Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék pozitívabb ember?

Hogyan lehetnék pozitívabb ember?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan ember lenni, akinek mindig jó kedve van és optimista szemlélettel áll a dolgokhoz. Tudom, hogy ez rajtam múlik, de nem tudom hogyan tudnék ezen változtatni. Hajlamos vagyok túlgondolni a dolgokat és sokat panaszkodom ahelyett hogy élvezném az életet.

2016. febr. 14. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Optimizmus s pesszimizmus logika ellenes.

Realistán érd el e állapotot.

A túlgondolkodás ezen csak segít, ezt sem értem miért negatívan hozod fel( ahogy optimizmust pozitívnak).

Ha megszeretnéd tanulni, beszélgetések sorozata kell egy olyannal aki tudja hogyan tanítson, magyarázzon, érd el.

Ha kell segítség, írj.

2016. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha ezt szeretnéd, abban segítséget nyújthat a pozitív pszichológia irodalma, ami manapság szerintem elég nagy tempóval bővül. Ha értesz angolul, akkor pl. a coursera.com "A Life of Happiness and Fullfilment" című kurzusa jó kiindulópontként szolgálhat.
2016. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5%
Ez egy elég komplex és összetett probléma, de napi egy fél üveg Unicum elindíthat azon a pozitív ösvényen, amire szükséged van.
2016. febr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ősi bölcs mondás:

"Ismerd meg önmagad!"

Egyre mélyebben, egyre bátrabban nézz belelé.


A külvilágot se árt összefüggéseiben megvizsgálni újra és újra.


Ha jobban ismered a LÉNYEGET, kevésbé leszel bizonytalan, összességében, hosszútávú mértékben - értem ez alatt, hogy átmeneti részletkérdésekben bár el lehet akadni, de mégse az a lényeg. A lényegi tudás átfogó, szintetikus tudás és független vizsgálódásból ered. Ennek következménye az általános bizonytalanságok (élet értelme, mi van a halál után, stb) folyamatos és realitáson alapuló enyhülése.

2016. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

...Folytatom:

Az egyik legnagyobb hiba a legtöbb ember gondolkodásmódjában, a független alap hiánya mellett, a dimenzióváltásra képtelenség. Magyarán mindig csak adott keretben kering. Pl sokan "síkagyúan" gondolkodnak, véletlen se jut eszükbe fel is, le is nézni, mindig csak a materiális szemsíkban gondolkodnak, és akkor csodálkoznak, h általános, összefüggéseket vizsgáló gondolataik terén nem jutnak előbbre...


Nos, ezen különösen javaslok változtatni annnak, akire jellemző.


Nem azt mondom, h másik dimenziót nézz mindösszesen, hanem azt ,hogy tobvábbi dimenziókat IS. Legyen teljesebb, többdimenziós a gondolkodásmódod.


Hogy mi vezethet a szemléletbeli dimenziótáguláshoz? Nos pl mások más szempontjainak objektív és mind érzelemmentesebb figylembe vétele.


Az érzelmek más terület: empátiát javaslok általában; valamint párkapcsolatban gyengéd törődést, stb stb. De a filozófiának ártanak az érzelmek. Ha valaki érzelmekkel érvel a vélelekdésében, az nem érv, nem vélekedés valójában. Lehet érzelmekkel fogalmazni, beszélni, de érzelmekkel érvelni fals.


Te próbálj meg ehelyett mind többször és mind inkább érzelemmentesen ránézni mások gondolatközlésére akkor is, ha érzelmeket kevernek a meglátásaik közlésébe. Gesztikulálhatsdz, vihetsz érzelmet a magyarázatodba, de érzelmek által érvelni tehát fals, téveshez vezet többnyire.


De az elsődlegesként javaslom az önálló , alapjaiban független gondolkodásmódot, tehát hogy különösebben NE befolyásoljanak téged a külvilágban található sablonok, sablon gondolatok.


NEM teremtésről, alkotásról, "egyénieskedésről" írok, ha gondolkodásmódról írok, hanem megfigyelésről, objektív megfigyelésről. Önmagadról és a szűkebb, tágabb környezetedről.

2016. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mivan? :d
2016. febr. 14. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!