Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartanak nagyravágyónak...

Miért tartanak nagyravágyónak az emberek? Másfelől pedig. Miért nem tudnak egymással szemben toleránsabbak lenni?

Figyelt kérdés

Nem vágyom túl sokra, úgy érzem. Középiskolai tanár szeretnék lenni (nemrég kezdtem meg az egyetemi tanulmányaimat.) Aztán pedig, ha minden jól alakul, szeretnék egyszer eljutni Párizsba, New York Citybe, illetve Stockholmba, Szentpétervárra, emellett egyszer látni szeretném Izraelt fővárosát, Tel-Avivot is.

Meg akarom ismerni a fentebb említett országok gasztronómiáját, kultúráját, az ottani embereket, és persze magát az országokat.

Tunézián, Ausztrián és Románián kívül ugyanis nem láttam más külföldi országot, egyébként is, hajt a kíváncsiság. :)


Amikor szóba került ez a téma, többen a fejemhez vágták, hogy ne rugaszkodjak el a valóságtól, maradjak két lábbal a földön. Pedig én semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy pár országot meg szeretnék ismerni. Nem értem, miért akartak és akarnak még páran most is eltántorítani a célomtól.


Felvetődött bennem még egy kérdés.. Miért nem tudnak az emberek toleránsabban viselkedni egymással szemben? Azt veszem észre, hogy sok ember szeret kukacoskodni, beleköt másba, ha sovány az illető, ha kövér. Például Keresztanyukám a terhessége idején 20 kilót szedett fel, és a környezetében többen is nyaggatták a szülést követően, hogy mikor óhajt lefogyni, hiszen 4 hónappal a szülés után már éppen esedékes lenne! Nemrégiben viszont tényleg eléggé lefogyott, mivel diétába fogott, erre olyan kérdésekkel bombázzák, hogy: Eszel Te rendesen? Ugye nem került válságba a magánéletetek a férjeddel? Mintha csak a kilók számítanának! A túlzottan visszahúzódó embereket kihasználják, és persze a nagyszájú embereken is találnak fogást. Egyszerűen nehéz a kedvükben járni. Nem állítom, hogy mindenki ilyen, de 10-ből 7 esetben ezt tapasztaltam. Miért nem tartják sokan tiszteletben, hogy mindenki egy egyéniség? Ehelyett sokan inkább leplezik valódi személyiségüket, csak azért, hogy megfeleljenek a társadalomnak, elvégre együtt kell bégetni a nyájjal.



2016. jan. 30. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdésedre válaszolva: szerintem ez egyáltalán nem nagyravágyás, csak persze kérdés, hogy tanári fizetésből megengedheted-e magadnak, hogy akár Alsóhuttyantóspusztáig elutazz, nem hogy New York-ig :)

A másodikra meg: az emberek többsége ilyen idióta, főleg falun. Be kell venni a lesz.rom tablettát, és kész.

2016. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igazából úgy képzeltem el, hogy majd a férjemmel közösen fogunk pénzt megtakarítani, és abból fogunk utazgatni. :) Egyetlen fizetésből nem lehetne kivitelezni. Lassan, apránként fogjuk összespórolni a rávalót.


Igen, ez jó ötlet! Tényleg nem árt fittyet hányni a rosszmájú véleményekre! :)

2016. jan. 30. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyreszt nem vagy nagxravagyo. Masreszt udvozlet az eletben.
2016. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Miért nem tartják sokan tiszteletben, hogy mindenki egy egyéniség? Ehelyett sokan inkább leplezik valódi személyiségüket, csak azért, hogy megfeleljenek a társadalomnak, elvégre együtt kell bégetni a nyájjal."

És mondod ezt úgy hogy tanár szeretnél lenni, akik ez ügyben a legkártékonyabb munkát végzik a társadalomban.

2016. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország...


Amúgy a 4.-nek igaza van. Majd ha tanár leszel, ügyelj, hogy te ne tipord el a gyerekek személyiségét, mert a közoktatásban jelenleg más se folyik.


Amúgy ezek nem olyan borzasztó nagyravágyó dolgok, New York kivételével még egy tanári fizetésből is gond nélkül megvalósíthatók, némi ügyességgel meg sok spórolással pedig New York is összejöhet.

2016. márc. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenkire ezt mondják,aki egy szalmaszálnál többet akar,és nem akar megfelelni ennek a rohadt fogyasztói társadalomnak és normáinak.
2017. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!