Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ambivertált vagyok?

Ambivertált vagyok?

Figyelt kérdés

Ismeretlenekkel nagyon nehezen megy az ismerkedés,szorongó vagyok,csendes,nem birok megszólalni. De máskor ismerős társaságban nagyon laza vagyok,elengedem magam de ehhez az kell hogy a társaságban ne legyen ismeretlen.Többen is kérdezték már mért van az hogy az egyik percben teljesen extrovertált vagyok de ha mondjuk jön egy ismeretlen teljesen begubózódom,meg se merek szólalni,szégyellős vagyok. A meg se merek szólalni-t szó szerint értsétek. Egyszerűen nem jön ki a számon hang,bármit szeretnék mondani. Régebben még egy kérdésre se tudtam válaszolni ilyenkor ma már annyit fejlődtem hogy ha kérdeznek válaszolok de magamtól nem tudok beszélni ilyenkor. Ha kevesebben vagyunk 2-3 könnyebben feloldódom de ez a másik embertől is függ. Ha pl megkérdezik miért vagy ilyen csendes szinte teljesen lemegy az önbizalmam 0ra. De ez nem mindig van így ismeretleneknél ha csak 2en vagyunk tök jól elvagyok és nem félek beszélgetni. Nézegettem neten ilyesmiket hogy vajon introvertált vagyok e de nem hiszem mert ha úgy van teljesen extrovertált vagyok és nem vágyom a magányra,szeretek szórakozni,nevetni,ismerkedni(ha 2en vagyunk/bár néha nem zavar ha 3 de a 4 már sok :D).

15L



2016. jan. 16. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Ömmmm.... 0.0 K! Tehát most mit mondjak neked, pls magyarázd már el. :D
2016. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Nem, szerintem introverált vagy. Az intrókat nem úgy kell elképzelni, hogy soha se mozdulnak ki, és hogy nincsenek barátai, illetve ha vannak, azokkal sem tud ellazulni. Nem, az intrók kábé olyanok, amit leírtál: nem szeretik a nagy tömeget, de kisebb társaságban nagyon jól tudják érezni magukat, és idegeneknek szégyenlősnek, halknak tűnnek. Amit viszont nem írtál, hogy ha sok időt töltenek társaságban, akkor lefáradnak, és szükségük van egyedüllétre.

Az ambiveráltak úgy működnek, hogy ők jól elvannak egyedül és társaságban is (vagy rosszabb esetben mindkettőt utálják), bármilyen helyzetben tudnak beszélni, ha kell, és szívesen beszélnek, de nem hangosak, és nem beszélnek nagyon sokat.


16/L/extró (akinek kizárólag intró barátai vannak, és az anyja ambiverált :D )

2016. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,de ha úgy van hogy vagyunk 20-30an akik közül mindenit ismerek csomót pofázok. Pl.osztályban Meg a lefáradás se jellemző rám,nem vágyok magányra... De idegenek között.. :D
2016. jan. 17. 13:14
 4/6 A kérdező kommentje:

Meg ha pl úgy van hogy több ismerős kevesebb idegen nincs akkora para,valahogy védve érzem magam. De ambivertált se lehetek mert

"bármilyen helyzetben tudnak beszélni, ha kell," ez nem igaz rám

"és szívesen beszélnek," ha olyan a helyzet

"de nem hangosak,és nem beszélnek nagyon sokat." hát ha úgy van akkor hangos vagyok,sokat beszélek


Szerintem egyik se vagyok így belegondolva.

2016. jan. 17. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem szimplán csak introvertált vagy.

A "nem vágyom a magányra" alapján olyan mintha azt hinnéd minden introvertált szeret magányos lenni.Senki nem szeret magányos lenni:D

Az introvertáltak a saját baráti körükben lazák és feloldódnak, idegeneknék bezárkóznak.Igen, néha kell nekik egyedüllét hogy "feltöltődjenek" de nem jelenti azt hogy magányosan bezárkóznak a szobájukba és ki se jönnek, a családjukkal elvannak, esetleg háziálattal, olvasnak, filmeznek, ilyenek.

Az ambivertált emberek az idegenekkel is közvetlenek.

2016. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy igazi introvertált embernek nincsenek barátai! Ambivertált típus vagy! Ennyi!
2019. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!