Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet ilyen betegség? Mit...

Létezhet ilyen betegség? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki folyamatosan hazudik, kisebb nagyobb dolgokat. Nem teljesen valótlan tényeket, de olyan dolgokat inkább, hogy azért ő figyelmet/törődést kapjon. Pl.: A szülei kiakarják otthonról rakni az utcára, mert összevesztek. Esetleg ezt és ezt szeretne venni magának és gyűjt rá, de amikor oda kerülne hogy megvegye, (rákérdünk) akkor elpanaszolja hogy a pénzét elkérték, így és így elúszott. Mindenképpen úgy hazudik általában hogy figyelmet, törődést kapjon. Lehet kezdeni az ilyenekkel valamit? Pszichológus vagy valaki segíthet rajta? Ha esetleg közöljük vele hogy tudjuk hogy hazudott, vagy hazudik, akkor tovább folytatja hogy ő már pedig nem hazudik és mi nem figyelünk. Ha sokáig húzok a fejét megsértődik és "elmenekül a világ elől". Kiközösíteni nem akarjuk, mert azért rendes, kedves ember, de bosszant hogy hazudik. Valamit lehet velük kezdeni?

2016. febr. 17. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy valaki kóros hazudozó. Ennek lehet sokfajta oka és sokfajta megnyilvánulása is, a ti ismerősötök vagy nincs ennek tudatában, vagy csak nem hajlandó tudomásul venni. Mindenesetre amíg ti nem mutatjátok, hogy ez titeket valóban zavar, és simán elfogadja őt a közösség a hazugságaival együtt, addig nem is fog benne kialakulni semmilyen betegségtudat. Az ő beleegyezése nélkül viszont semmilyen szakember nem tud vele foglalkozni.
2016. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha sikerül rávennünk, hogy menjen el valamilyen szakemberhez, akkor pszichológushoz érdemes küldeni? Az ilyeneken ha belátják lehet segíteni?
2016. febr. 17. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Én segíthetek rajta / tudom hogy lehet ilyenről lenevelni, leneveltetni magát.

Ez nem betegség.

Ha szeretnéd megváltoztatni, kiközösítés helyett, add meg nekem elérhetőségét s segítek neki.

2016. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Pszichológusi tudás kell segítséghez, de pszichológusok több mint 90%ának semmiféle tudása nincs ami segíthet s maradék 10%nak is nagyon kevés, messze van, pénzbe kerül.

Én ingyen dolgozok sokkal nagyobb szinten mint profik.

2016. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-4. válaszoló: azt lehet tudni, hogy a professzionális kompetenciáidat hol szerezted, ha sokkal többre vagy képes, mint egy pszichológus, aki 7-10 évig tanult az egyetemen és a szakképzéseken, terápiára járt páciensként, szupervízió alatt dolgozott?
2016. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!