Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért olyan elfogadott az, ha...

Miért olyan elfogadott az, ha valaki reál tantárgyakból rossz és miért bűn, ha a többiből az?

Figyelt kérdés
Az iskolában kémiát tanulunk és amikor idejöttem anno 9.-ben, azt gondoltam, itt majd hasonló érdeklődési körű emberekkel leszek együtt. Erre kiderült, az osztály 80%-a azért van itt, mert a "jobb" sznob gimnáziumokba nem vették fel őket. Legjobban az lepett meg, hogy még a tanárok mentalitása is olyan, hogy sírnak nekik a többiek, hogy jajj úgy utálják a kémiát meg a matekot (nem értem, miért ide jöttek akkor, de mindegy), erre még a tanárok is őket vigasztalgatják, hogy tudják, milyen nehezek ezek a tantárgyak. Persze ez más iskolákban sincs nagyon másképp, úgy vettem észre. De nem értem, mi bennük olyan nehéz, csak meg kell tanulni egy képletet és annyi, vagy mondjuk szerves kémiából ha figyelek órán és tudom, melyik elem hogy viselkedik egy vegyületben és ettől milyen lesz a molekula, stb., akkor nem is kell szinte tanulnom, mert nagyjából ennyiből is ki lehet következtetni egy adott vegyület fizikai tulajdonságait és máris megírtam egy dogát legalább 3-asra. Szerintem sokkal nehezebb az, hogy mondjuk történelemből állandóan évszámokat kell tanulni, meg helyeket, meg neveket és nincs is benne semmi logika. Irodalomból szintén, nem is tudom, miért van szükségünk arra, hogy tudjuk, XY költő mikor született és hol, mikor ismerkedett meg az első barátnőjével, mi volt a szülei foglalkozása, mikor költözött egy másik városba, mi volt a kedvenc időtöltése...Ezeknél sokkal egyszerűbbek a reál tantárgyak, mert azokban legalább logika van. Miért gondolják úgy az emberek, hogy nagyobb szégyen az, ha nem vágom be szóról szóra egy ember életét annál, hogy nem tudok logikusan gondolkodni, következtetéseket levonni?
2015. aug. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most te leírtad a saját szempontodat, ami végül is érthető, viszont senki olyat nem fogsz meggyőzni, akinek nincs készsége a reál tantárgyakhoz. Mert hogy azt nem elég tanulni, ha nincs érzéke hozzá az embernek, akkor rojtosra tanulhatja az agyát, csak bemagolni fogja, de a logikát nem látja a dolgokban és így utálni fogja az egészet.

Aki humán beállítottságú, az ritkán látja a szépséget a matekban.

2015. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Mert magolni mindenki tud, de logikája nem mindenkinek van. (pl. egy jogi egyetemet az is el tud végezni, aki egész életében csak bukdácsolt matekból)

Szerintem is nehezebb törit meg magyart tanulni, de ez csak a mi véleményünk.


Akiknek nincs logikájuk, azok el sem hiszed, hogy mennyire megszenvednek egy egyszerű matek példával is.

Plusz ugye középsuliban már a fizika és a kémia sem olyan gyerekes mint általánosban, így az összes feladat olyan mint egy szöveges matek feladat.


Kiszedni a lényeget, valamit kiszámolni, hogy utána tovább tudj lépni (nem csak szimplán egy bemagolt képletbe helyettesíteni a végeredmény reményében).


Tehát röviden. Reál tantárgyakat elsősorban nem tanulni, hanem érteni kell, ehhez pedig logikai képesség kell. Valakinek van ilyen vagy nem. Szorgalommal be lehet gyakorolni tételeket, feladatokat, de az más.


Olyan meg nincs, hogy valaki hülye a törihez.

Azt vagy megtanulod vagy nem.

2015. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
A reál tárgyakat vagy érted, vagy nem érted, vagy van hozzá logikád vagy nincs. A humán tárgyaknál azonban elég csak a magolás, nem kell megérteni.
2015. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom a matekot-a fizikával szokták egybekötni

Kémia az más vegyületek stb.amúgy fura mert nekem pont a kémia ment a legjobban

2015. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Durva hogy egy kémiára specializálódott szakközép idáig jut. De mostanában mindenhonnan azt hallom, hogy a neves iskolák is egyre lejjebb csúsznak. Ahová én jártam technikus képzésre, az is egy vegyész suli volt és az idősebb tanárok mindig meséltek arról, hogy régen mi minden volt az iskolában ami manapság már nincs. Sok dolog a pénz miatt nincs, de van ami kifejezetten azért nincs már, mert a diákok már nem olyan jó képességűek, mint néhány generációval korábban, és már nem lehet lenyomni a torkukon az érdekesebb részeket, mert nem értik meg!!! Örülnek, ha az éppen csak kötelezőt le tudják úgy adni, hogy ne bukjon meg mindenki!


Törődj bele, hogy most már a szakközepekben is elsősorban az érettségi a fontos és a szaktárgyak lassan az énekóra szintjére süllyednek. Így az is lazán odamegy, akit maga a szakma nem érdekel.

2015. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez nálunk is igy van, régebben a mi iskolánkban 9. osztályban már simán dolgoztak erős savakkal meg lúgokkal a diákok, nálunk meg a 9. azzal telt el, hogy meg kellett tanulnunk egy nagy rakás ilyen kis szabályt, olyanokat, hogy hogy kell mérni egy mérleggel, aztán irtunk ezekből vagy 5 dogát, aztán mikor végre beengedtek minket a laborba, akkor is mit csináltunk? 3 órán keresztül kis kémcsövekbe kellett vizet töltenünk, aztán melegiteni őket és csodálkozni azon, hogy nőtt a térfogata. Ja meg néha hajtogattunk ilyen kis papircsónakokat, amikbe a tanár mindenkinek belerakott x kanálnyi sót és meg kellett mérni kb 20x egymás után csónakkal meg csónak nélkül a tömegét, aztán átlagot vonni a kb 20 tök egyforma számból -.- És ezek után még a tanárok csodálkoznak, hogy bénák vagyunk. Mondjuk vannak olyan emberek, akik után megértem őket, mert a mi osztályunkban is van olyan gyerek, aki 10. második félévkor, ionvadászat közben elkiáltotta magát, hogy "Valaki nem tudja, mi a szódabikarbóna vegyjele?" Tiszta szégyen, ami mostanában folyik szerintem...

Bocsi a regényért xd Csak már engem idegesit a többiek hülyesége. Egyébként köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még :)

2015. aug. 19. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan tárgyak vagy anyagrészek, amihez simán lehet hülye az ember. Én pl. szerves kémiát nem bírtam megtanulni, pedig több időt is szántam rá, míg általános és szervetlen kémiából kitűnő voltam. Van ilyen.
2015. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!