Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány nyelven illik beszélni...

Hány nyelven illik beszélni egy művelt embernek?

Figyelt kérdés
Anyanyelv, két felsőfok, két középfok, két alapfok milyennek számít?
2016. jan. 18. 19:50
 1/6 anonim válasza:
hát az anyanyelven kívül szerintem 2
2016. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy illik, nem illik. Lehetsz művelt nyelvtudás nélkül is, és lehetsz műveletlen 5 nyelvvizsgával is.


Ettől függetlenül jó ha tud 1-2 világnyelvet, mert sokkal széleskörűbben tud tájékozódni és tanulni.

2016. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó.
2016. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiváló.


(Persze ez alapján nem lehet összemérni az embereket, mert az egyik az egész életét arra szenteli, hogy nyelveket tanul, a másik meg nem arra. Ezer más területe is létezik a tudományoknak, kultúrának, na meg a kétkezi alkotásnak.)


Az biztos, hogy a műveltség ott kezdődik, ha az angolon kívül azért más idegen nyelvvel is találkozott már az illető. Viszont sokkal többet nem állítanék a feltétel megugrásához.


Az is számít, miféle nyelveket tanult, nem csak az, hogy mennyire tudja. Pl. ha valaki úgy tud 4 nyelvet, hogy az a portugál-spanyol-katalán-francia, akkor én a befektetett munkát elismerem, de mindezt nem tartom a világ meg a nyelvek széleskörű ismeretének. Az igazi műveltség fogalmához talán inkább szélesebb látókör, illetve átlátóképesség tartozik. Ezért szerintem többet mond, ha távoli kultúrák nyelveivel is foglalkozott az illető, mint az, ha valamelyik agyoncsépelt indoeurópai nyelv tudását tökéletesítgeti a végtelenségig.

2016. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egy művelt ember beszéljen latinul, héberül és ógörögül...ha az anyanyelv, két felsőfok, két középfok, két alapfokban ezek nincsenek benne, akkor nem beszélhetünk művelt emberről, csak idegen nyelveket aránylag jól ismerőről... de a műveltség az több ;)
2016. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Illeni nem illik sehogy, viszont 2 ajánlott a mai világban. Szerintem a mai világban mindenkinek tudnia kéne a jelnyelvet is (saját nemzetünk tagjaival nem tudunk beszélni, ha nem).
2016. jan. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!