Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gyűlölöm ennyire a...

Csak én gyűlölöm ennyire a törtetést, a megfelelési kényszert és a rivalizálást?

Figyelt kérdés

Utálom ha valaki kijavít, mert valamit nem fogalmaztam meg helyesen, tökéletesen és így az illető döngetheti a mellét és pár százalékkal feljebb húzhatja az ego-mutatóját. Még csak tanulok, de már az egyetemen is kiráz a hideg, ha felszínre kerül a versenyszellem és mindenki játssza, a "ki ha én nem" szerepet. Tudom, hogy a munkaerőpiacon versengés nélkül nem lehet érvényesülni (amit szintén utálok), de sok ember miért veri a nyálát facebook-on, kiposztolva, hogy "yeah sikerült a vizsga", lefotózza a diplomáját ezzel a megjegyzéssel: "Hát igen, kemény munka, de végül ez is sikerült." stb. Pff

Komolyan, ha valaki egy méregdrága új autóval kérkedik, az sem tud annyira zavarni, mert abban az esetben legalább magán a szenvedélyt jelentő autón van a hangsúly, ami lehet másnak is megdobogtathatja a szívét, de a diplomával való pózolásnak az ego-növelésen kívül mi célja van. Kicsit elkalandoztam, de a kérdéshez visszatérve, miért kell mindenkinek felfognia az életet, úgy mint egy ostoba sci-fi túlélő show-t? ÉN csak egy stabil munkahelyen szeretnék majd dolgozni, normális fizetéssel, visszafogott emberekkel, akikkel nem azt beszélem meg, hogy xy fia négyszáz akárhány ponttal felvételt nyert a BME-re, zzs lánya pedig első helyezést ért ért el a megyei szépségversenyen, hanem a fociról, kajákról vagy olyan dolgokról, ami az én szórakozásomhoz konkrétan hozzájárul.



2016. febr. 12. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Én azokat az embereket nem csípem, akik már ezen is fennakadnak, és ezért is képesek gyűlölködni.
2016. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A törtetést és a rivalizálást én sem szeretem. Egy munkahelyen is azt várom a kollégáktól, hogy legyenek emberiek vagy ha ez nem megy, hagyják békén a másikat.

De az, hogy valaki a diplomájával dicsekszik, hidegen hagy. Hadd legyen büszke rá, megdolgozott érte.

2016. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak te, sok ilyen "langyos víz" ember van. Nektek jó mindenből az átlagos, a közepes, nem nagyon vágytok semmire, úgy elüldögéltek a semmilyen életetekben. Ezzel nincs a világon semmi baj. De hogy gyűlölködj bármiért, az nagyon visszataszító. Főleg mert a világot nem a te típusod viszi előre.
2016. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Én a rivalizálást szeretem. Nincs annál nagyobb motiváció mint, hogy tartozol valahova és együtt gyűlölitek a konkurenciát. Szerintem nagyon inspirálóak tudnak lenni ezek a harcok, amiket megpróbálnak elnyomni.


Az okosok már kitűntek. Maradtak a buta emberek, akik minél okosabbnak próbálják eladni magukat.

Erről szól az iskola már általános óta. Mikor valamihez egy kis logikus gondolkodás meg általános műveltség kellett a fél osztály elhasalt. Bezzeg suli után mentek haza és tanultak estig aztán másnap jobb jegyet kaptak. Ha képesek ezt csinálni akkor csinálják. Ha a munkáltatónak egy szorgalmas de hülye emberre van szűksége akkor vegye fel, előbb-utóbb rájönnek, hogy ez nem jövedelmező megoldás.


Mindenki arra büszke amire tud. Ezért posztolja a gazdag ismerősöd az autót, az okos pedig a diplomát. A szép lány a külsejével foglalkozik, ezért ő a szépségversenyt nyeri, a másik pedig a tanulással, ezért ő 400 pontot ír.

Persze nem mondom, hogy a kettő kizárná egymást, de gondolom a diplomát nem egy X6-os motorháztetőjén fényképezték és a szépségversenyt nyert lánynak sem lóg a diplomája a háttérben. Valaki arra büszke, hogy a összefestette az egyik vasútmegállót. Valaki arra, hogy ő naponta hány embert ment meg.


Te mire vagy büszke? Csinálj valami nagyot, hogy bizonyíts ezeknek az embereknek.

2016. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy kicsit részletesebben válaszolva:


Törtetés, rivalizálás, megfelelési kényszer...ez már három különálló dolog. Rivalizálás mindig mindenhol lesz, ma erről szól az élet, jobbnak kell lenned mint a másik, és ez ellentéteket szül. A törtetés meg alapvetően pozitív dolognak is vehető, mert valakinek van célja, elképzelései, és mindent meg is tesz azokért. A megfelelési kényszer is olyan, hogy elsősorban magadnak kell megfelelned, nem másnak. Ha te beéred azzal ami van akkor hajrá.


Ráadásul nem kell ennyire facebook gyűlölőnek sem lenni, ha nem tetszik akkor minek nézegeted? Ott van a "követés leállítása" opció és kész.


Na meg miért ne örülhetne valaki, ha elért egy eredményt a saját erejéből (vagy puskázásból, szerencséből). Egó növelés, de az ember már csak ilyen, mindenki szereti "megmutatni" másoknak, ez belénk van kódolva. Csak van aki a testi adottságait fotózgatja, mások az apucitól kapott autót...akkor miért pont a saját diplomám "fényezése" lenne a legnagyobb baj? Főleg annak tekintetében hogy azért én magam dolgoztam meg.


Ennyire még azért nem élünk polkorrekt világban (szerencsére), hogy azért ne legyek büszke a saját érdemeimre, vagy saját gyerekem érdemeire, mert az valaki más lelki világát hú de nagyon sérti.


Ráadásul ez a "megbeszélős" téma is olyan, hogy fociról, kajáról bármikor lehet beszélni, azt is megunjátok előbb utóbb. Felvételizni meg jó esetben egyszer szokott az ember gyereke, hát csak nem halsz bele ha egyszer megemlíti neked is...

2016. febr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!