Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet e úgy dolgozni, hogy...

Lehet e úgy dolgozni, hogy figyelmen kívül hagyom az emberek hülyeségeit?

Figyelt kérdés
Ahol dolgozni fogok elég sok nemnormális ember van, Na meg sokszor eléggé magamra tudom venni ha személyeskednek vagy célozgatnak, épp ezért lehet olyan hogy semleges maradok ? Nem akarom keverni a magán életet a munkával, így teljesen elkülöníteni s csak azt csinálni amire "kiképeztek ?
2016. jan. 11. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egyébként érzékeny vagy akkor nem lesz könnyű, de lehetetlen sem. Ne bújj el, tarts fenn -akivel lehet- egy köszönős, hogy vagy típusú kapcsolatot, különben ezért kötnek beléd. A magánéletedből meg mesélj olyanokat, amik érdekesek, de nem mondanak túl sokat Rólad (ezt láttam a TV-ben, moziban voltam egy haverommal, képzeld mi történt a szomszéddal, stb.).

Nekem sok évi munkámba került, hogy ne vegyek mindent magamra. Ma már csodálkozom azon a kolleganőn aki mindenre ugrik és bárki két pillanat alatt felhúzza.

2016. jan. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom jó ötletnek, hogy a munkahelyeden teljesen kivond magad az ottani társaságból, nagyon rosszul fogod érezni magad. Igazából én egyszer kipróbáltam, de nagyon nehéz volt és pár hét után felmondtam, nemcsak emiatt, de közrejátszott benne ez is, mert ha te nem keresed a társaságukat, akkor elkezdenek téged szekálni. Egyébként könnyen lehet, hogy több jó fej emberrel is találkozol, az pedig jó dolog, legyél inkább nyitott és ne rögtön azzal indíts, hogy biztosan mindenki hülye ott.
2016. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy milyen emberek vannak ott, ahol majd csak ezután fogsz dolgozni?

Már eleve előítélettel állsz neki a dolognak, így nem nagyon fogsz boldogulni.

2016. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hmm Értem! akkor csak nagyon minimálisan tartom fent azt a szintet. Amúgy meg ha szekálnak, miért várják el azt hogy olyan legyek mint ők ? amúgy is nem az a közhelyes duma van hogy ne érdekeljen mások véleménye..

pont az a cél hogy nem akarok olyan lenni hogy minél többet mutassak magamból csak hogy észrevegyenek, amit sokan csinálnak feltűnésből, hogy kiteregetik mindenüket.. én meg nem vagyok olyan

2016. jan. 11. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Dolgoztál már amúgy valahol? Alapvetően úgy gondolom, hogy előre kitalálsz mindent, pedig ezeket a dolgokat nem lehet előre látni. Pl. "sok nemnormális ember van" ahol dolgozni fogsz. Honnan tudod? Ismered őket? Miért olyan helyen akarsz dolgozni, ahol neked senki nem szimpatikus? Szerinted akkor te szimpatikus leszel nekik? "magamra tudom venni ha személyeskednek vagy célozgatnak" Jó ha ezzel tisztában vagy, de az ember fejlesztheti is magát, ezeken a tulajdonságaidon nem ártana változtatni, senki nem szereti azokat, akik mindenen, legtöbbször ok nélkül besértődnek és nem veszik a lapot, viccelődni sem lehet velük. "épp ezért lehet olyan hogy semleges maradok" Attól függ mit értesz semleges alatt, munkahelytől függ, de sokszor a magamutogató emberek is visszatetszést keltenek egy munkahelyen, egyáltalán nem mindig ők a sztárok, ugyanannyira köznevetség tárgyává válhatnak, mint egy olyan ember, mint te, aki eleve visszahúzódó akar lenni és senkihez nem akar szólni.
2016. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, legtöbb helyen a főnökök is törekednek arra, hogy beosztottaik összeszokott csapatként egymást kedvelő emberek legyenek, mert így nincsenek a munkát hátráltató belső konfliktusok.


Ahhoz pedig, hogy a kollégákkal megkedveltesd magad, muszáj egy kicsit személyes dolgokról is időnként beszélni.


Persze ez akkor könnyű, ha kollégáidat nem érzed szinted alattinak (ha annak éreznéd őket, annak tipikusan az az oka, hogy Te nem hajtottál eléggé, hogy elvárásaidnak megfelelő közegbe kerülhess) és nagyjából rendben a magánéleted is.



Csak egy példa:


Jön egy csoporthoz egyszerre két új próbaidős kolléga. Az egyik haverkodik, nem akar a régiekhez képest eminens lenni ezért a csapat befogadja, a másik meg bizonyítani akarja hogy ő minden régi kollégánál jobb munkát végez, egy felesleges percet sem pihen. Szinte borítékolható hogy az ilyen új kollégának előbb-utóbb a többi régi kolléga kezd alátenni, azért hogy egyéni teljesítményével ne emelkedhessen ki.


A következmény meg, hogy a főnök már azt állapítja meg, hogy a minden percet munkával töltő új kolléga összességében kevésbé hatékony munkát végez, mint a régi kollégákkal lógó, naponta 3-szor kávézó új kolléga, ezt mutatják a nyers mutatószámok is. Az eminens munkafolyamatait mások hátráltatják, míg a kávézgatós új kollégának zseniális érzéke van ahhoz hogy együttműködést igénylő feladatokat nagyon gyorsan megoldjon (mert őt segíti a többi kolléga). Tehát a kávézgatós kolléga a hatékonyabb munkaerő, őt kell megtartani, a másik megy a lapátra.

2016. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igaza van a 6-osnak, magaddal tolsz ki, ha nem haverkodsz egyáltalán. Voltam ilyen helyzetben, a legelső melóhelyemen, csak dolgoztam, és nem tartottam a többiekkel cigizni-kávézni-pletyizni, elvégre dolgozni voltam ott. Mikor kijöttek a félévi eredmények, magasan az enyém volt a legjobb. Onnantól elkezdtek fúrni és le is léptem onnan, de nem volt egyszerű lelkileg elfogadni ezt, időbe telt.

Ha már a munkakezdés előtt látod, hogy neked nem szimpatikusak a leendő munkatársak, hasznosabb lenne más munkahely után nézni, mert idővel kicsinálhat az ilyen közeg.

Sok év múlva már jobban fog menni a magánélet és a munka egyensúlya, el tudsz majd beszélgetni mindenkivel annyira, hogy a munkát ne hátráltassa.

2016. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 6 os sajnos jól leírta mi megy idehaza ,pedig pont nem azt kellene kirúgni aki dolgozni akar, hanem a többit aki ezt direkt hátráltatja, meg kávézgatással cigizéssel pletykával tölti a munkaidőt,pedig nem azért fizetik. De természetesen ehhez egy inkompetens főnök is kell aki hasonló pletykákkal intrikákkal került a poziciójába ,amiből akad bőven..
2016. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!