Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vegyünk rá egy túlsúlyos...

Hogy vegyünk rá egy túlsúlyos idős embert, hogy éljen egészségesebben?

Figyelt kérdés

70 éves nagymamámról van szó, akivel együtt lakom. 158 centihez vagy 85 kiló, és nap mint nap veszi magának az édességet, meg főzőcskézik mindent. még az a szerencse, hogy bevásárol és kutyát sétáltat minden nap, enélkül szerintem már 100 kiló is lenne. de így is elég rossz a helyzet, nagyon kövér, és ez nyilvánvalóan árt az egészségének. folyton panaszkodik, hogy fáj a lába stb, valószínűsítem hogy nem kizárólag az öregség az oka, mivel ugyanennyi idős nagyapámnak aki vékony és izmos nincs ilyen gondja. (ő külön él, elváltak)

persze pedzegettem már, hogy szerintem sok baján segítene hogy ha egészségesebben élne, én is elkezdtem részben azért hogy hátha kedvet kap, és már hónapok óta csak zöldséget, rizst, húst, gyümölcsöt eszek. de sajnos ő nem, és annak ellenére hogy a betegsége miatt elvileg sem kenyeret, sem cukrot nem ehetne, ezekből eszik a legtöbbet.

Mit gondoltok, mivel győzhetném meg?



2016. jan. 31. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem míg neki nem fontos, addig a fejedre is állhatsz, nem fogsz jelentős eredményt elérni.
2016. jan. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De esetleg kereshettek együtt recepteket, ami neki is tetszik és egészséges, hátha azt megenné.
2016. jan. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első körben itass vele vizet. Eltelít és átmossa a szervezetet.

Fogyózni biztos nem fog.

2016. jan. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70 éves embert te nem fogsz rávenni semmire se xd sajna
2016. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, csak 80 éves 100 kilós és évtizedek óta cukorbeteg. Senkit nem avar eléggé a családból. Párom nagymamája. Csak olyat eszik szinte amit nem kéne é spájzol mint egy gyerek... Mintha háború lenne... Mondtam már nemegyszer a családnak, hogy ha már végképp nem tud majd menni, még én se tudom majd mozgatni, nemhogy más!...
2016. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!