Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan erősödjek meg lelkileg...

Hogyan erősödjek meg lelkileg pár év alatt?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, túl érzékeny.. Sajnos nagyon magamra veszem a dolgokat, és sokat foglalkozom mások véleményével. Dolgoztam pár hetet, de az egyik főnöknek nem tetszett ,hogy ennyire visszahúzódó és érzékeny vagyok, nem voltam szimpatikus neki, úgyhogy többet nem mehetek oda. Most másik munkát keresek, de mindenképpen olyat, ahol nem igazán kell emberek közt lennem, vagy legalábbis emberekkel beszélnem...

Viszont egy vagy két év múlva szeretnék egyetemre menni, és a jövőben emberekkel szeretnék foglalkozni. Engem szenvedélyesen érdekel a pszichológia, az emberi viselkedés stb... ilyen irányba szeretnék továbbtanulni.. És jelen esetben azzal van gondom, hogy nekem kell még változnom, erősödnöm. Ti mit mondtok, mit javasoltok? Hogyan tudnék változtatni azon ,hogy erősebb legyek...?



2016. jan. 26. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most végeztem alapszakon, 22 éves lány vagyok. Hasonlóan érzékeny típus vagyok mint te, de már sikerült ezt nagyrészt leküzdenem. Ha egyetemre akarsz menni akkor szerintem minél hamarabb jelentkezz, mert ha sok idő kiesik úgy hogy nem vagy "kényszerítve" arra hogy társaságba menj, akkor nagyon rossz lesz az eleje. Főleg ha a pszichológia érdekel, akkor nagyon nyitottnak és közlékenynek kell lenned.

Nekem leginkább ez segített, hogy szinte minden nap 8tól délután 4-ig vagy 6-ig órákon ültem, rá voltam kényszerítve hogy másokkal legyek, aztán egyre jobban éreztem magam társaságban :) de mindenképp emberek között kell lenned hogy ez javuljon. Azt pedig el kell fogadnod hogy megjegyzések, rosszindulatú emberek mindenhol vannak, de ha sikerül egy támogató, baráti közegbe kerülnöd akkor lesz akitől pozitív megerősítést is kapsz és akkor már nem esik olyan rosszul mások véleménye.

2016. jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Logika, pszichologia, realizalas s kommunikacio segitsegevel nagyon gyorsan megerosithetlek es jobbab megtanithatlak pszichologiara.mint barmilyen egyetem.

Beszelgetesek sorizata kell egy eletsegitovel aki e teren tud segiteni. En eletsegito vagyok s barmiben tudok segiteni. Irj s keszsegesen segitek ebben majd tanitalak pszichologiara.

2016. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!