Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a véleményetek az asperger-...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az asperger-szindrómásokról? Van esetleg itt valaki, akinek a párja aspergeres? Miben más a kapcsolatotok? Lányok/nők, összejönnétek asperger-szindrómában "szenvedő" emberrel?

Figyelt kérdés
Asperger szindrómám van, és kíváncsi lennék, hogy mások hogyan boldogulnak egy olyan párkapcsolatban, ahol az egyik fél aspergeres, megnehezít-e ez bármit, vagy változtat-e dolgokon, illetve hogyan értik meg egymást.

2014. szept. 24. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el Tony Attwoodtól a The Complete Guide to Asperger's Syndrome című könyvet. Bár elsősorban gyerekekről szól, felnőttként is nagyon sok kérdésedre választ kaphatsz belőle. A kérdéseddel kapcsolatban is vannak benne dolgok.
2014. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
igen osszejonnek veled lenxton /lenkszton :P
2014. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért függ a dolog mértékétől is.

Nekem a baráti körömben van aspergeres, okos, rendes srác, de szociálisan esetlen, néha kicsit idegesítően sokat beszél egy témáról. Viszont a társoság összezár mögötte, igyekeznek kimenteni a botlásait.

Igazából ez nem tragédia. Az meg ha az érzéseiről nehezen tud beszélni, fejleszthető.


Szóval igen, összejönnék.

2014. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Férjem van, aki érintett. Nincs diagnózisa, sokáig csak annyit érzékeltem, hogy furcs, más, főleg a szociális és kommunikációs területeken. Egyik gyerekünk autista, kénytelen voltam jó mélyen beleásni magam a témában és össze is állt a kép. Sajnálom, hogy nem lett anno diagnosztizálva, egészen másképp kezeltem volna a dolgokat, ha tudom, hogy mit miért csinál.
2014. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló, én is hasonló képpen jártam. A fiam Asperger szindrómás, az édesapjánál soha semmit nem diagnosztizáltak, de mára már tudom, pl. miért nem tartotta soha még velem sem a szemkontaktust soha. Sajnos külön váltak útjaink, de sok dolgot megértettem vele kapcsolatban, mióta beleástam magam az autizmus témába. Sokat olvastam erről, és én is sokmindent másképp csinálnék.... Vannak dolgok, amiben Ő is tehetséges, pl. a munkájában és a zenében. Zárkózott típus volt mindig, és sosem értettem, hogy a viták alkalmával miért mondogatja mindig, hogy őt úgysem érti meg senki. Ezt már a kérdezőnek is írom: Sok dologban nem értettünk egyet, úgy éreztem, szinte semmit nem tolerál... 10 évet éltem vele, tele volt szeretettel, amit sokszor ki tudott mutatni, máskor szinte egyáltalán nem. Nehéz volt vele együtt élni, mert nem értettem őt, nem tudtam, miért ilyen! Amikor a fiamnál jelentkeztek az autizmus jelei, rájöttem, hogy az édesapjával több közös dologban hasonlítanak. Én azt mondom, ha mi 10 évet le tudtunk élni együtt és gyerekünk is született, mitől ne lehetne egy életen át együtt élned valakivel, attól, hogy Aspergeres vagy? Lehet! Csak mindent meg kell beszélnetek, mindent! Működni fog. Azt meg kell erősítenem, hogy a kapcsolatunk vége nem az autizmus spektrum zavaron múlt.
2014. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!