Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezteték már azt valaha,...

Érezteték már azt valaha, hogy egy porszemek vagytok a gépezetben?

Figyelt kérdés

Mostanában úgy vélem, hogy az én létezésem semmit se jelent. Már mint nem gyakorol hatást sok emberre. Persze van családom, de már nem otthon élek életvitelszerúen. Az ő mindennapjaikra nem gyakorolok hatást. Nem teszek semmi olyat amivel a társadalom érdekét szolgálnám. Csak vagyok

Akkor vajon miért létezem, ha semmi maradandót nem alkotok?

Ami előtt bárki is azt mondaná: na tessék még egy öngyilkos jelölt. Nem akarok öngyilkos lenni. Semmi ilyenről nincs szó.

Csak valahogy elgondolkodtam azon, hogy ha egyszer már létezek akkor mit is tehetnék. Valami olyat amivel másokra hatok.

Vajon mit kellene tennem? Van itt olyan akiben hasonló kérdések fogalmazódnak meg?

20L



2016. jan. 10. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet úgy érzed egy porszem vagy és semmi kihatásod az életben. Azonban ha átgondolod, rájöhetsz lehetne ez máshogy is...
2016. jan. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

minden egyes alkalommal ezt érzem, mikor a világűrről olvasok, világűrre gondolok

mert mit ad az én felejthető 40-50-70 évem ezen a bolygón bármihez is a naprendszer több milliárd éves korához képest

sőt, ha úgy nézzük, pár tízezer év múlva a bolygónk lakhatatlan lesz, azután pár milliárd év múlva a nap vörös óriássá változik, elnyeli a közeli bolygókat, a Földet is

aztán valamikor ezután lesz még hogy a Tejútrendszer egy másik galaxissal ütközik, de az elvileg nem feltétlen lesz hatással ránk mert eléggé 'szellősek' a galaxisok

de ha ezeket is túléli az emberiség, a világegyetem egy idő után -jelenlegi tudásunk szerint- fogja, összeroskad, és egy újabb Big Bang lesz; tehát legkésőbb addigra az összes élet a világegyetemben megszűnik létezni, és 'újrakezdődik' az egész


na... ha erre gondolok, akkor ténylegesen egy kis semmi, fölösleges porszemnek veszem magam, és elgondolkodok azon, hogy semmi értelme az életnek, semmi értelme a törekvéseknek, hajkurászni akár a nem is egyéni célokat, akár az emberiség céljait, bármit tehetünk, a jelenlegi ismereteink alapján a világegyetem egyszer (jó hát felfoghatatlan, 10 a 10 az 56 év múlva) úgy is semmivé lesz...


de igazából erre egy dolgot tudok mondani

mikor hallgatsz egy jó számot, akkor a szám alatt nem arra gondolsz hogy ennek a számnak egyszer úgy is vége lesz, hanem arra hogy 'a fenébe is, de imádom ezt a számot'

így kell a létet is felfogni

néha nehéz lesz, és az ember képtelen felfogni az elmúlást is (halál után mi van, semmi? az milyen? mintha aludnál, jó de alvást se érzem, nincs értelme), és igazából szerintem magát a létet is


tehát szumma szummárum, azért élsz, hogy élj!

vagy ha lesz családod, gyerekeid, akkor azért élsz, hogy ők éljenek :) (ami szintén 22es csapdája, mert majd ők is azért meg az ő gyerekük is azért hogy a következő éljen, dehát ez van belénk kódolva :D meg mindenbe)


szóval nyugi, ebben nem vagy egyedül

2016. jan. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam már ilyeneken. Esetleg ha alkotsz valami olyat, ami másokra hat (legyen ez tárgy, vagy valamilyen eszme) az jó lehet, vagy segítesz más embereken. Gondold át, hogy mi az, amit szeretsz is csinálni.
2016. jan. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Detto hasonló dolgokról elmélkedem én is, pedig nem kéne, legalább is nem lesz jobb tőle, ilyen az élet valaki előnnyel születik valaki hátránnyal, valakinek csak a kisújját se kell mozdítani hogy elérjen valamit, valaki meg ugyanazért évekig szenved, vért verejtékez. De azt gondolom neked is megvan valahol a helyed csak még nem találtad meg. Na meg könnyű beleesni.. Ha nincs motiváció egy idöután csak körbe körbe megy az ember.. Ezért én is próbálok új dolgokat kitalálni
2016. jan. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen felfogással mindneki megölhetné magát nagyjából a kamaszkora alatt, mikor rájön, hogy igazán maradandót soha az életben nem fog alkotni.

Amúgy meg ki nem szarja le mások véleményét? Amíg élsz, élvezd ki az itt töltött időt, élj úgy, hogy ne bánd meg egyetlen percét sem. Mindneki más is egy porszem, csak néhányukról beszélnék még évszázadok múlva is. Na azzal aztán sokra megy a föld alatt rohadva. Ne pörögj fölösleges dolgokon, amit úgyse fog soha senki megérteni ezen a világon.

2016. jan. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!