Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kötelező sablon életet élni?

Kötelező sablon életet élni?

Figyelt kérdés

Őszintén válaszolj, mit gondolsz erről?

Ki kell járni a sulit, végig tanulni mint a hülye, jó szakmát, vagy diplomát szerezni. Azzal egyből menni dolgozni, ott végig dolgozni mint a hülye... elköltözni a szülőktől. Párt találni, lakást venni, gyereket csinálni. És hasonlók. Persze mindent a sablon szerint tökéletesen.

Miért gondolják sokan hogy ez a kötelező, és nem lehet másképp boldog, teljes életet élni? Miért szar/lenézendő és furcsa az aki nem így él egyáltalán?


2016. febr. 2. 15:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondtam, mikor gyerek voltam, hogy sosem akarok "felnőtt lenni" vagyis olyan életet élni, mint a felnőttek. Felnőttem, gyűlölöm. :D A körforgást, ahogyan te is írtad, azt, hogy minden nap kelsz és mész, mint a hülye, mint a mókuskerék. Csak akkor szállhatsz ki, ha elfáradsz. Én mindig is arra vágytam, hogy egy tó partján vagy erdő közepén élhessek, tök egyedül. De ahogy írták előttem, a pénz a "lelke" mindennek. Valamiből el kell tartanod magad, dolgoznod kell..
2016. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azért akarják, mert így működik a fejlett társadalom. Ha nem lenne rendszer, civilizáció sem létezne.

Rendszer nélkül nem működik semmi.

2016. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"mégis tökéletesen jó életet élek, szakma, munka, normális párkapcsolat, lakás, gyerek, minden nélkül"


Ha nincs munkád, lakásod, párkapcsolatod, akkor az azt jelenti, hogy a szüleiden élősködsz. Lehet, hogy ez neked kényelmes, de a szüleidnek kevésbé. Ha a szüleid már nem lesznek akkor ott leszel egyedül pénz, tudás, minden nélkül és nem tudsz majd mit csinálni.


Amit leírtál a kérdésben, hogy tanulsz, dolgozol, családot alapítasz stb, lehet, hogy sablon, de egyrészt egy működő sablon, másrészt ezen kívül rengeteg mindent csinálhatsz ami már nem sablon dolog.

Amúgy meg nem kell tanulni mint a hülye, illetve dolgozni mnt a hülye, csak olyan dolgot kell találnod ami érdekel és akkor nem lesz szenvedés egyik sem.

2016. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!