). Vagy leülsz a gép elé, hogy szembesülj a legújabb lefejezéses terrorista videóval, vagy hogy hogyan dobják az utcára az ebolában meghalt emberek tetemeit Afrikában.

Ez több, mint a mennyit egy jóérzésű ember lelke el tud viselni, ezért az emberek egyre érzéketlenebbé válnak védekezésképpen. Az utcán életvitel-szerűen kéregető koldusok is kiölik az emberből egy idő után az empátiát. Ma amikor kijöttem a munkahelyemről egy alak megszólított - illetve csak szólított volna, mert rá sem néztem, úgy mentem tovább. Pedig alapvetően nem vagyok egy bunkó, de már elegem van a sok lejmolásból. Nem tudom úgy megtenni a munkahelyem és az otthonom közti utat, hogy tucatnyi kéregető, mappás ember, hamisan játszó utcazenész, szórólaposztó mellett el ne menjek. Általában a boltba sem tudok úgy leugorni, hogy ne próbálna valaki lejmolni. Ennek az a vége, hogy ha egyszer majd valakinek tényleg segítség kell, úgy fogom faképnél hagyni, hogy meg sem hallgatom.


És most visszatérve arra a részre, hogy *"amíg büntetlenül megteheti". Ezt úgy értem, hogy amíg nem kell harcolnia a (tágabb értelemben vett) életben maradásért. Amikor süllyed a hajó, és kevés a mentőcsónak, akkor mutatja ki az ember a foga fehérjét.

2014. dec. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Őszintén,a közeli családtagjaimon és 1-2 emberen kívül sz*rok a többi emberre,mert ők is ugyanezt teszik velem,kapzsiak,csak a külsőt nézik,rosszindulatúak és túl nagyra vannak magukkal,azt hiszem az ilyenek megérdemlik ha valaki befolyásolja/manipulálja őket.
2014. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó igazából én is így veszem észre, csak az a baj, ha pl. adok embereknek valamit akkor nem, hogy szívből megköszönnék... Nekem, vagy másnak ajándékoznának dolgokat (hangsúlyozom ezt nem várom el!)... Hanem pl. múltkor egy majdnem ismeretlen embernek adtam egy 7 Ft-os videojátékot, mert nekem 2x volt meg és ahelyett, hogy eladtam volna vagy valami (mert tudtam, hogy Ő neki az kéne) neki adtam és erre másnap már a haverjai jelölgetnek facebookon, hogy "barátkozzanak" velem. De mind ezt nagyon átlátszóan. És ez csak egy példa, folyamatosan tapasztalok ilyeneket... Én régebben szerettem önzetlenül adni, de ma már az emberek nem a jóindulatot látják egy önzetlen cselekedetben, hanem a vagyonszerzés lehetőségét és ez engem elszomorít.
2014. dec. 14. 20:54
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 Joshi Bharat te vagy az? :
2014. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!