Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejleszthetem a humorom...

Pcman10 kérdése:

Hogyan fejleszthetem a humorom? Többi lent

Figyelt kérdés
Sok embert megkérdeztem már, meg keresgéltem interneten, de nem igazán találtam kielégítő választ. Humorra születni kell? Vagy lehet fejleszteni?

2016. jan. 30. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamilyen szinten ehhez születni is kell, vegyük a stand up-osokat, ott is van amelyik hiába erőlködik nem lesz jó, a másik meg akár hogy nyilvánul meg az szórakoztató. Nem attól lesz vicces valakii, hogy bemagol egy rakás viccet, mert egy idő után azok unalmasak lesznek, hanem az aki a mindennapjait úgy adja elő, mintha egy vigjáték lenne.
2016. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én elég humorosnak tartom magam (meg szerénynek), és a környezetem is. Azt tudom mondani, hogy nekem az agyam így feldobja ezeket az abszurd asszociációkat, kérletlenül és elkerülhetetlenül, sokszor még én is röhögök rajtuk (még kellemetlen szituációkban is amitől még kínosabb lesz amit én még viccesebbnek találok). Ilyenkor tuti valami bolondnak látszom kívülről. Sokat gondolkodtam már egyébként a humor általános formuláján, de nem sikerült használhatót összehoznom, valakinek már biztos sikerült. Az is fontos hogy a mindennapi történéseket milyen narratívába helyezed, ne vegyél túl komolyan semmit. Segít az is ha feszült vagy, mert általában nekem erre szokott ez a válaszreakcióm lenni, hogy enyhítsek a helyzeten.
2016. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is születni kell rá.


De ha történik valami a környezetedben, nem jut eszedbe semmi vicces beszólás?

2016. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokig valóban születni kell rá, de az rengeteget segíthet, ha sok humoros dolgot nézel/olvasol.

Gondolok itt például vígjátékokra, vagy olyan műsorokra, mint a Showder Klub, Beugró, Bagi-Nacsa -és Irigy Hónaljmirigy show-k, stb.

De sok magyar videoblogger műsorában is jelentős szerepet kap a humor, csakhogy néhányat említsek: Hollywood Hírügynökség, Videómánia, Justvidman, Dumaragu, Cschannel, stb.

Könyvek terén pedig én olyan darabokat javaslok, mint a Heri Kókler paródiasorozat, vagy a Szent Johanna Gimi sorozat.

Én ezeken "nőttem fel" úgymond és rengeteget fejlesztettek a humorérzékem csiszolódásában, ezáltal pedig az önbizalmam növekedésében.

22/F

2016. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!