Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy élhetnek ilyen jellemtele...

Hogy élhetnek ilyen jellemtelen emberek?

Figyelt kérdés
Suliban ugyanannyi pontot értünk el és én 3 ast kaptam a társam meg 2 est.Akart szólni a tanárnak,hogy hátha az Ő jegyét is megemelik,de mondom maradjon csöndben,inkább kérdezze meg a ponthatárt először.Erre a gyerek feláll és elkezd reklamálni,hogy ugyanarra a pontra 2 est kapott,én meg 3 ast.Az eredmény az lett,hogy az enyémet is lehúzták,mert nem tudott kussolni.Most nem erről az apróságról van szó,de aki ezt megcsinálja szerintem egész életében ilyen ember lesz.Feldobja majd a barátját akinek van valami piszkos üzlete,azt remélve,hogy kap pár forint jutalmat.Más is lenézi az ilyen jellemtelen embereket,vagy ez elfogadott dolog manapság?
2016. márc. 10. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem jellemtelen, csak Te nem tudsz vesziteni!
2016. márc. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem igazán emlékszem olyan esetre,hogy beköptem volna valakit,egyszerűen mert nem érdekel amit csinálnak.Szerintem mindenki foglalkozzon a saját dolgával,ne azt nézze,hol tud a másiknak keresztbe tenni.Jellemtelen emberek ezek akikben az életben nem lehet megbízni.
2016. márc. 10. 12:08
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
Kikerülsz az életbe, meg fogsz lepődni, az emberek többsége ilyen. Sőt sokan, kimondottan élvezik, ha másokba bele rúghatnak.
2016. márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem jellemtelen, csak van igazságérzete!
2016. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

Nem volt jellemtelen az osztálytársad, kiállt magáért.

Nem lehet tudni, ilyen lesz-e egész életében, még sokat változhat. Ő ebben az esetben nem dobta fel a barátját, rosszul értelmezed ezt a helyzetet.


Én pl. csak azt dobom fel, aki nekem kárt okoz. Pl. nem dobom fel a barátomat, aki illegálisan másol DVD-ket, és ezzel kereskedik, de azt a boltost fel fogom dobni hamarosan, aki mindig lejárt cuccokat tart a boltjában, mert ő megkárosít engem és másokat is.

2016. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez az osztálytársad nem tett keresztbe neked, mert nem tudhatta, hogy mi lesz az eredménye a reklamációjának. Az is történhetett volna, hogy az övét javítják fel 3-asra.

Nem értem miért várod el, hogy a másik kussoljon, ha egyszer benne van a pakliban, hogy ha nem marad csendben, akkor ezáltal jobb jegyet szerez?

A te mentalitásoddal van a baj.

2016. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Megkérdezhette volna diszkréten a ponthatárt és megtudta volna,hogy felemelik-e a jegyét vagy az enyémet húzzák le,anélkül hogy belekeveredtem volna.Az én szememben az ilyen emberek semmit nem érnek.Jobb társaságban az ilyenért eltörik az ember orrát,de mivel mindenkinek ilyen fene nagy jogai vannak,ezért csak mosolygunk és annyit mondunk,hogy semmi gond,bárkivel megeshet...
2016. márc. 10. 14:00
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Te mennyivel vagy jobb, hogy kussoltattad, hogy még az esélyét is elvedd, hogy javíthatnák a jegyén?
2016. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem jellemtelenség. Hanem igazságérzet. És igen, normális igazságérzetű ember nem azt nézi, hogy jaj, a másik kicis lelkét össze ne tiporjam, hanem azt, hogy itt igazságtalanság van. Nem a sajátját akarta javítani, hanem azt akarta, hogy igazság legyen. Te ezt megszívtad, mert igazságtalanul kaptál több pontot érte. Most ezért rinyálsz, egy rohadt jegy miatt, amire nem is a saját teljesítményed miatt kaptál jobb jegyet, hanem mert szétszórt volt a tanár??? Inkább te tűnsz jellemtelennek...
2016. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
És az nem jellemtelenség, hogy inkább elnézed azt, hogy más rosszabb jegyet kap, csak azért, hogy neked jobb legyen? Tudod minden éremnek két oldala van...
2016. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!