Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb/rosszabb, ha...

Melyik a jobb/rosszabb, ha bizonyos esetekben másokat hibáztatunk, vagy ha folyton önmagunkat ostorozzuk mindenért és közben az önbizalmunk egyre mélyebbre és mélyebbre süllyed, amiért semmit nem csinálunk jól?

Figyelt kérdés
Gondolom az aranyközépút megtalálása lenne a legjobb. De engem annyiszor szoktak hibáztatni mindenért, hogy sokszor azt gondolom inkább jobb, ha leszarom és azt gondolom mindenki hülye és nekem van igazam. Kinek milyen tapasztalata van?
2016. jan. 24. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik sem.

Helyzetfüggő mikor mit "kell" hibáztatni.

Ha elesel, nem jég hibája, te járkáltál úgy mintha sima beton lenne.

Önbizalomnak semmi köze sincs hibákhoz. Ez egy öntudati szint( mennyire ismered magad, mire vagy ezzel képes) s mindenki hibázik sok féle és sok szintű dolgokban.

Ha adsz helyzeteket, logika segítségével könnyedén megmondnom ki mennyire hibás, de ennek semmi köze önbizalomhoz. Ez tapasztalás, tanulás.

2016. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most egy nagyon egyszerű példát mondok, amiért nekem szoktak szólni. Van ismerős, aki leszól, hogy milyen lassan megyek, más ismerős kiakad, hogy milyen gyorsan megyek, nem tudja velem tartani az iramot. Mindkét esetben én érzem magam szarul, én meg sose szólok be senkinek ilyenek miatt..
2016. jan. 24. 17:01
 3/3 anonim ***** válasza:
A középút lenne a helyes. Egy ember nem lehet mindig mindenért felelős, nem tud senkinek sem megfelelni 100%-ban. Ha mindig mindent bevállal az ember, akkor a végén "palimadár" lesz. Az a jó, ha csak azt vállaljuk be, amiért mi vagyunk a hibásak, a felelősek, semmi többért.
2016. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!