Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó a múltba menekülni,...

Clay Morrow kérdése:

Miért jó a múltba menekülni, visszatekinteni?

Figyelt kérdés

Én mindig nagyon boldog vagyok, ha úgymond "időben visszautazom" és hiába volt minden rossz akkor is, melegíti lelkemet, hogy bezzeg akkor de jó volt. És tudom, hogy majd 5 év múlva is erre az időszakra (ami iszonyat szar) mosolyogva fogok visszagondolni. Miért? Miért vált ki jó, melegítő érzést még akkor is ha rossz emlék? Talán mert elmúlt, túlvészeltem és nem lett komolyabb bajom tőle?

Sokszor visszagondolok, hogy 'jaj de jó volt' ilyenkor, meg ekkor-akkor.



2016. jan. 5. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az idő megszépíti a dolgokat... meg lehet,a jelened még annál is rosszabb.
2016. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert amíg a múlton gondolkozol, addig sem kell szembenézni a jelen kihívásaival.
2016. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De ismerős.

Ugye, megszépíti az idő, meg akkor még fiatalok voltunk...

2016. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon is ismerős,pedig még fiatal vagyok. A rossz időszakokra is szívesen emlékszem vissza egy idő után,és visszavágyom mert utólag már jónak tűnik

Szerintem azért jó, mert azóta már változtak a dolgok.Lehet hogy volt egy rossz időszak az életedbe, de utólag már megszépül,ráadásul lehet vannak emberek,dolgok,szokások stb amik akkor voltak de azóta eltűntek,megszűntek,és az időszak hiába volt rossz, ezek hiányoznak,és ezekre jó visszaelmélkedni.

2016. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!