Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valamit nagyon szerettek...

Ha valamit nagyon szerettek annak konkurenciáit, gyűlölitek?

Figyelt kérdés
Velem így szokott lenni, nem tudom mennyire gyakori ez.

2016. febr. 11. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem gyűlölöm. Egyszerűen elfogadom, hogy nem mindenki szereti azt amit én.
2016. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját cégemet szeretem. Nem gyűlölöm a konkurenciát sem, csak nem örülök annak, ha keresztbe tesz.
2016. febr. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztaltam még ilyet magamon.


Mondanál egy példát, kérdező?

2016. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem, persze kérdés hogy a konkurencia mennyire rosszindulatú.


Ha egy másik cég elnyer előlünk pályázatot mert "haverok", akkor annak nem örülök, de gyűlölködni sem fogok.


De mondjuk versenyzésben néha sokan csak a saját kedvencüket istenítik és mindenki más szar, szemét, csaló. Bezzeg ha az ő kedvencük szabálytalankodik akkor az el van neki nézve. Én próbálok ilyenben is objektív maradni.

2016. febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pl:

-Egy weboldalról szoktam vásárolni az elmúlt időben, mert mikor meglátom, hogy máshol mekkora hasznot tesznek mindenre, akkor ha valami nincs és nem nélkülözhetetlen azt inkább meg sem veszem.

-Mikor kijön egy új androidos telefon és egy új iphone.

-Kijön egy új játék/film ami másolja a korábbit.

-Egyik bank drágábban árul külföldi valutát mint az én bankom.


Még az is idegesít, gyűlöletet, ellenszenvet kelt bennem, ha a kedvenc gyrososommal szemben nyílik egy másik.

2016. febr. 13. 00:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincsenek bennem ilyen érzések a példáid szerint. Az alkotásokról annyit, hogy nincs új a nap alatt, alig találsz valamit, ami nem valami mást másol, és ez nem újdonság.

A bankot én úgy választom, hogy az én igényeimnek megfeleljen. Nem csak spórolás, de biztonsági szempontból is. Ha pénzt akarok váltani, akkor szétnézek. Vásárlásnál meg figyelem az ár-érték arányt és gyakran használom az eBay-t, ha megtehetem. Nem érdekel, ki mennyi hasznot akar rátenni valamire.


Van, amikor a drágább helyen veszek meg valamit, mert mondjuk összességében az mégiscsak jobban megéri, mint az olcsóbb helyen. Pl. mostanában vettem nagy háztartási gépeket és bútort, és volt olyan üzlet, ahol olcsóbb lett volna, mint ahol végül megvettem, csak az tartott vissza, hogy kiírták, hogy emeletre nem viszik fel, vagy a fuvarköltség volt annyival magasabb, hogy több kiadásom lett volna összességében. De olyan is volt, hogy azért vetettem el egy bútorüzletet, mert bár árban olcsóbb lett volna, de időben túl sokat kellett volna várni, nekem pedig az probléma lett volna.


Én úgy gondolom, mindenki maga dönti el, hogy a saját üzletében mi éri meg neki, én szabadon választhatok. :-) Minek idegeskedjek ilyenek miatt?

2016. febr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!