Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gonoszak az emberek?

Miért ilyen gonoszak az emberek?

Figyelt kérdés

Ha először találkozok/beszélgetek valakivel, ugye szóba jön, hogy miből élek, mivel foglalkozom, mit tanulok.

Jelenleg 1 hónapja otthon vagyok, jövő héttől 2 továbbképzés vár rám párhuzamosan, ha sikerül (7 órában és 3 órában). Előtte dolgoztam, ill a párom most is dolgozik.

Meghallják, épp otthon vagyok, és "Már ne is haragudj, de honnan van neked munkanélküliként Iphone-d, ilyen ruháid?" és még sorolhatnám.

Igen, valóban van egy 3 éves Iphone4-em, ruhái meg szerintem mindenkinek vannak, az enyém meg épp nem nagy kunszt, plázás (H&M, Pimkie).


Miért kell azonnal beszólni ilyesmikre?


2016. jan. 20. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ne törődj vele, mit tudják ők.

Sokkal rosszabb dolgok is vannak a világban, annál, hogy mit gondolnak egymásról az emberek.

2016. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok a rosszindulatú, irigy ember sajnos. Akikről tudom, hogy nem az, azoknak őszinte, nyílt választ adok a kérdéseikre, másoknak meg minimálisat válaszolok. Ne mond hogy otthon vagy, mond, hogy továbbképzésre járok.
2016. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Én meg egyetemre járok, emellett elég jómódban élek, de tőlem is kérdezték már meg, hogy miből.


Szüleim eltartanak, probléma? Szüleim ezért tanultak, dolgoztak, hogy semmiben ne szenvedjek hiányt, kitanuljak egy piacképes szakmát és megalapozott legyen a jövőm.

2016. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Roland G. ***** válasza:
91%
Mi közük hozzá,hogy neked mid van és miből?Ne foglalkozz ilyenekkel,mert energiavámpírok!
2016. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Irigyek. Hazudj, panaszkodj az ilyeneknek. Mond azt , hogy otthonról dolgozol és interneten tartod a kapcsolatot a munkában.
2016. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megkeseredettek és hozzászoktak,hogy dolgoznak,mégse lesznek gazdagabbak.problem solved
2016. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ismerős, nekem 5 éve van Iphone-om, a páromtól "örököltem". Aztán mindig beszóltak munkahelyen, hogy jaj Iphone-ja van, mert ott mindenkinek volt minimum 2 hitele, meg alig pénze... pfff
2016. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Sokan ellenállhatatlan kényszert éreznek arra, hogy beleszóljanak abba, amihez semmi közük.

Továbbá sokakban megvan a rosszindulat és az irigység. Nem tudják elviselni, ha van valamid, ami nekik nincs. Vagy ha nekik is van olyasmi, akkor meg azt nem tudják sokan elviselni, hogy másnak is lehet olyan eszközük/ruhájuk/stb.

Sokakból a keserűség beszél. Önhibájukból, vagy önhibájukon kívül, de távolról sem sikerült azt az életet elérniük, amit szerettek volna, így aztán megkeseredetten szemlélnek mindenkit, akinek jobban sikerült az élete.

Na meg nagyon sokak fejében rémesen torz kép él a munkanélküliségről meg az anyagi problémákról. Tudod, sokan hiszik azt, hogy ha valaki szegény, akkor annak muszáj szakadt, koszos göncökben járnia, éheznie, és természetesen ha valaki szegény, akkor nem lehet még egy 15 éves Nokiája sem.

Aki pedig munkanélküli, az ugyebár soha életében nem keresett pénzt, és nem is fog, ergo lehetetlen, hogy bármije legyen.

Sokak fejében tényleg ennyire kisarkított és primitív kép él mondjuk a munkanélküliségről.


Én azt mondom: nem kell túl nagy feneket keríteni a dolognak. Sőt, szerintem még vadidegeneknek az orrára sem kell kötni ezeket. Az pedig, hogy miből és hogyan élsz, a magánéleted része, amihez senkinek semmi köze.

2016. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha először találkozok/beszélgetek valakivel

Meghallják, épp otthon vagyok, és "Már ne is haragudj, de honnan van neked munkanélküliként Iphone-d, ilyen ruháid?"


"Igen, valóban van egy 3 éves Iphone4-em, ruhái meg szerintem mindenkinek vannak, az enyém meg épp nem nagy kunszt, plázás (H&M, Pimkie)."


Kérdés: van-e a világon BÁRKI, aki mikor először találkozik valakivel, akkor belenéz a ruhacímkéibe, kifordítja a táskája tartalmát azért, hogy a telefonját megnézze és a többi? Ammennyiben nincs, úgy a kérdést csak az unalom szülte. Honnan tudná csillagom egy idegen, aki először lát, hogy rajtad "Pimkie" van, meg hogy a zsebedben/táskádban milyen teló lapul?

2016. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9: Tán a telefon arra való, hogy hívják az embert, ha hívást kap, rögtön látják, hogy milyen telefonja van. Vagy ha megnézi az időt rajta.
2016. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!