Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az emberek miért nem...

Ezek az emberek miért nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés
Szombaton átjött a szomszéd (11 éves), hogy anyukája külte, és lisztet szeretne kérni.Mivel egyedül voltam itthon, és pont pénteken fejeztem be egy jó könyvet ezért unatkoztam.Odaadtam a lisztet, és mondtam neki, ha van kedve akkor jöjjön át.Körülbelül 30 perc elteltével már kopogtatott is az ajtón.Miután bejött, beszélgettünk meg ilyesmi, és az mondta, hogy töltsem le a "MesterMC"-t.Nagy nehezen rávettem magam, és letöltöttem.Elmagyarázott pár dolgot, hogy mit hogy kell, meg még mondott valamit a bányászérmékről, meg rangokról, úgyhogy 500Ft értékben vettem is.Utánna pár perc elteltével ment is haza.De körülbelül egy óra után észrevettem hogy hogy írnak.Borzalmas.Az ennyi-t egy ny-el (enyi), az íjat ly-vel (ílyat), és még sorolhatnám.De játék helyett miért nem tanulnak inkább, vagy olvasnak el egy jó könyvet? 15(,5)/f

2016. febr. 16. 00:53
1 2
 1/11 anonim válasza:

ez csakis a tanárok és a szülők hibája, hogy rájuk hagyják.

én nagy általánosságban elég sokat netezek, sok live stream gameplay-t nézek youtube-on, ahová rengeteg fiatal is ír a chatbe.

na már most ott ugye nem csak egy, hanem több száz gyerek van akik írnak, és van hogy egy mondatot nem tudok megérteni, annyira borzasztó a helyesírásuk.

akkor a másik mikor kommentelnek valahová, videók. képek stb alá, ott is néha sírni támadna kedvem...

igazából a 10-18 éves korosztály nagy része nem is tud helyesen írni, mert fészbúkon szocializálódnak, ott pedig egy gyereket nem láttam még normálisan helyesen írni.

de mondom, nekem elég nagy tapasztalatom van, mert rengeted olyan helyen járok ahol a fiatal korosztály irományaival találkozni lehet.

2016. febr. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, persze én se vagyok szent.Most a kérdésben is hibáztam egyszer-kétszer, de legalább igyekeztem pontos lenni.
2016. febr. 16. 01:32
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Ha kell megeröltetik magukat az emberek, de alapból a többség nem koncentrál arra, hogy szépen írjon, csak hogy érthető legyen. Hülye nyelvtanunk van. Simán megértetted amit írtak nem? Már pedig a kommunikáció célja ez, nem az hogy saját magunk által felállított szabályokhoz ragaszkodjunk írás közbe.
2016. febr. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Külte utánna


Te is tanulhatsz még.

2016. febr. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló.Mint észrevehetted, írtam az első után hogy egyszer-kétszer hibáztam.
2016. febr. 16. 02:29
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Drága. Nem egyszer-kétszer hibáztál, hanem többször.


Tudod, pont után szóköz kell. És nem véletlen hagytad ki, hanem konzekvensen. Ha már ilyen témájú kérdést írsz ki, nézd át, hogy te hogy írsz.


Kínszenvedés volt elolvasni az írásod a szóköz- és vesszőhiányok miatt.

2016. febr. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem érthető volt a kérdező minden egyes szava, innentől kezdve számomra nem hibázott.

Sikerült 100%-ig feldolgoznom azt amit írt. A kommunikáció elérte célját.

2016. febr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem az zavar legjobban, hogy nemcsak fiatalok, de a leggyakoribb igekötőinket külön írják sokan amikor az az ige előtt áll.(Be,ki, le, fel,meg,el,át,rá,ide,oda,szét,össze,vissza.)pl. helytelen:el olvasom, helyesen:elolvasom. Hogy adják tovább a szép magyar nyelvet fiataljaink majd a gyermekeiknek, ha nem hajlandók könyvet olvasni és megtanulni rendesen írni. Oda kéne figyelni az idősebb családtagoknak, akiket még megtanítottak írni a jövő generációjára.
2016. febr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Hülye nyelvtanunk van. Simán megértetted amit írtak nem? Már pedig a kommunikáció célja ez, nem az hogy saját magunk által felállított szabályokhoz ragaszkodjunk írás közbe."


Ezt a hülyeséget!! Inkább maradtál volna csöndben. Ez nem így működik, méghozzá azért nem, mert a szabályok nem azért vannak, hogy megszegjük őket. A szabályok azért vannak, hogy betartsuk őket, ezzel széppé, olvashatóvá, érthetővé téve a szöveget, amit olvasunk. Figyelj csak, olvasd el az utóbbi mondatomat úgy, hogy helytelenül van leírva.


"A szabájok azért vannak hogy betartsuk őket ezzel szépé olvashatóvá érthetővé téve a szöveget amit olvasunk."


Ez nem azért rossz, mert én speciel ránézek és okádnom kell tőle, hanem mert lehet meg sem érted elsőre, ugyanis, hogy olvasod te ezt el? Egy levegővel, folyamatosan. Egyszerűen nincs időd értelmezni a szöveget. A vesszők használata létfontosságú, valamint a helyesírás is legyen fejlett. De manapság, ha a gyerek ezt nehezebben tanulja meg, akkor elmegy orvoshoz, kap egy papírt arról, hogy hülye és nem kell megtanulnia írni. A nagy lófogat! Minden fejleszthető, csak akarni kell.


Hülye nyelvtanunk van, de az nem a helyesírás miatt van, hanem a ragozás miatt. De, ha nem tetszik, akkor ne használd, menjél enni kenyér. Én pedig elmegyek bolt és veszek csokoládé, mert az finom.


Édes, ékes, apanyelvünk.

2016. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

#1 vagyok.

mondjuk nekem az is furcsa, hogy a firefox és a chrome is el van látva helyesírás ellenőrzővel és sokan arra nem veszik a fáradtságot hogy a pirossal aláhúzott szavakat vissza ellenőrizzék.

sőt hova tovább, a legtöbb androidos telefonon is alapból van ellenőrző, ott is csak egy kis időt kéne fordítani a helyesírásra.

tehát ez inkább linkség, meg nemtörődömség.

2016. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!