Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha megbüntet a rendőr gyorshaj...

Ha megbüntet a rendőr gyorshajtásért, a rossz km óra lehet kifogás?

Figyelt kérdés
Nyílván nem, de ha esetleg mondom neki, hogy nem jó, azért még nem büntethet meg jobban? Vagy?
2011. jan. 30. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg ha úgy mondod neki,hogy "De hiszen óra szerint 90-el mentem" De akkor meg kivizsgálják,hogy tényleg rossz-e és ha kiderül,hogy semmi baja akkor meg még nagyobb szívás van!
2011. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Senkit nem fog érdekelni a te km órád. Bemérnek és küldik a sebesség túllépésről az értesítést, azt ha akarod, meg felebezheted.

Valószínűleg nem fogsz beszélni rendőrökkel. Ha pedig a km órára hivatkozol, mehet műszakira az autód, jó pénzért.

2011. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Azt hiszem azért 5-10%-os tolerancia még a rendőrben is benne van... Nyilván a Te autódban a km óra nincs hivatalosan kalibráltatva így az is tévedhet...de 10% felett felesleges erre hivatkozni... különben komoly anyagi problémáid származhatnak a büntetésből, műszakiból és még a franc sem tudja miből...
2011. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
a sebességmérő eleve +5 km/h-t mutat(gyárilag),erre jön a 10%-os sebességhatár tolerancia, amíg nem jön a bünti
2011. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Te! Akkor mindenkinek rossz lenne a km. órája. Mellesleg az enyém 5 éve nem megy, de miután nem céges autó, nem is kötelező. A Te bajod, ha nem tudod mennyivel mész. Azért a ford. mérőből pontosan tudom mennyivel megyek...
2011. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
82%
A törvény szerint téged terhel a felelősség, hogy az autóban minden működjön, tehát az is a te hibád ha rossz a km óra és ezért gyorsabban hajtottál.
2011. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez is céges autó bazzz és ebben sem jó a km óra, azért kérdezem!!!
2011. jan. 30. 13:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm is egy céges autóval dolgozik, illetve azt használja, de ha bünti jön, akkor a flottavezető nem adja ki a személyes adatokat csak a pénzbirságot kell kifizetni és így nem kapnak büntető pontokat...
2011. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pontosítok: azokban a céges autókban kötelező a km. óra (egész pontosan a megtett kilométereket számláló eszköz), amelyek használatakor menetlevelet kell vezetni, hiszen az üzemanyagok áfáját eszerint kapják vissza.
2011. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

hát eleve ott kezdődik, hogy mondjuk 50-es táblánál elvileg 55-től mérnének a 10 % miatt, de azért bennük is van némi emberség, ezért a trafit eleve 60-65-70-re lövik be.

Namost 50 helyett 60at már illik érezni az autó mozgásából, a 70et meg pláne! Azt ők se fogják bekajálni, hogy "észre se vettem hogy 100-al mentem...". Én nem hazudoznék, sokkal korrektebb, ha beismered hogy "igen, gyorsan hajtottam". Ha kamuzol az olyan mintha hülyére akarnád őket venni, amire én pl bepöccenék, és egyből jönne a "végbélvizsgálattal összekötött rögtönzött műszaki", ahol ha nagyon akarnak, elképzelhető hogy találnak valamit...


Egyébként tökmindegy mert elvileg már zárt rendszerben mennek ezek a trafis dolgok és ebbe - állítólag - mér a rendőrök sem tudnak belenyúlni, pláne "nem a két szép szemedért"


A km óra hibája nem ment fel a seb. betartása alól, de mondom mégegyszer a fő gond hogy a kocsi mozgásából is illik érezni mennyi az annyi....

2011. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!