Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok azért spórolni,...

Ti szoktatok azért spórolni, mert a világ nagy része éhezik? (pl vízzel)

Figyelt kérdés

Lehet, hülyeség, de én szoktam. Albérletben élünk, a rezsink fogyasztásfüggetlen, állandó. Ennek ellenére nem szoktam kádban fürdeni, max havi egyszer. Zuhanyzáskor, hajmosáskor elzárom a vizet, ha épp nem kell.

Csak azt a szobát fűtjük, ahol épp tartózkodunk (azaz a nappalit), a fürdőszoba spórolóson van, csak akkor tekerem fel, ha hajat mosok. A hálószobában csak fél órával lefekvés előtt kapcsolom be.

Egyszer kipróbáltam, mennyi ideig tartana ki egy 250ml-s sampon a(z akkor még) derékig érő hajamra odafigyeléssel heti 2 mosással, és 6 hónapig.

Szóval most már azért figyelek, fejjel lefelé tárolom a flakonokat, ha fogynak, hogy ne miattam gyártsanak le valamit.


Ti is szoktatok ilyesmire figyelni, vagy igazából ez nem számít?


2016. jan. 10. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az a helyzet, hogy hiába spórolsz a vízzel vagy mással, másnak nem lesz jobb, sőt, a fogyasztással növeled a GDP-t. Ez sajnos egy olcsó indok, hogy pl "miért hagyod ott az ételt, Bangladesben a gyerek megette volna".


Ha segíteni akarsz, támogasd a humanitárius szervezeteket.

2016. jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam ilyesmire figyelni, de nem a világ éhező része miatt. Attól, hogy én spórolok a vízzel, még nem lesz tiszta vize az indiai árváknak.


Azért figyelek rá, mert fölösleges pazarlás, minek fűtsem fel a lakást 27 fokra? Vagy minek álljak minden nap fél órát a zuhany alatt, ha 10 perc alatt is bőven letudom a fürdést.

2016. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az éhezők miatt (rajtuk ezzel nem tudok segíteni), hanem az erőforrásokkal való takarékoskodás miatt, ami végső soron a környezetszennyezés mértékére van hatással.
2016. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Nekem szoktam.

Sajnálatos dolog, hogy más éhezik szomjazik. De én arról nem tehetek, azért nem fogom magam nem jól érezni.


Ez van, kegyetlen a világ.

Ha annyira segíteni akarsz rajtuk, akkor adakozz.

2016. jan. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbálok spórolni, de azért, mert nem akarom, hogy miattam magasabb legyen a számla, főleg, hogy a szüleim fizetik. Attól, hogy én odafigyelek ezekre, másoknak még nem lesz jobb.
2016. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem amiatt, egyszerűen nem pazarlok. Zuhanyozni szoktam, mert gyorsabb s amúgyis pici a bojler, direkt le kell menni a pincébe és feltekerni, ha fürdeni akarunk, de ha egy hónapban 1 helyett 4-szer van nagy kedvem fürdeni, akkor persze fürdök... Ha fázom, fűtök, ha éhes vagyok vagy nem egészen, de kedvem támad rá (s úgyis egyensúlyba kerül a fogyasztásom), eszem. Még szép.

Az ökológiai lábnyomomat szeretem lehetőség szerint csökkenteni, de azért nem feladva az élet élvezetét, csak úgy az átlagembernél jobban odafigyelve, mert nekem ez így logikus és fontos. Igazából ez is önzés, nekem így jobb :D

2016. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En is igy vagyok vele, soha nem folyatom pl fogmosas kozben a csapot, mert mashol nincs tiszta viz stb.. Pedig tudom, hogy ezzel nem (feltetlen) segitek, de az en lelkiismeretem igy tisztabb.


Ui: havonta 5 helyre adakozunk folyamatosan, ugyhogy nem csak igy probalok meg segiteni:)

2016. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahol érthető hogy próbál az ember ésszel élni, és spórolni.


Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy élhetek akárhogy, a világ többi részének az nem oszt nem szoroz. Bizonyos dolgokon próbálok "zöld" lenni, szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem pazarlom a vizet.


Ami személy szerint zavar, mikor kaját kell kidobnom. Valahogy ezt belenevelik az emberbe, hogy kaját nem dobunk ki, másrészt tudom hogy mi mennyibe kerül.


Mondjuk az a baj, hogy kb hiába spórol az egyén, ha mellette a teljes világ pazarló. Például építkezéseken olyan szintű vízpazarlás megy, csak na. Vagy rengeteg gyártási folyamat is vízigényes. Például egy sima húsfeldolgozóhoz is elég sok víz kell.


Vagy hiába gyűjtöm külön az üveget meg a műanyagot, ha a kukások utána egybe borítják és viszik a szeméttelepre.


Ráadásul sajnos ez a ne miattam gyártsák le dolog is olyan, hogy ha megveszed, ha nem az már le van gyártva, és a többletet simán kidobják, megsemmisítik, akár termék, akár kaja.

2016. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én max a rezsőcsökkentés miatt,de azt meg megoldja nekünk szerető kormányunk... ja,nem.

Mindegy.

2016. jan. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Azért spórolok, hogy kevesebb legyen a rezsim. Nem az én vízfogyasztásom fog a kapitalista nagyhatalmak által elnyomott embereknek jobb életet biztosítani.
2016. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!