Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ok nélküli boldogság?

Ok nélküli boldogság?

Figyelt kérdés

Gyakran törnek rám boldogságrohamok. Van, hogy csak attól, hogy megyek le a lépcsőn, van, hogy attól, hogy kellemes a hőmérséklet a szobában...Néha olyan intenzív, hogy nem akarok megmozdulni se. Kb mintha a lelkemnek lenne orgazmusa.

Fokozottan érzékeny vagyok a színekre, és a finom fényre. Ugyanilyen érzést vált ki, ha látok vmi színeset (pl flakonokat a polcon, dobozokat, színes papírt), illetve a fényjáték reggel a falon.

Az álmaim alapszíne többnyire kék, és ott is nagyon sokszor élek át ilyesmit.


Van ennek a jelenségnek tudományos magyarázata? Enyhébb autizmusom van, azzal összefügghet?


2016. jan. 12. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

nekem még ok sem kell hozzá...én alapból boldog vagyok, nagyon jó a hangulatom...

sokaknak a boldogsághoz kell ok, de vannak akiknek a boldogtalansághoz kell...

nem lehet, hogy neked is jó a hangulatod alapból, de te okot keresel rá?


22F

2016. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én nem a jó hangulatra gondoltam
2016. jan. 12. 10:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez lenne a normális. Az emberek nagy része azért boldogtalan, elégedetlen, mert a boldogságot nagyon nagy dolgoktól várja, meg azt hiszik, hogy a boldogság egy állandó állapot.

Pedig pont az ilyen apró dolgoknak való örüléssel lehet boldog az ember.

2016. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, ez olyan adomány, ami sokaknak nincs meg. Ezek szerint harmóniában vagy önmagaddal.
2016. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha mellette vannak megmagyarázhatatlan depressziós szakaszok is, akkor ez lehet a mániákus depresszió tünete is.
2016. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Depressziós tüneteim szerencsére nincsenek.
2016. jan. 12. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!