Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vihetem így egyáltalán valamir...

Vihetem így egyáltalán valamire az életben?

Figyelt kérdés

Csináltam IQ és EQ teszteket. Szerintem mindkettő nagyon alacsony, (az IQ-m a Mensa teszt szerint 114, itt linkelt valaki egy kérdéshez egy szerinte jól kalibrált tesztet, aszerint 115 - bár állítólag ez magasabb az átlagnál, szerintem nem vagyok elég okos; az EQ teszt szerint pedig az átlagnál alacsonyabb az érzelmi intelligencia szintem, habár ezt sem szakember végezte, csak valami online teszt). Az EQ-m szerintem is vészesen alacsony. "Az alacsony EQ-jú ember nehezen ismeri fel érzelmeit. Általában félénk, makacs, féltékeny, beteges és könnyen összeomlik stresszhelyzetben." - ez mind jellemző rám, és elég kellemtlenül érzem magam, mert néha úgy érzem fogalmam sincs dolgokról, nem értek az emberekhez, irodalom órákon folyamatosan visszakérdezek, mert szerintem teljesen logikátlan dolgokról van szó, soha nem értem mi miért van és szerintem semmi értelme, nem szeretem. Soha nem voltam még szerelmes, persze tetszenek fiúk, de még soha nem sikerült említésere méltó kapcsolatot kiépítenem velük (kivéve barátit, vagy olyannal, akivel valamilyen okok miatt nem lehet közöttünk több, így nem is törekedtem rá); ha olyan nyit felém, aki nekem is tetszik, azt nem tudom megfelelően kezelni, és azt sem, ha nekem nem (igyekszem kerülni inkább, mert tudom, hogy társadalmi elvárás, hogy ilyen helyzetben nem szabad megbántani a másikat, mert az neki rossz, de igazából engem ez hidegen hagy).

Valamint lány létemre nagyon csúnyán írok, ha ebből lehet valami kövezkeztetést levonni.

Engem különösebben ez eddig nem zavart, és az érzelmi intelligencia fogalmával sem voltam tisztában, de most kezdem úgy érezni, hogy esetleg valami komoly defektem van. Szeretném fejleszteni, de nem tudom hogyan kell, ebben szeretném a segítségeteket kérni, valami megbízható szakirodalmat nagyon megköszönnék.


2016. márc. 13. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem az a lényeg hogy hanyas tanuló voltál vagy hogy épp 114 vagy 120 az IQ hanem az hogy mennyire tudsz helytállni az életben.
2016. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Az orvostanhallgatók is mind felfedezik magukon az összes betegség tüneteit.
2016. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezek igazán sokat mondó válaszok voltak...

Nem a számok érdekelnek, de elég nyilvánvaló, hogy alacsony az érzelmi intelligenciaszintem, és ebből valószínűleg hátrányom fog származni az életben.

2016. márc. 13. 11:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ha így fogod fel akkor biztos...
2016. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És nem vagyok hipochonder, orvoshoz sem szoktam járni, csak ha már tényleg nagyon akadályoz a rosszullét a dolgomban.
2016. márc. 13. 11:43
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Van kérdés is vagy csak megosztottad ezt így velünk?


Előttem leírták a választ, nem ismétlek senkit. Nem az számít, hogy egy teszt mit ír ki. Az számít, hogy te magad mit gondolsz magadról. Az se jó ha túl alulbecsülöd, meg az se ha túlbecsülöd magad.

Ismerd fel hibáidat, próbálj meg változtatni rajtuk, amin nem lehet azt pedig fogadd el, ilyen vagy és kész.

2016. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, a sikerhez elsősorban szülői háttér kell, semmi más. Jóval sikeresebb lehetsz egy jó képességekkel rendelkező embernél is akár.
2016. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már felismertem a hiámat, ezen szeretnék változtatni, de nem tudom hogy kell. A kérdés pedig az, hogy hogyan. De ezt fent is leírtam.
2016. márc. 13. 11:54
 9/11 A kérdező kommentje:

Szülői hátterem nincs. Anyagilag nem vagyunk eleresztve, államin fogok továbbtanulni. Lelki támogatást sem igazán kapok, dícséretet szinte soha, szidást többet, de valamikor azt sem. Jellemzően nem foglalkoznak velem, ha én beszélek a suliról, meghallgatnak, ha segítséget kérek a tanulásban, azt sem tudják miről beszélek.

Tudom, hogy ez ebben a világban nehéz és merész vállalkozás, de szeretném a saját erőmből elérni a céljaimat.

2016. márc. 13. 12:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak megjegyezném, hogy IQ-ból a 100 az átlagos definíció szerint, tehát már a 101 magasabb az átlagnál. A 114 kifejezetten jónak számít.
2016. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!