Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül is vihetem...

Diploma nélkül is vihetem valamire az életben ezen a területen?

Figyelt kérdés

Elektronikával foglalkozom, főként programozható vezérlésekkel és nyomtatott-áramkör tervezéssel. Volt már pár komolyabb összeget termelő munkám is.

Ha nem sikerül a villamosmérnöki diploma, lehet még belőlem valami, vagy csak egy utolsó senki havi 80.000 Ft-ért?


2013. dec. 10. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól megy az önmenedzselés, akkor papír nélkül is menni fog (feltételezve, hogy jó szakember vagy).
2013. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha interjún meggyőző tudsz lenni akkor jól lehet keresni, de diplomával még jobban.
2013. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Mennyi idős vagy? Miért ne tudnál diplomát szerezni?
2013. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Sokan rájöttem már ebben az országban is, hogy a diploma egy papír, tudás nincs mögötte. Én láttam elég sok mebert programozóként elhelyezkedni, papír nélkül.

Ha jól dolgozól, és van referenciád (vagyis, hogy mit tudsz) simán többszörösét is keresheted.

Én legutóbb 2 18 éves sráccal találkoztam, ők programoztak, havi 300 ezerért, és nem volt fősulijuk. Viszont tudták mit csinálnak.

2013. dec. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A KKV szektor tart karokkal es elfogadhato fizetessel var, ha valoban ertessz a dologhoz. Viszont nem art, ha kesobb beszerzel legalabb egy levelezos BSC diplomat.
2013. dec. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem bírsz megcsinálni egy nyamvadt BSC szakot, akár valami gyenge iskolában, akkor bizony egy utolsó senki leszel. És nem azért, mert nem lesz papírod..
2013. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért vergődök az egyetemen, mert matekból közte vagyok a 10 leghülyébb között az országban, és nem sikerült ez a tárgy... innentől már most van csúszásom :(
2013. dec. 11. 09:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon szeretnék lediplomázni, mert ez érdekel és más nem...
2013. dec. 11. 09:06
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Az egyetemen az Analízis A1 (deriválás, alap integrálás, alap analízis) 3szor buktam. Utáltam az elméleti marhaságokat, bármit kérdezel, nem fogom tudni. Kombinatorikát, programozáselméletet kegyelemkettessel tettem le, úgy, hogy puskáztam is hozzá.


2.18 volt a diplomám átlaga. Csak BsC-m van. Ja és egy évet késtem, tehát 4.5 év alatt csináltam meg.



Ma, Senior Java programozó vagyok egy multiban, az architect és a menedzser után a harmadik ember. A volt évfolyamtársaim meg vagy egy garázscégben nyomják a PHP-vel, vagy munkanélküliek, mert nulla gyakorlatuk van.


Nem számít a diploma. Ha jó vagy, akkor jó vagy és kellesz.

2013. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es: Azért marhaságokat ne írjunk, még akkor se, ha történetesen igaz a storyd (ami szerintem nem.)


Neked is van diplomád, még ha nem is túl fényes. 4.5 év alatt BME villamosmérnököt elvégezni teljesen átlagosnak mondható.


A BME villamosmérnökökről meg ne azt állítsd már be, hogy munkanélküliek, vagy phpvel szenvednek.. van pár ismerősöm onnan, munkája mindnek van, egyik se keres 200 nettó alatt..

2013. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!