Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Veletek is van ilyen?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta rengetegszer van deja-vum és volt már olyan is hogy megálmodtam valamit.

Nagyon szerencsés vagyok, és van érzékem az olyan apróságokhoz mint például a négy levelű lóherék keresése,emlékszem hogy amíg a barátaim órákig keresgéltek amíg találtak egyet-kettőt addig én percenként kiszúrtam egyet, olyan is volt hogy csak véletlenül téptem le egyet ami pont 4 levelű volt:D Meg ilyen apró dolgokban sokszor van szerencsém, mondjuk akkor is amikor még kisebb voltam és egy rendezvényen 2 dobókockával kellett pontosan 13-ast dobni és elsőre sikerült, nyertem is valamit:D

Mostanában meg 1-2 éve vettem észre hogy egyre sűrűbben "érzem meg" hogy milyen film fog menni a tv-ben.Nem sűrűn nézek tv-t max hétvégén szoktam, reklámokat meg főleg nem.És sokszor amikor felkelek reggel egy bizonyos film jár a fejemben egész nap, van hogy napokig is, néha olyan amit már vagy egy éve nem is láttam és csak hirtelen eszembe jut.Aztán persze hogy pár nap múlva pont azt adják a Tv-ben:D

Zenékkel ugyanez a helyzet, rádiót nem sokszor hallgatok csak a kocsiban szoktam amikor megyünk valahová, és például ma reggel is amikor felkeltem egy olyan számot dúdolgattam amit már hetek óta nem is hallottam, és persze hogy amikor egy óra múlva beültem a kocsiba pont az a szám ment a rádióban:D

De mostanában már meg se lepődök, mint az elején, inkább csak jót nevetek rajta:D

Lottózásnál viszont nem mindig működik(mondjuk nem is sokszor próbálom) de az az érdekes, hogy múlt héten kipróbáltam mert volt 2 szám ami egész nap a fejemben járt és mindkettőt megjelöltem, persze hogy mind a kettőt kihúzták:D mondjuk ez meglepett, mert lottózni nem nagyon szoktam és nem gondoltam hogy így meg tudom "érezni" a számokat:D Jó lett volna ha a kettő helyett több számmal is működikxD

Iskolában is jó, mert valahogy érzem hogy mikor nem kell tanulnom, és van olyan hogy úgy kelek fel hogy valahogy érzem hogy ma engem fog szólítani a tanár és tanulok rá reggel, aztán tényleg engem szokott:D Mert általában amikor nem érzem így akkor nincs is erőm tanulni csak átnézem az anyagot, de nem is szokott kelleni.

Meg ilyen kis apróságok, mint hogy megérzem hogy hány óra van(beállítottam az órát egy adott időpontra aztán elkezdtem olvasni és teljesen belemerültem mégis egyszer csak megcsapott egy érzés hogy lassan csörögnie kéne a telefonomnak, megnéztem hány óra és erre pont egy perccel múlt el az az időpont amikor csörögnie kellett volna, csak valamiért nem csörgött).Vagy amikor megérzem hogy mit akarnak mondani az emberek, az néha ijesztő szerintük is amikor kimondom azt amit ők akartakxD

Meg például amikor 2 éve olyan helyen jártunk külföldön ahol kiskoromban(4-5 évesen) is jártam már és amikor egy városban haladtunk eszembe jutott egy táj amiről nagyon nagyon régen halottam már és megkérdeztem apát hogy az nem ebben az országban van? Erre ő ledöbbenve mondta hogy jól ráéreztem, mert pont 10 percnyire vagyunk attól a várostól ahol ez a hely van:D

Másnak is vannak ilyen ijesztő megérzései?xD És ez mennyire normális?:D

17/l



2016. márc. 12. 19:25
 1/8 anonim válasza:
90%
Nekem is elég gyakran van deja vu-m, az ébresztő órával és a tàjjal kapcsolatos dolgok is, mint a többi felsorolt nálam is élőfordul. Érdekesek, sőt néha ijesztőek :-D Az hogy normális-e ez, nem tudom. Szerintem ezt sose fogjuk megtudni, mindenesetre van hogy jól jönnek, igy örüljünk nekik :-)
2016. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha olyan jól működnek a megérzéseitek, akkor mi a fenének írkáltok ide? Elég lenne csak jó erősen egymásra gondolnotok😱
2016. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1-es köszi a választ, megnyugodtam hogy nem vagyok ezzel egyedül, örülök neki amúgy mert attól függetlenül hogy néha ijesztő tud lenni nagyon szeretem:D

#2-es jaj de vicces valaki...:D

2016. márc. 13. 07:16
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Velem olyan volt, hogy megéreztem kiskoromban, mikor fogok hányni, olyankor mindig ugyanazt álmodtam, de ez nem tudatosult bennem :D a lóheréket én is mindig megtalálom :D órában én is jó vagyok, van, hogy beállítok ébresztőt, és pár perccel előtte felébredek, pedig nem vagyok koránkelő :D 14/L
2016. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Velem sokszor előfordul ez, főleg a Tv és zene kategóriában.

Figy ez csak egy tipp....de

Sok sok dimenzio létezik. Ezeket ugy kepzeld el hogy az egyik dimenzio az amiben te itt es most vagy. Mondjuk az utanad kovetkezo dimenzioban ugyanaz van mint a tiedben, csak...mondjuk Pekingben az egyik madár sejtje másik irányba mozdul. Képzeld el mennyi rengeteg féle variácio létezik!

Na most. Ez valamiféle hiba/lyuk vagy eféle lehet ezek között ami...talán az emberi agyban van. Nem mindenki érez ilyet de aki igen az külonleges érzésben részesül ilyenkor.

A negatìv válszokat kérlek hanyagoljátok mert ez csak egy vélemény.

2016. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De jó, akkor vagyunk még sokan:D

Utolsó nem pontozlak le nem rossz elmélet, végülis sok minden lehetséges:)

2016. márc. 15. 18:58
 7/8 D-Mano ***** válasza:
100%

Régebben jellemzőbb volt, most szinte egyáltalán nem. Néhányszor előfordult, hogy megkérdezték, hogy hány óra van, én meg már órák óta nem néztem meg az időt, és csak úgy fejből mondtam valami random időpontot, és tényleg annyi volt (percre pontosan). A másik, hogy amikor szándékosan játszottunk "milyen számra gondoltam"-ot, akkor sose jött be, de, amikor a tesóm csak úgy random megkérdezte, akkor rávágtam egy számot, és néha megéreztem, hogy eltaláltam, és tényleg. Ha nem éreztem meg ilyesmit, akkor általában nem.


A legdurvább eset az az volt, amikor olyan erős deja vu-m volt évekkel ezelőtt, hogy fél percre előre pontosan meg tudtam mondani mi fog történni. Már évek óta nincsenek ilyen megérzéseim.

2016. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azigen:D

Ez a számos dolog dettó ugyanígy van velem is.Ha erőltetem nem megy, de ha csak random jön egy megérzés akkor mindig eltalálom a számot.

Régen néztük a Maradj talpon műsort és ott volt hogy mindig eltaláltam mennyit fognak nyerni emlékszem hogy a szüleim nem értették hogy hogy csinálom:D De amikor mondták hogy na ezt mondjam meg akkor valahogy nem működött, nem tudom erőltetni ez csak így jön:D

Ohh:( De biztos vissza fog jönni lehet hogy csak szünetel

2016. márc. 18. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!