Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Ti vendégségbe mentek egy...

Ha Ti vendégségbe mentek egy jó barátotokhoz, bele szoktatok nézni a szekrényeibe és a fiókjaiba?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy eléggé ijesztő és fura szokás, de mostanában egyre több ismerősöm teszi fel a kérdést, hogy pl belenézhet e a fiókjaimba. De nem csak nálam, másoknál is ha többen megyünk vendégségbe, látom.


Én személy szerint gyűlölöm és mindig elutasítom a kérésüket, mert van, hogy a fiókokba dugom el pl a pénzem, vagy úgy néznek ki a szekrényeim mintha bombát robbantottak volna vagy értékes, titkos, személyes tárgyaim vannak bennük, amit nem akarok, hogy más is lásson.


Ebbe belegondolva én se túrom szét mások fiókjait vendégségben, csak akkor nyúlok bele, ha megkérnek rá, hogy vegyek ki onnan vmit, am egyrészt nem érdekel mit tartanak a fiókjukban, másrészt ez a privátszféra megsértése.


Sztem természetes néha egy kis kíváncsiság mindenkitől, hogy vajon mit tarthat a fiókjában, de az, hogy ilyen szinten meg akarja tudni, az eléggé gyerekes.


Ti hogy vagytok ezzel? Csak azért kérdezem, mert alapból, bár vannak barátaim, de eléggé "antiszoc" (tudom nem ez a helyes szó) vagyok és lehet, hogy ez egy tök természetes dolog és csak engem idegesít.


26/L



2016. febr. 11. 06:53
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha nálam bárki ezt tenné, távozásánál nem kéne köszönnie!

.

Ugyanis: érkezésnl/távozásnál korra és nemre való tekintet nélkül az köszön előre, aki érkezik, vagy távozik.

Egy kivétel azért van: nem köeles köszönni/elköszönni az, akinek távozását páros lábbal én segítem elő!

Bármely vendégem a kérdésben leírottat tenné, mint a fostos macska...

2016. febr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen, sőt a bugyijait is kiturkálom és szaglászom meg nyalogatom, miközben fennakadt szemekkel görcsösen rángatózok és nyökdécselek...
2016. febr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem. És az én fiókjaimat se nyitogassa senki az engedélyem nélkül.

Ha valahol vendégségben vagyok, legfeljebb a kirakott tárgyakat nézem meg, könyveket, de ami el van rakva szem elől, az pont azért van szerintem, hogy ne nézegesse senki.

2016. febr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tothp ***** válasza:

A vendég azt néz meg, amit elölhagyok. Turkálás után nem kéne mégegyszer jönnie.

És én is ehhez tartom magam, ha vendégségbe megyek.

2016. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek. szerintem is bunkóság. nekem is volt ilyen barátnőm. kimegyek a mosdóba. mire visszajövök, már könyékig túr a szekrényemben. "csak keresett valamit".

aha. kíváncsi volt , mondjuk úgy.

nem is hívtam át többet. szerintem ez alap, hogy tiszteletben tartjuk más privát szféráját.. én a szüleim szekrényébe se nyúlkálok, pedig egy háztartásban élünk..

egyedül a barátomnál szoktam néha benyúlni a szekrénybe, de azért, mert nekem is vannak ott ruháim. őt nem zavarja. de csak úgy spontán mi sem turkálunk egymás holmijában.

2016. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút bunkóság. Nem szorosan kapcsolódik a témához, de nekem egyszer egy vendég a Youtube előzményeimet kezdte el böngészni és volt pofája kérdőre vonni, hogy miért nézek ilyeneket. Ő társaságát se keresem azóta -.-
2016. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha kell valami a szekrényből/fiókból, és engedélyt kaptam a kinyitásra. Ebben az esetben is jobban érzem magam, ha a közelben van a házigazda.


Vannak olyan barátaim akik szabadon benyúlhatnak a szekrényeimbe és a fiókjaimba, de ez egy "kiváltság", a teljes bizalom jele szerintem, amit nem kaphat meg akárki.

2016. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Eszembe se jutna, hacsak a házigazda nem kér meg pl. arra, hogy vegyek ki neki valamit a szekrényből.. A vőlegényem cuccai között sem turkálok soha, pedig együtt élünk, pláne nem valaki másnál.


Ha valaki nekiállna nálam kutakodni, az biztos, hogy az lenne az utolsó alkalom, amikor nálam van, és a "jóbarátságot" is erősen megkérdőjelezném.

2016. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy barátnőm, aki folyton kérdezés nélkül nyitogatja a szekrényeimet és fiókjaimat, kiveszi és nézegeti a benne lévő cuccokat, meg pakolászik. Elég idegesítő, néha próbálom rendre inteni, de elég reménytelen eset.

Nekem ilyen eszembe se jutna másoknál, illetlenség.

2016. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oltári tahóság és neveletlenség.

Soha meg nem fordult a fejemben, hogy ha vendégségben vagyok, belenézzek a fiókokba, szekrényekbe.

Ha nálam valaki ilyet tenne, többször be nem tenné a lábát a lakásba.

És nem azért, mert antiszoc vagyok, hanem mert természetes dolog, hogy más privát dolgai között nem kutatunk. Beteges, aki mégis ilyet csinál.

2016. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!