Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted egy ilyen embereknek...

Szerinted egy ilyen embereknek van önismeretük? Vagy foglalkoznak ennek a kérdésével? Csak nekem zavaró?

Figyelt kérdés

Ha valaki úgy megy bele minden kapcsolatba, hogy "majd csak lesz valami", de utólag nem tudja megmondani, hogy mi baja volt, és miért ért véget (bár keseregni tud rajta).

Általánosságban nem igazán tudja tisztán kifejezni magát, a gondolatait, érzéseit, csak homályosan, bár emellett sokat hízeleg, és kedves szavakat mond.

Utólag ezeknek az ellentétét is kifejti, ellentmond magának.

Látszik rajta, hogy nincs önbizalma, mindenféle értelmetlen dolgért kritizálja magát.

Látszik rajta, hogy boldogtalan, ennek ellenére minduntalan állítja, hogy milyen jól érzi magát veled, mert fontos vagy, stb.

De úgy áll hozzá a kapcsolathoz, mintha elhatározná, hogy "mindent belead", figyelmesebb nálam, én is kezdetben igyekszek megfelelni neki az elején, de később felvetem azt a valós problémát, hogy "nem illünk össze"! Ezt mintha teljesen abszurdnak tartaná, vagy az önérzete megsértésének, mert ő akart lenni a tökéletes ember, akit ha bárki visszautasít, akkor baj van vele, és ez alapján úgy viszonyul, mintha próbálna bűntudatot kelteni, hogy értékeljem a szerelmét.

Annyira, hogy később én is elbizonytalanodtam, mert kedveltem őt, aztán újra megakartam próbálni, de akkor már úgy tűnt, hogy ő hidegült el a dologtól, amiből olyan következtetéseket vont le, hogy "elrontottam", mert jobbnak kellett volna lennem, stb.(persze, nem pont így mondta)

Az egészben csak az az izé, hogy mindezt nem veszi észre, inkább mintha túl komolyan venné magát, és állandó bűntudata lenne attól, ha valahol nem illik a képbe.

Bár a kérdés nem csak rá vonatkoztatható, valamennyire rám is, bár én többnyire ismerem magam, mégis könnyen elbizonytalanítható voltam.



2016. márc. 6. 18:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"Lehet azért mondott ilyet,hogy régebben nem tudtak ellenállni neki a nők,hogy fényezze magát előtted"


Ez nem sikerült. Épp, hogy az ilyen pasikhoz nincs kedvem, akik mindenkit leakarnak venni a lábukról, ez taszító.

Én meg világéletemben inkább amolyan kívülálló, különc karakter voltam, nem hat meg az, hogy mit néz rajtam (is).

De amint mondtam, a külsején is valamennyire látszik, hogy olyan, aztán furcsán akar győzködni, hogy legyen valami, de sok összefüggést nem látok a szavaiban.


Pedig mostmár erőssen elhiszem, hogy "tetszettem neki", de szerintem felelőtlenség lehetett, hogy úgy rám csapatta, rám hajtotta magát, ő sem gondolhatott bele túl komolyan abba, hogy mit akar.


De én sem, azt sem értem, miért vagyok "dühös", ha őszintén, inkább az ilyen nem kellene érdekeljen.

2016. márc. 8. 08:20
 12/12 A kérdező kommentje:

# 10


Hozzáteszem, hogy azt akkor mondta, amikor nem akartam lefeküdni vele (már elején). Másképp kedves voltam vele akkor is, nem kell ilyesmikre is győzködnie.

2016. márc. 8. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!