Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt rajtam kívül valaki...

Van itt rajtam kívül valaki ezzel a ritka és borzasztó fóbiával?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom rettenetesen iszonyodom a szellőzőktől/elszívóktól. Nem szívesen megyek idegen helyen mosdóba, mert rettegek az elszívótól, ha épp üzemel, be sem megyek. Volt hogy nem tudtam elkerülni. Ilyenkor sietve a padlót bámulva, füleket befogva reszkettem végig a dolgot. A konyhai elszívóktól is félek, de nem olyan szinten azért. Illetve a nagy medencék szűrői is kikészítenek. Főleg ha olyan rács van az alján, akkor bele sem megyek. Olyan ventillátoroktól, aminek látom az elejét/végét, nem félek(melegítő/hajszárító). Nem találok erről magyar nyelven semmit. Van itt valaki hasonló helyzetben?29/N
2016. jan. 16. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Valami Autizmus lesz ez...


Van akik az érintéstől iszonyodnak, és azt konkrétan olvastam, hogy autizmus.

2016. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én az összetört üvegtől, na ehhez mit szólsz? :D
2016. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
#1 Olvass már utána, mielőtt ekkora ökörséget sikerül mondani. Ez nem autizmus.
2016. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es, az se rossz! :)

Azért írtam ki a kérdést, mert ma felhúztam magam. Panelban lakom. Van egy szellőző a fürdőben(ez be van tömve papírral). Másik pedig a wc-ben. Megbarátkoztunk, ami annyit jelent, hogy nem nézek rá soha és így nagyjából nem zavar. Viszont látom néha a szemem sarkából, hogy a kis rács vastagon tele van porcicákkal. Ma ki akartam porszívózni. Ott álltam előtte, néha-néha lopva megnéztem. Mondom se baj, majd nem nézek oda, csak egy másodpercre kellett volna a porszívó csövét a közelében tartani. Álltam ott mint a szellemirtók, nem ment. Olyan undor és pánik fogott el a gondolattól is, hogy bármilyen formában hozzá kell érnem, hogy végül úgy menekültem a wc-ből, mint akit kilőttek. Vajon lehet ezt valahogy kezelni? Mitől alakulnak ki a fóbiák?

2016. jan. 16. 23:09
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként bár az első válaszoló nullán van, mégis valamicske igazság van abban, amit mond. Angol cikkben olvastam, hogy autisták félnek bizonyos zajos eszközöktől, pl. ventillátoroktól, elszívóktól. Igaz, nem vagyok egy társaságközéppontja típusú ember, de vannak barátaim, ismerőseim, nem süt rólam messziről, hogy baj lenne a toronyban, a fene se tudja mitől van ez..
2016. jan. 16. 23:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a szobroktól és a festményektőlfélek.
2016. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az sem lehet semmi. Mindegy mit ábrázolnak? Én legalább tudom, hol számíthatok elszívóra, de festmény meg szobor bárhol lehet :(
2016. jan. 16. 23:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Az autizmus nem feltétlenül jelenti azt, hogy valakinek nincsenek barátai, vagy képtelen kommunikálni és hasonlók, nagyon sok formája van, erősebb és gyengébb tünetekkel egyaránt. Nem vagyok annyira otthon a témában hogy megállapítsam ez valóban egy enyhébb autizmusos tünet, vagy más lelki dolog, de érdemes lenne felkeresni egy pszichológust.

Ez megint nem jelenti természetesen, hogy "őrült" vagy ilyenek attól hogy pszichológushoz megy valaki, egyszerűen szakember tud érdemben segíteni azzal kapcsolatban, az indokolatlan félelmeket hogyan kezeljük.

Én olyat ismerek, aki a félelemtől fél. Igen, fél attól, hogy félni fog, tehát folyamatosan fél... próbálom meggyőzni őt is hogy menjen el szakemberhez, biztos vagyok benne hogy rövidtávon javulna mindkettőtök gondja orvos segítségével.

2016. jan. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Annyira jó arc vagy :D

Az összes fóbiára általánosságban igaz, hogy szembesítéssel legyőzhetőek. Elég lehet akár egyszeri alkalom is. Odateszed az arcod közvetlenül egy ilyen elszívóhoz, és hallgatod pár percig, míg megnyugszol. Kérheted egy közeli hozzád tartozó segítségét. Próbáld tudatosítani magadban, hogy bármilyen iszonyatosnak is tűnik, nem veszélyes, nem árthat neked. Max néhány ilyen alkalom, és teljesen közömbössé válik. Csak kell egy adag lelkierő hozzá.

Tényleg működik, édesanyám így győzte le az arachnofóbiáját.

Sok sikert, ha megpróbálod!

2016. jan. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne nevess: Én ha a teába vagy a kávéba porcukrot teszek, valamilyen boldog izgalomba jövök (mondhatnám, felizgat, de az túlzás) ... tudom, ez nem fóbia, csak elmondtam, hogy értsük, hogy az agy mindenre képes. Ha belegondolok, hogy bezárnak egy szűk helyre (ahol a kezemet nem tudom felemelni a testemtől) már, ahogy most leírom, remeg mindenem. A feleségem, egy 3 napja elfújt gyufaszálat is előbb víz alá dug, mielőtt kidobná a kukába és éjszakára a meleg radiátortól elhúzza a függönyt, nehogy leégjen a ház, amíg alszunk.

Mindenkiben vannak kisebb nagyobb fóbiák.

Én valamilyen " rossz emlék-teóriát " gyártottam hozzá (persze csak alaptalan találgatás), miszerint előző életünkből (ha van olyan egyáltalán) hoztunk valamilyen rossz élményt, vagy (kicsit materiálisabb) az őseink rossz emlékeit (valamilyen beléjük égett élményt, valamilyen genetikai kód által) megörököltünk.


Azt mondtad, ha látod az elejét/végét, úgy nem félsz. Mi lenne, ha végignéznéd egy épülő háznak a szellőzőrendszerét? Ha tudnád, hogyan néz ki az egész rendszer (működősi elv, szerkezet stb..) lehet, hogy "felékerekednél".

2016. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!