Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek okos nő?

Hogyan legyek okos nő?

Figyelt kérdés

Szeretnék az lenni vagy legalább annak tűnni. Vannak ilyen kifejezések, szavak amiktől okosabbnak tűnök?Pl.gyakorlatilag, amiket az okosok használnak. Szeretnék jobb szókincset is.

Unom h folyton butának tartanak, kicsit az is vagyok és szeretnék ezen változtatni.

Tippek, hogy okosabbnak tűnjek?


2016. márc. 15. 15:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Annak tűnni? Felejtsd el. Annál nincs szánalmasabb és iszonyat könnyű kiszúrni.
2016. márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Tanulással például lehetsz okosabb, ha sokat olvasol, javulhat a szókincsed.
2016. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De miket olvassak?
2016. márc. 15. 15:36
 4/25 anonim ***** válasza:
2%
Kezdetnek elég lessz ha nem irsz ki ilyen értelmetlen kérdéseket
2016. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%
Első körben próbálj meg jobb nicknevet használni, mint amid itt van. Olvass sokat, ha az iskolában nem sikerült, akkor próbált meg most elsajátítani az alapműveltséggel összefüggő dolgokat.
2016. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
Az olvasás fejleszti a szókincset.
2016. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

Tanulj, olvass, tájékozódj, ne csak okoskodni próbálj, mert az visszatetsző, hanem valóban fejlessz magadon.

Mit olvass? Bármit, ami érdekel. Menj be egy könyvesboltba, vagy könyvtárba és válassz valamit, ami felkelti a kíváncsiságodat. A szókincsedet bővíti az olvasás.

És még valami. Ne félj kérdezni, akkor sem, ha mások butaságnak tartják. Egy ember sem tudhat/ismerhet mindent.

2016. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Minden idegen szó ismerete az intellektualitás benyomását keltheti, innen tudsz szemezgetni:

[link]

Az viszont gáz, ha minden mondatodba beleszúrsz egyet, illetve érdemes kerülni azokat, amelyekre van egyértelmű köznapibb szó is.

De azt tényleg érdemes figyelembe venni, hogy ez csak tüneti kezelés, az intelligencia a jó meglátásokban és a tájékozottságban tűnik ki igazán, ezt nem lehet pótolni trükkökkel.

2016. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ez a baj, hogy nem merek kérdezni mert félek, hogy még jobban lenéznek, mert buta vagyok. Csak szeretném ha az emberek többnek látnának, olyan rossz, hogy mikor társaságba vagyok pl. és beszélgetnek, nem tudok hozzászólni mert fogalmam sincs mit jelent.

2016. márc. 15. 15:53
 10/25 anonim ***** válasza:
Hogy mit olvass? Figyelmedbe ajánlom a magyar írók színvonalas alkotásait. Amik egyből beugranak, talán mert kötelezők voltak a suliban, azokat mindig faltam: A kőszívű ember fiai, Arany ember, Szent Péter esernyője, Abigél, Egri csillagok, Sorstalanság, Árvácska, A Pál utcai fiúk, Tükevár, stb-stb. Ha nem olvastad el őket általánosban, rögtön nekikezdhetsz az egyiknek. Nekem személy szerint Szabó Magdától az Abigél a kedvencem.
2016. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!