Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vetik meg ennyire az...

Miért vetik meg ennyire az alacsony embereket? Miért istenítik a magasakat?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ad egy bizonyos tekintélyt. Mondjuk nekem 8 milyen magas az illető.
2016. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hol,melyik országban?
2016. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Itt Magyarországon.
2016. febr. 14. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Én nem tapasztaltam ilyet. Talán - és tényleg csak esetleg - középsuliban elkaptam pár szurkálódó szót, de mindneki kapott valamiért, nem csak én)


170cm/f

2016. febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy látom hogy egy bizonyos értelmi és/vagy érzelmi szint fölött a "megvetés" nincs jelen.Sajnos sokan vannak akik megítélnek másokat.Szerencsére neked nem kell adnod a véleményükre.
2016. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez a dolog nagyon is jelen van, jól látod. Viszont ennek több oka van. Egyrészt ez a kis "szeretett" hazánk messze van a liberális/emberi értékeket tiszteletben tartó európai eszméket hordozó mintaországoktól, mint például Svédország/Hollandia vagy Németország. A nyugati ember mentalitása teljesen más, mint az átlag magyaré (kelet-európaié), nem meglepő, hogy aki kicsit is nyitott a világra, az menekül amint lehetősége van (én is lelépek az egyetem elvégzése után 2 év múlva). Ugyanakkor az előbb említett dolog sem mindig helytálló, mert nyugaton is érhet adott esetben kellemetlen élmény, mégpedig azért, mert a mai napig az ember ösztönösen azonosítja a magasságot az alapvető emberi "értékkel". Tudom ez hülyén hangzik, de például a nagyszülő mit mond a rég nem látott unokájának: "Jé de mekkorát nőttél". Vagy a szülés után, mi az első amit az anyuka szeretne hallani? Hány centi és hány kiló? Ha egy társaságban egyedül te vagy alacsony, akkor szúrni fogja az emberek szemét és ezt lehetetlen figyelmen kívül hagyni. Egy céges/bulis fotón nagyon hülyén néz ki három 190 centi körüli pasas egy 170 centis manus társaságában, a csajokat (főleg a modellalkatúakat) pedig inkább meg sem említem. Sajnos szembe kell nézni azzal a ténnyel, hogy a magasságból az emberek, ösztöneiktől fogva alapvető következtetéseket vonnak le (hogyan étkezik/sportol/mennyit robotol, ebből adódóan mennyire gazdag), ez pedig alapvetően meghatározza az emberről kialakított véleményt. Persze ez nem mindig helytálló (vannak kivételek, pl: Tom Cruise, Kanye West stb.), de a mai napig a tehetősebb, nyugodtabb életet élő emberek a magasabbak és ez vonzóbb tulajdonság a nők számára, akik alapvetően befolyásolják a párválasztást és így egy íratlan "szelekciós dogmát" állítanak fel a férfiak számára. Aki ennek nem felel meg, az elbukik. Harmadrészt pedig a médiának is nagy befolyása van. Minden kornak megvan az aktuális férfi ideálja, de ellentétben a nőkkel, egy dolog mindig aktuális volt: Legyen a férfi magas. A múlt évszázadban az izmos férfi volt a követendő példa, a 21. század férfi ideálja pedig a kissé vékonyabb, de rendkívül colos, borostás férfi, aki mellett a 20 centis magassarkúban pipiskedő 180 centis modell is nagyon jól mutat. Sajnos ezzel szembe kell nézni. Egy alacsony férfi sosem lesz vonzó egyik nem szemében sem. Ha belenézek a tükörbe, én is elborzadok saját magamtól. A 170 centimmel, alig vagyok nagyobb, mint az ajtó fele, egy normális ruhát nem tudok felvenni, amiben jól nézek ki (minden jó drága cuccot langaléta férfiakra terveznek), mert mindig egy borostás 14 évesnek látszok és ezer más dolgot tudnék felsorolni, amit hátrányként élek meg.
2016. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:

Nem vetik meg az alacsony embereket, csak ha valakire valami bártót akarnak mondani, akkor kézenfekvő, hogy a kinézete miatt cikizik.

Másfelől az alacsony emberek egy jhelentős részének kisebbségi érzése van éppen a termete miatt, így érzékenyebben reagálja le dolgokat.

2016. febr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!