Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám újjáépíteni a...

Hogyan tudnám újjáépíteni a lelki egyensúlyomat?

Figyelt kérdés

Húszas éveim közepén járó "férfi" vagyok. Világéletemben visszahúzódó, "jobb a békesség" elvet követő ember voltam, aki igyekezett minden rizikósabb helyzetből kimaradni, sajnos ennek az lett az eredménye, hogy mostanra teljesen teljesen társadalmon kívülinek érzem magam. Voltak, vannak problémáim másokkal való ismerkedéssel, önértékeléssel, magabiztossággal, tulajdonképpen az összes alapvető emberi képességgel hadilábon állok.

Az elmúlt időszakban kialakult bennem, egy bizonyos jellegű kisebbségi komplexus, aminek következtében gyakran úgy érzem, hogy nem vagyok méltó az "ember" megnevezésre, főleg ha olyasvalakivel beszélgetek, aki vagy felettem helyezkedik el a ranglétrán, vagy már le tett valamit az asztalra. Bár lehetne felsőfokú végzettségem, sajnos még nem tudtam megszerezni, így kénytelen vagyok egy olyan munkakörben dolgozni, ami nem feltétlen egészségbarát, és a kollegiális környezet is igen destruktív.Igen gyakran elmegy az élettől is az ember kedve, főleg a saját tehetetlensége miatt.

Van néhány barátom, a korábbi diák korszakomból, de velük is jó ha évente egyszer találkozik az ember, így az esetleges motivációs faktort kilőve.

Ábrándoztam már párkapcsolatról is, bár amint rágondolok hatalmába kerít a "Nem vagy méltó rá. Barátokat sem tudsz szerezni, na majd pont egy lány fog egy magadfajta selejtet elfogadni" érzés. Nevetséges, nem de?...

A "kedvencem" mégis az a tulajdonságom, mikor egy ideje nem látott ismerőst látok közeledni az utcán, inkább megpróbálom elkerülni, mert egyszerűen nevetségesnek érzem magam...csak nem tudom mi miatt...

Voltam szakembernél ezekkel a tünetekkel, de nem igazán segített.


Tisztában vagyok vele, hogy nem feltétlen a világ a hibás a jelenlegi helyzetemért (bár mind tudjuk, hogy napjaink társadalma minden csak nem tökéletes), de azért azt sem mondanám, hogy az én morális értékrendszerem olyan különc lenne.


Nagyjából most érkeztem ahhoz a részhez, ahol a főhős lelki lelki világi úgy elkezdett úgy omladozni, de nem tudja, hogyan kellene újraépítenie magát, mert ha lenne egy "Újraindítás" gomb az életemben, akkor biztos megnyomnám.


Valakinek van valamilyen tanácsa eme bolyongó léleknek?



2016. jan. 10. 21:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Van benned egy gát, egy félelem az ismerkedéstől. Ezen kellene változtatnod.

Mindenképpen kérdezd meg magadtól: Miben vagyok jó? Mi az amiben tényleg jó vagyok? Mik az értékeim? Egyszerúen keresd meg magadban a remek embert. Ez nem egoizmus ez egyszerő öntudat és önbizalomnövelés.


Ülj és írd le a válaszokat. Hidd el sokkal jobb lesz. Alkoss terveket a jövőre vonatkozóan. Aproterveket. Például elmegyek kirándulni és kimozdulok. Mindenképpen javaslom hogy mozdulj ki a mindennapok szürkeségéből. Akár egyedül menj el sétálni .DD


Esetleg legyen házi állatod, akivel tudsz foglalkozni. Akitől kaphatsz szeretet, mert szerintem szeretethiányos vagy.


Lehet hogy hülyeségeket írok :DD De én így vélem hogy ez talán segíthet. A lényeg h beszélgess magaddal: tárd fel az eőrrősegeid és gyengeségeid. Légy tisztában a céljaiddal, de a korlátaiidal is és tervezgess. Mozdulj ki


20L

2016. jan. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!