Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon rossz vagyok a magolós...

Nagyon rossz vagyok a magolós tantárgyakból, mit tegyek? 14/L

Figyelt kérdés

Földrajz, történelem: épp hogy átcsúszok egy hármassal.

Tanulok rájuk egy csomót, de egyszerűen nem bírom bemagolni.

Matek, fizika, kémia tanulás nélkül is megvan ötösre. Nyelvek úgy szint.

Tudtok jó tippeket adni? Esetleg valami gyógyszer, ami segíthet ebben?



2016. jan. 12. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne magad okold, a tantárgyakat nem szabad magoltatni. Nincs ilyen a NAT-ban. Ismeretek, jartasságok és képességek. Amelyik pedagógus elvárja a diákjaitól hogy magoljon, vizuálisan tegyen szert ismeretekre, az színész és nem tanár.
2016. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Épp hogy átcsúszni kettessel szoktunk :)

Gyógyszer hülyeség és veszélyes! Neked valami jó puska kell. Azt ajánlom nézz tippeket az interneten.

2016. jan. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából az összefüggésekre kell rálátni. A történelemben is a folyamatok a lényegesek. Ha érted a folyamatokat, az események is logikusak lesznek.
2016. jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan jó eszed van, hogy matekból, fizikából 5-ös vagy, akkor egy dolgot kell tenned: odafigyelned törin, föcin az órán.


Ha megjegyzed a lényeget, már csak át kell olvasni a könyvet otthon, úgy talán gyorsabban megtanulod.

2016. jan. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, nekem az segít, ha minél többször átismétlem. Nekem az is segít, ha sokszor ismétlem át, és akkor pár óráig tanulom, mintha egyszerre próbálnám megtanulni az egészet. Nyilván erre nem mindig van idő. De minden nap rászánok néhány órát, nem pedig egyszerre akarom megtanulni egy nap alatt az egészet.
2016. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne szó szerint próbáld megtanulni ami a füzetben / tankönyvben van.


Képzeld el, mintha egy mesét mondanál valakinek. Ne kezdd el mondogatni magadban / hangosan, hogy Mohácsi vész - 1526, Mohácsi vész - 1526 Mohácsi vész - 1526.


Mert visszafele már nem fogod tudni ( 1526 - Mohácsi vész ) illetve másnapra elfelejted. Arról nem beszélve, hogy ezt ilyenkor csak megjegyzed, hogy 1526 - Mohácsi vész, de a jelentést, körülményeit nem is tudod.

2016. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket ^.^

Majdnem ötös lettem belőlük azóta, nagyon belehúztam.

2016. máj. 18. 19:24
 8/8 anonim válasza:
Én azt tudom neked tanacsolni,hogy ne magold hanem olvasd el és próbáld felidézni mint egy mesét, a történelem fantasztikus, de megertelek , nem lehet jó mindenki mindenből..
2021. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!