Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha rossz döntés volt 1990...

Progizo kérdése:

Ha rossz döntés volt 1990 után kivonulni az orosz piacról, akkor ma miért rossz újjáépíteni ezen kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Vagyis miért nyavalyognak egyesek az Oroszországgal való gazdasági kapcsolatok felélesztése miatt? Ők helyeselték annakidején a szakítást is?

Ha akkor nem erőltetjük ilyen szolgaian ezt az "euroatlantiságot", akkor talán sok vállalatunk, iparágunk is megmenekült volna azáltal, hogy az oroszok továbbra is vettek volna buszt, híradástechnikai-, élelmiszeripari termékeket, stb.

Vajon most már késő? Vagy sosem késő?



2014. dec. 4. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem rossz feléleszteni.


A felélesztése, pont az atlantisták érdekeit sérti.

2014. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Kapaszkodj meg a keleti piac nem azért omlott össze, mert mi nem adtunk el, hanem azért mert nem volt pénzük venni!

Az Ikarust például 98-ban az orosz gazdasági válság döntötte be végleg, mikor több száz buszt nem vettek át az orosz közlekedési cégek, amiket utána aprópénzért kellett szétszórni a volán vállalatok között. Ekkor kellett elprivatizálni az Ikarust is a franciáknak, de ez csak egy példa a sokból.

Az oroszokra a vasfüggöny lebontása után ráomlott a magyarnál sokkal jobb minőségű, de sokszor olcsóbb használt nyugati áruk dömpingje, hűtőktől, videókon át kocsikig, mindent vittek keletre. Kína is ekkoriban kezdett berobbanni az olcsó feldolgozóiparával, ami például a magyar textilipart teljesen hazavágta.

A magyar nehézipar gyakran muzeális technológiát használt, pl. Miskolc-Ózd környéki acélgyártásnál még Siemens-Martin eljárással dolgoztak, miközben nyugatabbra a sokkal gazdaságosabb (de kevesebb kohászt igénylő) eljárások terjedtek el. A Dunaújvárosi vasmű, ahol modernizáltak túl is élte a rendszerváltást...

A hazai alumíniumipart az alumínium alacsony világpiaci ára vágta haza, ezért zárták be a bauxitbányákat is, a szénbányáinkat dettó, már nem volt vasfüggöny, ami mesterségesen felnyomja az árakat, és megérje kitermelni a magyar bauxitot, barnaszenet.


Senki nem nyavalyog, hogy jó kapcsolatokat akarunk az oroszokkal, a rendszerváltás óta Magyarország azon kevés ország egyike, ami szinte végig baráti maradt Oroszországgal, a volt szocialista tömbből, ez a jó viszony már a Horn-kormány idején elkezdett kiépülni, miközben Lengyelország, Románia a balti államok, Csehország, Szlovákia végig fújtak az oroszokra.


Olyan iparunk mint a rendszerváltás előtt már sosem lesz, teljesen átalakultak a piaci igények, de, hogy pozitív ellenpéldát is mondjak, a rendszerváltás előtt egyetlen autógyárunk sem volt, most van Suzuki, Audi, Mercedes, Opel összeszerelő üzem is, igaz a busz és teherautó gyártásunk cserébe eltűnt. De alkalmazkodni kell valamilyen szinten a nemzetközi viszonyokhoz.

2014. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Nem a "gazdasági kapcsolatok felélesztése" a probléma, hanem a gazdasági FÜGGÉS megteremtése. Ha arról lenne szó például, hogy szállítunk nekik almát, és cserébe ők szállítanak vodkát, azzal semmi baj nem lenne. Ha valami problémánk van egymással, legfeljebb mi nem iszunk vodkát, ők meg nem esznek almát.


A probléma akkor van, mikor létre akarnak hozni egy olyan beruházást (atomerőmű), amit OROSZ HITELRE!!!! akarnak elkészíteni, nagyrászt OROSZ vállalkozókkal (a magyar cégek csak beszállítóként szerepelnek), deklaráltan csak OROSZ fűtőanyaggal lehet működtetni, és még a kimerült fűtőelemeket is az OROSZOK fogják tárolni 20 évig, (majdnem annyiért, mint amennyibe az urán maga került), és utána VISSZASZÁLLÍTJÁK hozzánk, hogy oldjuk meg, és tüntessük el a sugárzó kimerült fűtőanyagot, természetesen rohadt sok pénzért.


EZZEL van baj.

2014. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

" hanem a gazdasági FÜGGÉS megteremtése."


Most nagy mértékben függünk nyugatról,ha nem nyitnánk oroszország felé ez még erősödne. Az amcsik és Cain azért nyavajognak, mert nem velük üzleteltünk ennyi

2014. dec. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

"Ha akkor nem erőltetjük ilyen szolgaian ezt az "euroatlantiságot", akkor talán sok vállalatunk, iparágunk is megmenekült volna azáltal, hogy az oroszok továbbra is vettek volna buszt, híradástechnikai-, élelmiszeripari termékeket, stb."


Miből?

Oroszország 4-szer nagyobb az egész EU-nál, a gazdaságuk mégis akkora, mint Olaszországnak és az is 3/4 részben az energiahordozókon alapul.

A szocializmusban meg nem vettek tőlünk semmit, csak lenyúltak innen mindent, amit tudtak, aztán valami jelképeset visszacsepegtettek. Ez volt a barterkereskedelem.

2014. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

" gazdasági kapcsolatok felélesztése"? Tudod amit kinyirtak, szétba-ztak azt nem lehet feléleszteni, mint ahogyan a döglött kutyát sem. Ujat lehet épiteni ha van miböl.

" az oroszok továbbra is vettek volna buszt, híradástechnikai- termékeket" Ezt meg honnan a bánatbol veszed? (Azonkivül, hogy alaptalanul ábrándozol!) Élelmiszerböl meg mit tudtunk volna adni amikor a Tsz-eket, gazdaságokat szétba-zta Jozsi bácsi? Megmondanád? Honnan vetted ezt a rengeteg észt? Mennyi idös vagy?

2014. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!