Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdesz a komplexusaiddal?...

Mit kezdesz a komplexusaiddal? Kivetíted másokra, vagy próbálod legyűrni?

Figyelt kérdés

Olyan gyakran találkozni az életben olyanokkal, akik nagyon dühösek az igazságtalan világra. Kis beszélgetés után viszont gyanús, hogy nem is a világ rossz... gondolok itt a társkeresőkre, akik kiválasztanak egy, saját maguk szerint rettenetes dolgot és kitalálják, hogy emiatt nem tudnak ismerkedni (nincs elég pénzem, alacsony vagyok, nem vagyok kigyúrt, duci vagyok, nem öltözöm kihívóan) holott csak a saját önbizalomhiányuk és gyanakvásuk a gond, vagy munkakeresőkre, akik a rasszizmustól kezdve a "mert csak, mert gonosz"-ig mindent megneveznek, csak azt nem, hogy esetleg nem elég képzettek...


Nem, ezzel nem azt mondom, hogy minden magányos, vagy munkanélküli önhibájából az, hanem csak azokra, akiknek ez tényleg inge. Van pl. egy ismerősöm, az elmúlt 6 évből még egyet sem dolgozott végig. Pár hetente-havonta kirúgják, persze sohasem a saját hibájából. Ez néha hihető, de 6 évig egyfolytában? Megint más, egy duckó lány, rettenetes agresszív modora van, mindig a duciságára fogja, hogy nem tart ki mellette egy férfi sem. Holott rengeteg túlsúlyos hölgy él tartós kapcsolatban, házasságban, de akkor sem hajlandó elismerni, hogy inkább jellemhiba lesz a ludas, mint pár vacak pluszkiló.


2016. jan. 25. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen állandóan kirúgott emberkét én is ismerek, egyik legjobb barátom :D Neki 2010-óta 8 munkahelye volt :D


Na de ez csak érdekesség, nem miatta hanem magam miatt írok. Én időnként /kb fél évente, évente/ ha teljesen egyedül vagyok leülök 1-2 sörrel vagy fröccsel és elgondolkodok saját magamról, de úgy rendesen mélységében és megpróbálom feltráni a hibáimat. Egyik számomra legidegesítőbb hibám, hogy nem mertem kiállni magamért úgy istenigazából, meg a konfliktusokat is kerültem. Ezt már majdnem 10 éve tudom magamról, és folyamatosan, tudatosan próbáltam változtatni rajta. 10 év után már elmondhatom, hogy egész jól haladok, már a negyedét se nyelem le a számomra hátrányos dolgoknak, mint annó. Persze még van hova fejlődnöm bőven, koránt sem értem célba, de már a jótékony hatásokat nagyon is érzem, ez inspirál a további fejlődésre. Jóval nyugodtabb vagyok, nem stresszelek annyit, sokkal kevésbé érdekel mások véleménye, mások érdeke helyett ma már inkább a sajátomat helyezem előtérbe, és tudok nemet mondani olyan kérésekre és szivességekre amire régebben csak szerettem volna, de nem mertem, nehogy megbántsam az illetőt. Persze most is figyelek, hogy ne legyek bántó, de ha valami nincs ínyemre azt megmondom ill. visszautasítom. A konfliktusok felvállalása sem okoz már akkora gondot. Persze nem úgy értem hogy személyeskedve üvöltözök, hanem észérvekkel alátámasztva, átgondolva a dolgokat belemegyek a vitába a régi "hadd mondja, majd megunja" megoldás helyett.


Jó is, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert már rég tartottam ilyen önvizsgálatot és értékelést, pont időszerű lesz az eddig eredményeket kiértékelni, és a többi hibám kijavításába is belekezdeni, illetve újabbakat feltárni és szembesülni velük.

2016. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincsenek kompexusaim. Már nincsenek. :)
2016. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő első választ.

Másodiknak meg köszönöm a szerénységét :)

Minden jót kívánok nektek.

2016. jan. 25. 21:40
 4/4 anonim ***** válasza:
A legnagyobb komplexusom az, hogy kis mérettel rendelkezem, a legtöbb dolog mind ehhez vezethető vissza. A mai napig tartó önbizalomhiány, a szorongások, depressziók sorozata. Egyszerűen képtelen vagyok kapcsolatot kialakítani, vagy pusztán ismerkedni nőkkel. Mondhatjuk úgy, hogy egy időben próbáltam mindezt kivetíteni arra, hogy elkezdtem edzeni. Itt az oldalon is nagyon sokat irkálják hogy a sporttal növelhető az önbizalom. Az igazság pediglen az hogy hiába volt látványos a fejlődésem, ettől még az önbizalmam nem nőtt, végül felfogtam az egészet kudarcként és abbahagytam.
2016. febr. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!