Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják rá az emberek...

Miért mondják rá az emberek mindenre, hogy undorító?

Figyelt kérdés

Az interneten is rengetegszer látom, hogy pl. egy rajzra ráaggatják az undorító jelzőt, holott csak néhány vörös folt van egy ember arcán, ráadásul nincs is annyira részletesen kidolgozva. De ez csak egy példa. Annyira könnyen rávágják mindenre, hogy képtelen vagyok felfogni a miértjét. Azt még megérteném, ha egy éve bomladozó hulla fölött állnának, és megcsapná őket a rothadó hús szaga, de ilyen egyszerű dolgokat, mint egy rajz, képtelen vagyok felfogni. Vagy például ott van egy jegyzetkönyv, aminek érdekes kidolgozása van. Teljesen más anyagból van a külseje. Anyám végighúzta rajta az ujját, és egyből az volt a reakciója, hogy: "Fúj, ez undorító..." Én meg csak nézek, mint Rozi a moziban, hogy "WTF?!?!" Hogyan lehetnek ennyire kényesek az emberek? Honnan ered ez egyáltalán?


Ne haragudjatok, nem célom senkit megsérteni a kérdésemmel, de már tényleg kíváncsivá tett a dolog.



2016. márc. 20. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkora arc vagy xDDD Amúgy azért, mert egyszerűen fejezik ki magukat, nem változatos a szókincsük.
2016. márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, akkor ez olyasmi, mint amikor állandóan istent emlegetik?
2016. márc. 20. 10:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem egyforma mindenről a véleményünk. Miért ne találhatná valaki undorítónak?


Tudod, a tesóm mit tart a legundorítóbb dolognak a világon? A száraz szivacsot. A tapintása kiakasztja. Olyan undor van a fején, mikor megfogja, mintha szart kéne lapátolnia.


Nálam meg van egy animációtípus, ami undorító. Nem tudom, mi a neve, de kiakaszt. Nem a téma, maga ahogy meg vannak rajzolva a dolgok. Vagy a régi filmeken a stop motion animáció, amivel a szörnyeket mozgatták. Felőlem gyilkolhatnak, nem zavar, de ha ezeket látom, ha épp eszem, leteszem a kaját, mert undorít.

2016. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Én a múltkor épp egy olyan videót néztem, amiben lefejeztek egy embert, és egyből mindenki elkezdett fujjogni, pedig CSAK EGY VIDEÓ. Természetes dolog, hogy elkezd vérezni az ember, ha megsebesül.
2016. márc. 20. 14:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Van olyan kaja, amit te szeretsz, van olyan, amit más, és egymáséra fújjogunk. Jobban nem tudom elmagyarázni, hogy minden ember más.
2016. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kajára sose mondtam, hogy fujj. Nem azért eszem, mert ízlik, hanem a tápértéke miatt. Minimum 50 gramm szénhidrát és 20 gramm fehérje(ez is minőségiből). Ez alá sosem megyem.
2016. márc. 20. 14:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Jól van, akkor maradj robot és értetlenkedj.
2016. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az undorító az, amitől már a hányinger kerülget. Egy rajztól pedig aligha hiszem, hogy valaki behányna. Ez csak egy berögzült szó, ami manapság már teljesen értelmét vesztette. Maximum olyan van, hogy nem tetszik, kellemetlen, rossz ízű, stb...
2016. márc. 20. 14:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért mondják rá az emberek mindenre, hogy szánalmas?
2016. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt mondom. Nekem a stop motion animációtól hányingerem van.
2016. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!