Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki tényleg el van szállva magától, vagy csak tetteti -pl. belső bizonytalanság miatt- hogy ilyen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy ilyen ismerősöm, nem egyszer volt hogy megcsalta az aktuális barátnőjét, bulik, meg folyton a szexről meg arról beszél hogy ő minden héten más csajjal van stb. Meg nagyon jó pasinak tartja magát, egó az van..


DE : van egy teljesen normális meg intelligens oldala , a humora sem rossz egyébként. Szóval nekem nincs vele bajom .(Sajnos azt nem tudom a szülei sokat törődtek-e vele vagy csak mindent megvettek neki amit akart)

Szerintetek egy ilyen embernek melyik az "igazi" énje? (20 éves)



2016. febr. 23. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a szexuális teljesítmenye nem olyan mint amit ő elvárna magától. Én azt tapasztaltam hogy akik valamely tulajdonságukat felnagyítják és agyon hangoztatják azok azt azért teszik, hogy pont az adott terület gyengesegeit titkolják. Van egy ismerősöm aki úgy allitja be magát mint a falu bikája, és volt több baràtnömnek is "szerencseje" hozzá és bizony sehol nincs az a teljesítmény amiről ő beszél. De ez csak egy példq. Aki ezzerrel azt mutatja kifele hogy ő mennyire segítőkész mennyire rendi srác, azokra lehet a legkevésbbé számítani ha baj van!
2016. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mármint úgy érted, hogy akik azt mondják magukról, hogy segítőkészek stb. 1-es, ugye?


A normális és intelligens oldala az igazi. Az ember alapvetően jó.

De ez gondolom két külön életterület, amiben normális, és amiben kényszeres. A kényszeres területe az aberrált. Ha muszáj neki arról beszélni, és győzködnie a környezetét, akkor az nem igazi.


Aki tényleg tud valamit, képes dolgokra, annak nem kell felvágnia vele. Egyszerűen csak tudja és csinálja. Ez egy kényszer inkább, mint bármi más. Persze lehet büszkének lenni dolgokra, de ha MUSZÁJ olyan dolgokról beszélnie, amikhez alapvetően nem lenne sok köze másoknak, mint pl. a szex, az nem ő, csak valami áramkör, amin kényszeresen fut.

Lehet, hogy tudat alatt az az elképzelése, hogy csak akkor igazi férfi, ha ezt csinálja, és ennek engedelmeskedik.

2016. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, arra gondolok, hogy van pl egy ismerősöm aki azért hogy mások többnek lássák, mint ami, lefotózta hogy az autója hátulja meg van pakolva elelmiszerrel, és kirakta természetesen fbre, hogy indulnak a szomszéd várodba egy rászoruló családhoz nekik vásároltak be. A gondom ezzel csak annyi hogy lefénykepezte és feltette a rászoruló családot is, akiknek nem volt túl nagy öröm az arcukon, hogy fényképezi öket, aztán még fbre is kiteszi... illetve én is a gyerekeim kinőtt ruháit ovin belül odaadtam fénykép és fb nélkül rászoruló gyerekeknek. Nem azért tettem hogy más azt lássa milyen segítőkész cukorborsó vagyok, hanem azért mert volt aki örült annak a ruhacsomagnak. Ez csak egy példa a sok közül. Sok olyan ember van (vagy csak a mi környékünkön) aki teljesen mást mutat kifele.
2016. febr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát a kettő majdnem ugyanazt jelenti, legalábbis arról szokták megjegyezni, hogy elvan szállva, aki jobbnak mutatja magát, és csak onnan lehet tudni ezt, hogy kiderül róla a túlzás, vagy az hogy ő a felszín-tulajdonságának az ellentéte.


Ebből következtetve kiderül, hogy csak tettette a lebegtetett jót, ami csak évente egyszer fordul elő nála, természetesen bizonytalanság okából. Ebből kifolyólag a "belső-bizonytalanság" lehet, hogy nem jobb eset az elszálltságnál, hanem ugyanolyan negatív, mindkettő az "igazi énje".(illetve csak az esetben lehet bizonytalanságról beszélni, amikor valaki belátja maga-előtt a saját személyiség zavarát. De lehet, hogy ez nem történik meg, addig is csak te látod rajta)


Szerintem akadnak olyanok is, akik időnként kijelentik, hogy kicsodák ők, ettől közvetlenül még nem válnak beképzelté, csak akkor, ha a szó-szoros értelmében nem volt igaz a kijelentés rájuk.

2016. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!