Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig a nagydarab,...

Miért mindig a nagydarab, vagy éppen kövér emberekre mondják hogy lusta, és lomha?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatom,hogy a legtöbb tudatlan ember azt tartja,hogy a kövér vagy nagydarab emberek lusták,és lagymatag lassú emberek. Pedig Én szerintem ez nem igaz! Én vagyok 125-kiló és két méter,de állítom hogy fürgébb vagyok,és jobban mozgok,mint egyes emberek a vas ággyal 40-kilójukkal. Sok olyan sovány vézna embert ismerek akik szidják a BKV-t,de egy megállót nem képes le gyalogolni. És olyan lassan mennek az utcán,vagy egy közértben hogy operálni lehetne őket. Most nehogy valaki kiforgassa a szavaimat,senkit nem akarok sértegetni,de nap mint nap tapasztalom ezt. Én a 125-kilómmal 25-30-kilométer is gyalogolok naponta,míg egyes sovány társaim 50-métert is busszal,vagy autóval képesek csak megtenni. És akkor még engemet piszkálnak a buszon,hogy nem tudok mozogni. Ja és ami érdekes hogy állandóan a mozgásról prédikálnak a nagyokos "szakemberek" aztán mégis ismerek nem egy néhány olyan embert aki a WC-re is autóval jár,és egész nap egészségtelen kajákat eszik mázsa számra,és vedli a sok cukros üdítőt,és egy grammot nem hízik. De mozogni egy évben nem mozog annyit,mint Én egy héten. Akkor miről is beszélünk? De bezzeg a BKV-t azt szidják mint a bokrot,ha egy picit várni kell a buszra. Ha ne adj isten leállna a BKV,és az autójuk is csütörtököt mondana,akkor jaj lenne nekik. Biciklizni tudnak,de csak dísznek van nekik. Még egyszer írom,hogy NEM sértegetni,és megbántani szeretnék senkit,csak egyes emberek,főleg a fővárosiak ilyenek. Én csak úgy hívom a ilyeneket hogy elkényeztetett városi puhány ropik. Vagy tápos csirkék,vagy papír kutyák.

#lustaság #Mindig csak a kövér #és lassú?
2016. jan. 8. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert az elfogadott tény, hogy a nagyobb tömegű testnek, nagyobb a tehetetlensége. Fizika.

Erre asszociál mindenki.

Az már egy másik dolog, hogy ezért miért kell lecseszni valakit, csak azért, mert kövér, holott nem is ismeri az embert. Nem csak a személyiségét, hanem a fizikai állapotát. De ez meg már csak emberi bunkóság.

23/l

2016. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a te nézetedben akkor tápos csirke vagyok...55 kg,két gyerekes anya.Nincs jogsim,napi 5km biciklizem a gyerekért oviba (oda-vissza) a családom szerint nyomi vagyok mert megteszem(de ez más téma 😉) szerintem ez pont ugyan olyan fos sztereotípia mnt hogy a szegények kövérek,a gyerekes anyák boldogtalanok (ezeket itt olvastam a minap) egyszerűen sok a megkeseredett ember aki nem tud.mit kezdeni az idejével ezért ilyeneket talál ki,mond
2016. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#2, szerintem a tápos csirkét, arra értette, akik soványak, és a fittségük a béka segge alatt van. Te nem ilyen vagy, ne félj, ha rendszeresen mozogsz :D
2016. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Nyugi én nekem nem az jut elsőre eszembe, hogy lusta hanem az, hogy igénytelen. :D egy fokkal rosszabb, szóval tőlem aztán lehetsz marha sportos, mert elméletileg le tudsz gyalogolni egy buszmegállónyit. pf...
2016. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Köszi 😉
2016. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Elképzelni sem tudom, hogy napi szinten hová gyalogolhatsz 25-30 km-t.
2016. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A Második válasz írótól Én kérek elnézést! Ha 2-gyermekes anyuka vagy,és rendszeresen kerékpározol akkor a "tápos csirke" jelzőt nem rád értettem. Tápos csirkét azokra értettem,akik valóban soványak,de az állóképességük,és a fizikai teljesítményük egyenlő a 0-val. Mint ahogy azt a harmadik válasz író írta.
2016. jan. 8. 10:49
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogy hova? Hát a foglakozásom olyan,hogy sokat gyalogolok és van a mobilomban lépés számláló,aki a kilométert is mutatja. És ez hiteles,mert mérnökök fejlesztették ki,és nem holmi vacak mobil az enyém,csak már régi. Meg a szolgálati GPS-is mutatja,hogy egy nap mennyit megyek.
2016. jan. 8. 11:11
 9/13 anonim ***** válasza:

25-30 nem kevés lássuk be.

Ez amúgy, mint minden egyénfüggő. Én alapvetően lusta vagyok közel 180 centi 58kg 21 éves és fiú. Szóval hihetetlen vékony.

Utálok buszozni így ha tehetem gyalogolok. Főleg ha Pesten vagyok ott max metró ritkán villamos de amúgy gyalogolok.

Egyébként vidéki vagyok de biciklivel járok szinte mindenhova mert utálok buszozni 8-9 km oda majd vissza megint. Nem egyzer volt, hogy hazasétáltam a avárosból ami megint közel 10km a végére azért már fáradt voltam de nem adtam volna föl.

Ja és baromi lassú és nyugodt vagyok műteni lehetne, de mozogni a legtöbb esetben szeretek.

Az, hogy miért mondják az elhízottakra, hogy lusták az szerintem azért van, mert azthiszik azért híztak el, mert nem csinálnak semmit. De ez nagyon sok esetben nem így van.

2016. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na igen! Hát Te egy fitt fiatal srác vagy! Le a kalappal előtted! A hozzád hasonló korúak,itt Pesten azok,akik mindig szidják a BKV-t,de azért mennye jó,hogy egy megállót is busszal mennek. Amint a bicikli egy nagyon jó,és környezet kímélő jármű! Nagyon helyes amit teszel,hogy inkább gyalogolsz,vagy biciklizel,minthogy ülnél egy tömött büdös buszon,ahol még levegő sincsen. Végre van egy jó válasz adóm! Te példakép lehetnél a mostani tízen húszon éveseknek!
2016. jan. 8. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!