Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjam meg a célomat?

Hogyan találjam meg a célomat?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi akarok lenni, vagy hogy hova akarok továbbtanulni. Csak nagyon tág értelemben tudom, hogy mi a célom.

Annyit tudok, hogy nem szakma felé húz a szívem, inkább valami "értelmiségi" foglalkozáshoz (nem akarok senkit megbántani, de máshogy nem tudom magam kifejezni egy szóval; olyasmire gondolok mint pl.: mérnök, kutató, művész).


Ti hogy és mikor találtátok meg életcélotokat? Sok minden érdekel, nem tudok dönteni közülük: szépirodalom, filozófia, informatika(programozás), matematika, fizika, költészet/írás.


(17/F)



2015. máj. 28. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon tehetséges vagy valmelyikben, akkor azt válaszd.

Ha sok mindenben jó vagy, de nincs kiugró tálentumod, akkor a vágyak-álmok mellett érdemes olyan praktikus szempontokat is mérlegelni. mint a kereslet, munkalehetőség, fizetés. Sokszor egy jó szakma többet ér, mint egy filozófus-diploma.

2015. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csonka János ***** válasza:
100%

Menj az után, ami érdekel. Sokáig szenvedtem én is ezzel, de végül egy rossz próbálkozás után sikerült rálelni az igazira, ami a pszichológia.

Angol-német tanári szakra jártam az ELTE-n, de egy szemeszter után otthagytam. Nem találtam a helyem. Később jöttem rá, hogy az, ami vonzott a tanári állásban, nem volt más, mint az emberi kapcsolatok, a tanár-diák kapcsolat, stb.

Szóval csak szagolj bele minden bokorba. Ami érdekel, annak járj utána, olvasgass. Azt is vedd számításba, hogy sok szakterületet lehet kombinálni is: pl. pszichológia+informatika (egész pontosan a kognitív pszichológia, ami a mentális folyamatokkal foglalkozik(gondolkodás,emlékezet,képzelet))fúziójából jött létre a mesterséges intelligenciát kutató ágazat.és még sok ilyesmi van! Ha konkrétan a fentebb említett érdekel, akkor ajánlom Mérő László: Új Észjárások című könyvét, bár készülj fel, hogy nehéz olvasmány, de rettentő érdekes.

2015. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanulj informatikát: betegre fogod keresni magad és marad időd mellette hobbiként szépirodalmat olvasni ;)
2016. febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!