Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha sehova se...

ZoraChan kérdése:

Mit tegyek, ha sehova se tudok menekülni?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, az anyám 47 és és a mostohaapám 48. Nehéz anyagi körülmények között élünk, ráadásul a szüleim minden nap részegre isszák magukat... Nagyon nehéz ezt átélni, és a suliban is sokan bántanak -bár az annyira nem zavar. Sehol sem tudok sírni, és kicsit megnyugodni, mert mindenhol csesztetnének... Anyám is hazudik nekem, mindig azt mondja, hogy utálja a m.apám, de látom ahogy ölelgeti meg szeretgeti és én egyenesen undorodok már anyámtól. Utálom ha a közelembe van. Utálok sok ember közé menni, mert félek,hogy engem néznek és rólam beszélnek. Facebook-on tartottam egy pszichológussal a kapcsolatot és bíztam benne, de ő elmondta anyámnak, amit írtam neki, plusz le is b*szott, hogy mi közöm anyám magánéletéhez. Nem tudok sehova menni, vannak barátaim, de este 10-kor nyilván nem megyek át senkihez... Kéne egy kis segítség ,mit tegyek? Anyámnak nem merek szólni, félek tőle és félek hogy kitilt otthonról... Szeretnék kollégiumba menni 8. után, de nem enged el... Nem tudok mit tenni és érzem, hogy lassan beleőrülök! Néha magamba beszélek az utcán és szinte mindenről a halál jut eszembe... Lehet, hogy túlzás ez egy 12 éves kislánytól, de így érzek...

2015. jún. 1. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Előző vicc volt :D De egyébként nem tudsz mit csinálni 12 évesen :/ ha van nagymamád szolj neki, hogy csináljon valamit, oda költözhess hozzá anyád nem tehetne semmit, a rendőrség úgy se hagyná hogy két alkoholista mellet élj.
2015. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 FüligJimmy88 ***** válasza:

Nagyszülőhöz, nagynénihez, nagybácsihoz nem tudsz költözni? Gondolom nem, különben ki sem írtad volna a kérdést... De ha mégis akkor ezt látom egyedül megoldásnak. Ha meg erősködnek, hogy költözz haza, akkor közölni hogy vagy ez, vagy ez plusz a gyámügy.


De azért először próbáld megértetni anyuddal, hogy ez neked mennyire fáj. Mert ha meg lehet beszélni kulturáltan akkor fölösleges lázadni.


A mostohaapádat viszonylag könnyű lenne kiiktatni (már persze nem szó szerint), de azt inkább nem mondom hogyan, mert nem hiszem hogy meg tudnád csinálni... Mindegy, szóval ezeket próbáld meg, hátha...

2015. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom:(

Van nálatok iskolapszichológus? Mindenképp beszélned kellene vele (ha van), ő-ha olyannak ítéli a helyzetet, akkor beszélne a szüleiddel, vagy értesítené a gyámügyet.

Esetleg ahová félre tudnál vonulni sírni-egyedül lenni kicsit: suli után, ha van a közeletekben templom. Nem imádkozni, csak csöndben, nyugiban lenni anélkül, hogy bárki hozzád szólna (pl. ateista vagyok (nem hiszek istenben), de én is ültem már be hasonló ok miatt templomba-nem misére:)

Addig is, ha van saját telefonod: 116123. Csak ezt tárcsázd (nem kell előhívó, csak így, szimplán), ez az ingyenes lelkisegély száma. Teljesen ingyenes, anonim, és nagyon kedvesek. Ha nem más, csak meghallgat-bár nekem ott mondtak olyat, ami nyilvánvaló volt, mégse hallottam senkitől (23 év alatt), de a lelkisegélyes hölgy mondta, és nagyon sok erőt, bátorítást adott. Bármeddig lehet beszélgetni velük ezen a számon, nincs időlimit. És esetleg egy ott dolgozó is segíthet, olyan helyet ajánlhat, ahová fordulhatsz.

Sok szerencsét, boldogságot, és szép életet kívánok!:):)

2015. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen internetes pszichológusokkal vigyázz,igazi szakember NEM FOG!! ismétlem NEM FOG szakszerű tanácsokat adni interneten keresztül. Egy valamirevaló ember,aki gyógyítani szándékozik minimum,hogy élőben konzultál. Teljesen más egy ember élőben,csomó mindent látni lehet az arcán/viselkedésén. Láthatsz esetleg olyat,akik a házipatikán/orvosilexikonon meg egyebeken válaszolnak kérdésekre,de ők is mindig orvoshoz küldik a betegeket konzultálni. Én ha gondolod privátban szívesen segítek,nem kérem el a facebookod ha nem szeretnéd nem az a célom,hogy lecsesszelek ugyanis voltam 12 éves,átmentem azon amin mos t te is. Nem mondom,hogy szakszerű tanácsot tudok adni de beszélgetni szívesen beszélgetek és az ilyen kamaszkori dolgokban tudok segíteni,szülőkkel kapcsolatban stb.Írj nyugodtan,ha gondolod! Egy 19 éves lány.
2015. jún. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!