Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjam meg a helyemet...

Hogyan találjam meg a helyemet a mai világban? 18f

Figyelt kérdés
Utálom a facebook-ot,az ask.fm-et,az okostelefonokat,a tv-t,az internetet, a számítógépet, 6 évig voltam world of warcraft online szerepjáték függő(origin töröltem a karaktereket), ezért utálom az összes mmorpg-t, az összes egyéb videójátékokat, utálom a horrort, Irtózom a mai videóklippeken felnevelkedett agymosott technicizált sztármajmoló magamatfotózom nárcisztikus fiataloktól. , Szintén Irtózom a szélsőségektől: Emo,piercing,drog,pia,horror,szcientológia,egyéb őrületek vagy perverzióktól. Szeretem a természetet, a művészetet,az alkotást, az állatokat, a jó filmeket,könyveket,szeretek főzni,beszélgetni,filozofálni, szeretem a természettudományokat, a csillagászatot, az elgondolkodtató sci-fi-ket,érdekel a teológia. Hiszek a lélekvándorlásban, ezért erkölcsi lacto-ovo vegetáriánus vagyok.Foglalkoztat az állat és környezetvédelem. Pszichiáter szeretnék lenni mert érdekel a szakma,különösen szeretnék segíteni majd az online szerepjáték, egyéb játék, internetfüggőkön,szeretek embereken segíteni,beszélgetni velük. A jövőben szeretnék majd egy kis cukrászdát is. Soha nem volt még barátnőm,magányos vagyok. Régen sokat bántottak az iskolában, gimnázium 1. osztályában,a buszon lökdöstek, az utcán pedig megjegyzéseket tettek rám,ezért régen a world of warcraft világába menekültem. Orvosi kezelés és gyógyszerek nélkül a szüleim, egy jó barátom segítségével leszoktam a wow-ról,kitöröltem az összes virtuális értéktárgyamat,karaktereimet,azóta elkezdtem élni, és most gyógyulófélben lévő pánikbeteg, magántanuló vagyok. Edzeni szoktam(p90x) hogy nőjön az önbecsülésem,és hogy hamarabb leküzdjem a pánikbetegségemet,Próbálok magamban megbocsájtani azoknak az embereknek akik engem bántottak próbálok pozitívan hozzáállni az összes emberhez. Hamarosan sikerül teljesen leküzdenem a pánikbetegségemet, ha sikerül(természetesen sikerül) akkor hol találhatom meg a hozzám hasonló szellemiségű embereket? , Nem vagyok beképzelt nem érzem magamat jobbnak vagy többnek azért mert más vagyok, csak másnak érzem magamat. Gondolkoztam azon hogy majd egyetemen megismerkedek emberekkel, vagy alternatív lehetőségek pl Valamilyen állatvédelmi,környezetvédelmi klubb,buddhista, vagy keresztény közösségek... Azért írtam ki a kérdésemet mert hátha ti tudtok nekem tanácsot adni, akár itt is szívesen ismerkedek,persze legjobb lenne az életben mivel az internetből is lassan elegem lesz mert az is csak tönkreteszi az embert. [Gondolom elejtettem pár helyesírási vagy egyéb nyelvtani, fogalmazási hibát,azért mert nehéz volt a múltamról, a volt online szerepjáték függésemről beszélni,csak 1x olvastam végig]

2014. jan. 9. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Jézusom mennyit írtál...
2014. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Ha gondolod levelezhetünk, 19 éves fiú vagyok
2014. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon értékes ember vagy. Gratulálok. Meg fogod találni utadat.
2014. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Manapság meglehetősen ritka a hozzád hasonló fiatal, bár én is ilyen vagyok. Éppen ezért nagy hatással voltak rám a soraid.

Én úgy vélem, hogy soha nem szabad feladni, egyszerűen csak ki kell várni azt, amikor jó lesz az élet. Hogy mi teheti jóvá? Egy karrier, melyben kiteljesítheted önmagad s melyből meg is tudsz élni / egy lakóhely (akár ország, akár csak egy lakás) ahol nagyon jól érzed magad / kedves baráti kör/ egy legjobb, igazi barát/ a hű társ jelenléte/ gyermek(ek). Ezt mindet lehet várni, remélni. Persze, kell érte tennünk, de ez nem csak rajtunk múlik.


Hozzád hasonló embereket találnod nagyon nehéz lesz. Óriási szerencse kell hozzá, mert úgy tűnik, téged sem elégít ki az átlagos emberek sablonos világa. Meg tudlak érteni. Akit szimpatikusnak találsz, oda kell menni hozzá - akármilyen nehéz is. És ezen az oldalon is lehet ismerkedni, sok jó ember fordul meg itt is. Persze, ha elárulod, hol laksz, akkor talán könnyebb lesz. Mert az sokat számít.


Sok sikert neked! Te egy értékes ember vagy, ami manapság párját ritkítja.

Hogyha szeretnél esetleg beszélgetni velem, írj nyugodtan!


21/f

2014. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 18 éves Fiú!

Nagyon örülök, hogy még vannak ilyen tisztaságra törekvő, jó gondolkodású fiatalok. Bár én nem vagyok a Te korosztályod, de mélységesen megértem a problémádat, ugyanis az én gyermekeim ugyanezekkel a nehézségekkel küzdenek (20 és 22 éves fiúk). Sajnos mára már nagyon kifordult a világ értékrendje. Ami teljesen értéktelen, az lett a követendő példa, ami pedig kincs lenne, mert előre viszi az embert lelkileg, azt elvetik, mint haszontalan dolgot. Nagyon jó úton jársz, és soha ne add fel a küzdelmet! Ezek a küzdelmek -ha jó a célod (és neked jó)- akkor mind megedzenek, és acélossá teszik az akaraterődet, hogy bátran tudj majd helytállni a nemesebb feladatok sikerre vitele közben!

Én keresztény ember vagyok, és gyógyult pánikbeteg! Igazából a pánikbetegségre volt szükség az életemben ahhoz, valóban Istenben bízó emberré váljak. Mára már tisztán látom, hogy ez a betegség volt Isten eszköze ahhoz, hogy engem egy más emberré formáljon át, megmentve abból a lelki mocsárból, amiben addig éltem. Így lett teljessé az életem, és így tudtam felülemelkedni azon a sok nehézségen, ami körbevesz és megbénítani igyekszik. Tulajdonképpen amiket leírtál magadról -egy kivételével (a lélekvándorlás tana)- a keresztény ember ismérvei. Az a keresztény közösség ahova én járok, szintén a lakto-ovo vegetáriánus étrendet javasolja, mint a legegészségesebb táplálkozási formát. (Bár van aki még ezt is tovább viszi, és teljesen vegán étrenden él.) Nagyon szép dolog, hogy pszichiáter (lelki gondozó) szeretnél lenni, és embereken segíteni, hogy megszabadítsd őket a saját megkötözöttségükből (persze előbb a saját lelkednek kell rendbe jönnie). Ez a törekvésed is teljesen egybevág a keresztény ember legfőbb célkitűzéseivel, úgyhogy egy ilyen gondolkodású embert, nagyon szívesen fogadnának egy keresztény közösségben, és biztosan megtalálnád a helyed, és a kibontakozásod lehetőségét köztük/közöttünk!

Ha jobban el szeretnél mélyülni a kereszténység tanításaiban akkor javaslom Neked a következő honlapot, ahol sok értelmes kiegészítést találsz a témával kapcsolatban: [link] De ha nem szeretsz internetezni, természetesen "offline" is olvashatod a Bibliát -a polcról levéve. :)

Ha pedig személyesen szeretnél ismerkedni ilyen emberekkel, akkor szívesen segítek ebben is, ha írsz egy "privit" nekem.

Várom leveled!

Sok szeretettel: Csaba

2014. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Szia te egy nagyon jó ember vagy.Sajnos én is ezekkel a problémákkal kell,hogy küzdjek.Ezt a hosszú leveledet olvasva olyan volt,mintha én írtam volna.Úgy néz ki lelkitársak vagyunk.Jó barátok lennénk.18f
2014. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

Majdnem ugyanezekkel a problémákkal küzdök. Nagyszerű dolog, hogy neked ott vannak a szüleid! Sok sikert kívánok a jövőben! :)

20/L

2014. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Szia! Én is teljesen így vagyok a mai világgal.. :) ÉS örülök, hogy nem vagyok egyedül! :)

16\L

2014. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy csak ilyen későn válaszoltam a privát levelekre... Sok levelem érkezett de most ígérem hogy aktívan fent leszek és mindenkinek válaszolok,írok! A kommentek,privát üzenetek nagyon megtisztelőek voltak és köszönöm nektek! Nem gondoltam volna hogy ilyen sok alternatív gondolkozású ember van! Létre kéne hozni egy közösséget vagy egy ökofalu-t vagy én nem is tudom!
2014. febr. 25. 20:23
 10/13 A kérdező kommentje:
123E
2014. márc. 8. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!