Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne ezt...

Mit tegyek, hogy ne ezt váltsam ki az emberekből?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.


Már jónéhány éve felfigyeltem rá, hogy én minden egyes emberből ugyanazt a reakciót váltom ki.. Semmilyen reakciót..

Megpróbálom megmagyarázni.

Csendes vagyok, idegen környezetben (tehát ahol legalább 1 olyan ember van, aki nem nagyon közeli barátom/családtagom) általában nem nagyon szólalok meg, csak ha kérdeznek, de akkor is röviden válaszolok. Mivel az érzelmeimet egyszerűen nem tudom kifejezni ilyenkor, ezért egy idegen azt látja, hogy fapofával, csendben állok. Mivel 12 évesnek nézek ki, ezért ez +negatívum ebben az esetben. Furcsa, mert, ha megpróbálok humorosabb lenni ilyenkor, akkor mindig iszonyatosan kínosan érzem magam, mégha annyira nem is vagyok az..

Ezek után általában az illető ember kerül engem, a beszélgetésből is kihagy, és nem is próbálkozik poénkodni velem, miközben én értékelném a poént, és a törődést is, de egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni ilyenkor..

A legrosszabb, hogy tanárokból is elsős korom óta nem tudtam mást előhozni, csak ezt a fajta kerülést.. Tehát dicsérnek minden apró dologért, de leszidni valamiért szinte soha semelyik tanárom "nem mert".. És a kortársaim is, akármennyire kötözködtek a nyomi fiúkkal, velem soha! Ennek az lett a következménye, hogy most 16 évesen, ha esetleg valaki, valami miatt beolt, akkor az általában olyan iszonyatosan rosszul esik, hogy gyakran majdnem sírva fakadok nyilvánosan és napokig az a pár szó/mondat kering a fejemben amit mondott.

Kicsit idegesít, hogy senki nem szid le, poénkodik velem, de mégjobban idegesít, hogyha valaki ezt csinálja akkor nem tudok vele mit kezdeni.. Tehát megpróbálom előadni, hogy elnevetem magam, de mint említettem, akkor iszonyat rosszul érzem magam, hogy ezt kell csinálnom, ezért, ha tehetem, akkor nem csinálom..


Mit tehetnék?


2016. jan. 18. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Tanulj, okosodj, szocializálódj!


Erre nincsen tökéletes recept, hogy ha ezt és ezt csinálod, akkor minden patent lesz.


Ilyen nincs. Természetesen barátkozz légy nyitott, de mindeközben ne játszd meg magad. Csak légy olyan amilyen valójában vagy. Ne félj attól, hogy megszólnak mások. Ugyanis teljesen mindegy hogy milyen vagy, lesz akinek ígyis-úgyis szemet szúrsz. Nekem a nagyszüleim azt mondták mindig, hogy "Légy olyan, amilyen lenni szeretnél, de becsülettel és jó kiállással!". Ne legyél tutyi-mutyi. Legyél határozott és magabiztos. Ha 18-20 évesen is úgy nézel ki mint egy 12 éves, akkor már kell aggódnod, addig nem. :) Nyugii mááár... ne feszülj rá az életre.

2016. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!