Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintem NEM a kötelezők...

Szerintem NEM a kötelezők utáltatják meg az olvasást, szerintem ez rossz kifogás. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nem értek egyet ezzel a kifogással. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy leestem a lóról, és megutáltam a sportokat. Az összes sportot azért, mert a lovaglás nem megy. vagy a mákos tészta nem ízlik, ezért megutáltam magát az evést. Aki igazán akar sportolni, az ha megutál lovagolni, akkor elmegy úszni, futni, bringázni...


Számtalan ismerősöm van, aki utálja a kötelezőket, de olvasni szeret. Akkor ő hogyhogy el tudja különíteni a 2-t agyilag?


2016. márc. 4. 14:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Még nem olvasta el az összes választ, a 4-esig jutottam. Értem, amit mondasz, de szerintem nem a suli dolga megszerettetni az olvasást. Szerintem a szülőké lenne, és egy olyan alapra, ahol nem a nulláról kell kezdeni, a suli többre jutna.
2016. márc. 4. 20:29
 12/13 A kérdező kommentje:

„Régebben énis utáltam a kötelezőket,soha nem érdekelt. Aztán felkerültem gimibe,és a tanár is megmondta hogy a klasszikus kötelező olvasmányoknak semmi értelme,senkit nem érdekel,és senki nem fogja elolvasni ezért fel sem adja,mert nem akar beírni 25 egyest.Helyette megnézzük filmbe,beszélünk róla---->mindenki jókedvű,és szereti a tanárt.”


Ezt nyilván kényszeredetten tette, de nyilván nem jókedvében.


„Szerintem nincs is ilyen kifogás, én legalábbis ezt még senkitől nem hallottam.”


Én nagyon-nagyon sokszor hallom ezt a kifogást.


Alapvetően szépirodalomra értettem a kérdést, igen, de azért tudományos művek olvasása is érdekes kérdés.


„Az #5-dik válaszban leírtam miért.Egyetlen fiatalt sem érdekel az aranyember,kőszívű ember fiai.. Ezek mind dög unalmasak baromi régen írták őket(Azt se tudom mikor kb 100 éve) és végülis semmiről nem szólnak.”


Speciel én is szerettem, és tudok több embert is hirtelen (fiatalokat), akik szerették Jókait. Tiszteletben tartom a véleményed, de kérlek ne jelentsünk már ki ilyen általános tényeket, hogy EGYETLEN FIATALT SEM érdekel. Amúgy az 1800-as évek 2. felében írták őket, a forradalom után, és legtöbbjük erről szól: a korabeli ember számára segítettek feldolgozni a forradalom élményét. Mondjuk Az arany ember pont nem.


De amúgy ez nem válasz a kérdésemre. Oké, utálja sok ember Jókait, de nehogy azt mondjuk már, hogy Jókai hibája, hogy valaki nem olvassa el a… mit tudom én, Harry Pottert. (Dacára a népszerűségének azért elég sokan azt se olvassák.) Épp erről beszélek. A kötelezők utálata mellett kézbe lehetne venni nem kötelezőket, mint ahogy te pl. említed Mike Tysont. Csak épp regényeket.


„Az első szépirodalmi könyv, több mint valószínű az lesz az életükben, amit először kötelezően el kell olvasniuk általános iskolában.”


Na, ez érdekes. Ez elég baj. Lehet, hogy nem kéne olyan korán kötelezőket feladni. Mert így annak van csak esélye, aki más iskola előtt/elején olvas.


A Kincskereső az én sulimban nem volt kötelező, nem tudok róla nyilatkozni.


„A kérdező példájával érve: leesik a lóról, utána az állatkertben megharapja egy ló miközben simogatja aztán elüti biciklizés közben egy lovaskocsi. A lovakat (= szépirodalmat) fogja megutálni, nem a sportot magát (=olvasást). „


Köszönöm a konkrét választ.


„Szerintem sem a kötelezők utáltatják meg az olvasást a gyerekekkel. Az, hogy valaki szeret-e olvasni elsősorban családi hatásra történik (tök mindegy, hogy szépirodalmi vagy egyéb olvasmány)

Ha egy gyerekkel minden este meseolvasás a közös program, ha a gyerek azt látja, hogy a szülők olvasnak, akkor neki is fel fogja kelteni az érdeklődését, illetve természetes lesz számára az olvasás. „


Na, ere gondoltam. Amikor egy gyerek mondja, hogy a kötelezők utáltatták meg vele az olvasást, hát az még egy dolog, de egy szülő ne fogja a sulira. Az ő dolga lett volna olvasni neki.


„Persze a kötelező olvasmányok sem segítenek sokat, de alapvetően egyetlen könyveket szerető gyerek nem fogja megutálni az olvasást azért, mert néhány kevésbé élvezetes könyvön át kell rágnia magát.

Ez az egész csak egy nagyon kézenfekvő kifogás. „


Pontosan erre gondoltam, köszönöm.


„Az a baj, hogy a mai gyerekek nem kapják meg a lehetőséget sem arra, hogy megtalálják azt a műfajt, ami érdekes lehet számukra, azonban azt nem gondolnám, hogy ez egyedül vagy elsősorban az iskola feladata lenne.”


Igen, ezzel is egyetértek.


Amúgy a krimiket (ha fiktívre gondolsz) én a szépirodalomhoz sorolom. Elítélendőnek meg nem elítélendő a más jellegű művek olvasása, csak most nem arról volt szó.


Köszönöm a válaszokat, kiváltképp a 9-est ésa 10-est, mert közvetlenül a példámra reagáltak, és nem csak leírták, hogy mit utáltak személy szerint ők.

2016. márc. 4. 20:43
 13/13 A kérdező kommentje:

*jav:

"aki más iskola előtt/elején olvas. " --> MÁR iskola elején

2016. márc. 4. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!