Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek intro-vagy extrove...

Szerintetek intro-vagy extrovertált vagyok?

Figyelt kérdés

Sosem tudtam eldönteni, néha ennek, néha annak gondolom magam, mivel egyaránt igénylem a társaságot és az egyedüllétet is.

Számomra hétvégére az itthonról kimozdulás és az itthon egyedül pihenés is pont ugyanolyan jó program.

Szeretek a barátaimmal lenni, viszont néha (kb. 3-4 hetente egy hétvége) kifejezetten szükségem van arra, hogy ne legyenek körülöttem emberek.

Általában nem beszélek túl sokat, de nem érzem magam zavarban, ha mondjuk idegenek vagy nagyobb tömeg előtt kell beszélnem vagy előadást tartanom.

Bulizni is szeretek, bár mostanában egyre ritkábban járok.

Suliból hazafelé kb. 45 percet kell sétálnom, ebből 15 percet kell megtennem gyalog, és ezt a részét a sétának nagyon utálom, mert mindig nagyon unatkozom --> igazából így belegondolva leginkább emiatt hajlok inkább afelé, hogy nem vagyok introvertált, de ettől függetlenül nem vagyok biztos benne.

Sokkal jobban szeretek kis társaságban menni valahova, leginkább úgy, ha ebben a kis társaságban csak a barátaim vannak, de jól tudom magam érezni magam úgy is, ha jön olyan személy is, akit nem ismerek. A nagyobb társaságokat nem igazán szeretem, de azért nem vagyok 100%-ig elutasító az irányukba.


Ez alapján szerintetek?



2016. jan. 30. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Bocs, nem
2016. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Szóval... bocs, de nem olvastam el a kisregényt. De abból kiindulva, hogy itt, ezt kérdezed: extrovertált vagy.
2016. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Mennyi szinonimája van már a h...ségnek.

Nincs semmi bajod, csak unalmadban már nem tudsz mit kitalálni.

2016. jan. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2. Érdekes gondolatmenet, köszi a választ.

3. És neked vajon mi bajod lehet, hogy ahelyett hogy normálisan válaszolnál vagy legalább nem válaszolnál, inkább megpróbálsz sértegetni?

2016. jan. 30. 23:37
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Egy átlagos extrovertált ember vagy, ennyi. Legyél másban különleges.
2016. jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
68%

A személyiség olyan, mint egy folyó. A vízmennyiségnek megvan a maga medre, de a víz összetétele mindig változik.

Ha egy idegen érintkezik a folyóval, a folyó vagy elnyeli az áldozatát, vagy a folyó útja változik meg. De az is lehet hogy nem történik semmi sem. Sem az idegennel, sem pedig a folyóval. A cseppek viszont soha nem lesznek ugyanazok a cseppek, melyek érintkeznek az ismeretlennel. Akkor sem ha látszólag minden egy helyben áll.


Ez a videó talán segíthet eldönteni, hogy milyen vagy:

https://www.youtube.com/watch?v=k7mEh53rTc0


Gondolom Hans Jürgen Eysenck személyiségfaktoraival már találkoztál.


Ha érdekel a téma, akkor javaslom főleg George Kelly személyes konstruktumok elméletét.

Illetve Joseph Luft és Harry Ingham Johari-ablak modelljét.

Továbbá Frederick Herzberg kéttényezős motivációs elméletét is.


Segítenek megérteni, hogyan működik az ember.

Természetesen vannak még más érdekes elméletek is. De most őket emelném ki.

2016. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Ne haragudj! 😉
2016. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem gondolom különlegesnek a személyiségemet, nem is tudom, ez miből esett le, de mindegy is, igazából szívesebben mondanám magam extrovertáltnak, de egyszerűen nem érzem magam (teljesen) annak. Egyébként utánaolvastam ennek kicsit, és rájöttem, hogy van ambivertált személyiségtípus is. A jellemzést elolvasva eléggé magamra ismertem, szóval akkor gondolom ambivertált vagyok, tehát az introvertált és az extrovertált között (mint ahogy elvileg az emberek többsége - csak hogy ne hogy megint azt higgye valaki, hogy azt hiszem, ez különleges).


Egyébként köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt! :-)

2016. jan. 31. 00:05
 9/12 anonim válasza:

Örülök, ha választ találtál. Az önmegismerés és mások megismerése fontos!


Viszont a disszociatív személyiség vagy bipoláris személyiség zavar is megtéveszthető lehet, az is ha az egyén nem a valóság alapján értékeli magát.


Szóval szerintem nem az a legfontosabb, hogy minél kisebb egységekbe kategorizáld bele magad. Hanem az, hogy mikor, milyen környezetben, milyen állapotban: hogyan viselkedsz, hogyan érzel és miért stb...

2016. jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján az időd nagyobbik részét jobban szereted társaságbn tölteni és csak néha igényled a magányt, szóval inkább extrovertált lehetsz. A legtöbb ember egyébként szerintem határeset a kettő között, csak a nagyon extrém eseteket lehet egyértelműen besorolni. Minél behatóbban ismersz valakit, annál nehezebb felcímkézni gyiknek vagy másiknak, hiszen mindenki egészen más arcát mutatja azok felé, akikben megbízik.
2016. jan. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!