Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy Asperger szindrómá...

Lehet, hogy Asperger szindrómában szenvedek. Hogyan lehet ezt kezelni/megszüntetni?

Figyelt kérdés
Olvastam erről és nagyjából igazak rám, amiket írtak: nehezen tudom kifejezni magam párbeszéd közben, fejletlenek a szociális készségeim és gyakran zavarba jövök főleg ismeretlen emberek között. Mit lehet ezzel tenni?

2016. jan. 15. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az Asperger ennél jóval komolyabb dolog.


De ha feltétlen akarod, akkor vannak direkt olyan központok (interneten megtalálható a címük/elérhetöségük), ahol tesztelik. Arra azonban készülj fel, hogy ezek a tesztek nem fél órásak (mint amik a neten keringenek), hanem több napos vizsgálatsorozatból állnak.

2016. jan. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

nem vagy aspergeres. rám is kb. mindegyik illik. pedig csak introvertált vagyok. sőt, a családtagjaim 3/4-ére simán illik az aspergeres leírás. Ne legyen már mindenki aspergeres, könyörgök. ez csak arra jó, hogy különlegesnek meg betegnek érezhesd magad.


Ne legyen erre szükséged. próbálj feloldódni, és igyekezz értékes dolgokban megtalálni az identitásodat, ne egy betegség mögé bújjál el.

2016. jan. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy az interneten diagnosztizálnád magad minden szarral, az merüljön fel benned, hogy lehet fcsak visszahúzódó vagy és szarok a szociális készségeid. Ettől nem leszel még Aspergeres.
2016. jan. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Asperger veleszületett, az autizmus spektrum része, nem gyógyítható, nem szüntethető meg. Legfeljebb megtanulhatsz együttélni vele, és megtanulhatja a környezeted, hogy legyen képes így elfogadni.


Egy ilyen kisgyerek élesen különbözik a hasonló korúaktól, úgyhogy ha elmúltál 10-12, akkor szinte kizárt.


Pszichológus állapította meg a gyerekemről, két hetes bentlakásos megfigyelés után. (Bár nekem már addigra nem volt meglepetés a diagnózis, évek óta búvárkodtam gyerekpszichológiában, hogy rájöjjek, miért annyira más, mint a többiek.)

Két évesen tudtam, hogy más, mint a többiek.


Ehhez képest ő pl. kifejezetten extrovertált személyiség, sőt sokszor kifejezetten aggasztó, mennyire közvetlen vadidegennek, és hírből sem ismeri azt, hogy zavarban legyen. Egy szál fü.tyiben is vidáman végigbuszozna az egész városon, a legcsekélyebb szégyenérzet nélkül, pedig már kamaszkorban van.


Nincs két egyforma Aspergeres, nagyon-nagyon összetett dolog, ne otthon akard diagnosztizálni, bízd szakemberre.


Amennyiben csak ennyi a gondod, azt rettentően könnyen lehet orvosolni: járj társaságba! Szerezz barátokat! Növekszik az önbizalmad, a szociális készségeid, az empátiád, a kommunikációd is javul. Ez mind gyakorolható, és fejleszthető.

2016. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Alsós koromban a tanáraim szerint furcsa voltam, orvosok megállapították, hogy aspergeres vagyok...

Kb ennyi a sztori, ma felnőtt vagyok és teljesen normális életet élek, + hazudok a munkahelyeken az eltitkolt betegség rublikában.

2016. jan. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Az a egyik osztálytársam aspergeres, és az asperger sokkal rosszabb. Olyan, mintha valami álomvilágban élne.
2016. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok az, de lehet enyhén olyan beütésem? Továbbra is fennállnak a fenti problémák. Járok társaságba, próbálok barátkozni és már jobb mint régen, de még mindig nehezen megy. Az érdekelne, hogy mitől lettem ilyen? Normális családban nevelkedtem, de már iskolás koromban elkezdtek csúfolódni, mert valamiben más voltam.
2016. jan. 15. 09:48
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
ma 09:38-as: ugye tudod, hogy az Aspergeresek nem egyformák, igen nagy különbség van köztük attól függöen, hogy milyen erös az elváltozás? Nekem van olyan Aspergeres rokon, akinél csak annyit vesznek észre, hoyg kicsit furcsa, de ennek "ellenére" mérmökként dolgozik, azaz álomvilágban élesröl szó sincs, meg olyan is, aki jóformán nem tud "kijönni" magából, azaz nem tud igazán beilleszkedni.
2016. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A legjobb barátnőm is ilyen volt, introvertált. Járj dráma klubba. Az fejleszti az ilyen képességeket. Mióta a legjobb barátnőm is jár dráma klubba azóta sokkal másabb a közeledése a többi ember felé.
2016. jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem ezt a divatot hogy sok antiszociális miért fog mindent az Asperger-szindrómára. Ráadásul az Asperger-szindrómások nagy része szociális a való életben, vannak barátai.
2016. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!