Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sajnálom a tárgyakat?!

Miért sajnálom a tárgyakat?!

Figyelt kérdés
Már elég régóta kezdődött nálam, hogy mit tudom én, ha ki kell dobni egy darab húst, vagy bármit, akkor sajnálom... Érzelmileg úgy tekintek a tárgyakra, mint akiknek lelke van... Úgy vagyok ezzel, hogy például széttörnek egy ceruzát, vagy bármit, akkor ez zajlik le magamban:"Miért kell bántani? Nem tett ellened semmit..." Nagyon gyakran, hamarabb ölnék meg egy embert, minthogy fogjak, és földhöz vágjak egy üveget, vagy bármit... Meg például még, ha egy ruhát föltüzelünk... Azt is sajnálom... Miért van ez? Hogyan lehetne "orvosolni"?
2016. márc. 5. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán Borderline személyiségzavar.

Gyakran én is érzek így.

2016. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt olvasom jelenleg róla, hogy önkárosító hajlamoknak kéne lennem, stb. stb, de semmi különös dolgot nem érzékeltem vele... Csak a cuccokat sajnálom.
2016. márc. 5. 14:37
 3/6 A kérdező kommentje:
A hangulat viszont olyan szinten változik csak, hogy van, hogy nagyon jól állok a dolgokhoz, meg van a sima érzés, ami mindenkinek van.
2016. márc. 5. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs vele. Látod a tárgyakban megtestesülő emberi munkát és értéket. Törekszel a dolgok végletekbe vitt ki- és felhasználásán, takarékos, előrelátó, gazdaságos életvitelt folytató ember vagy.
2016. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:)
2016. márc. 5. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Személyiséget adsz a tárgyaknak, azért. Csak tudatosítsd magadban, hogy mincs nekik. Se érzéseik. Nem éreznek fájdalmat, ha eltörnek, nem szomorúak, ha kidobod őket. Valójában ezeket csak te érzed.
2016. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!