Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha mindenre ráunok?...

Mit tegyek ha mindenre ráunok? Valakivel volt már ilyen?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok. Az utóbbi pár évben mindig ugyanaz történt: rá voltam kattanva valamire, mahd pár hét után meguntam. Most jelenleg a növényekkel/kertészkedéssel vagyok így. De volt már takarítással, sportolással , nyelvtanulással (amiből aztán nem lett semmi, és gitározással amiből megint semmi sem lett. Először minden pénzem odaadnám hogy otthon érezhessem magam valamiben, majd ráunok. Valakivel volt már ilyen? Mit tehetnék?

2016. márc. 7. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy azért is van, mert tini vagy, keresed önmagad. Emellett nincs kitartásod, nem akarsz küzdeni a dolgokért. Gondolom rájössz pár hét alatt, hogy energiát kellene feccelni a dolgokba. Rögtön semmi nem valósul meg. Próbálj arra törekedni, hogy kitartással végig vidd a dolgokat. Akkor lesz sikerélményed, büszke lehetsz magadra, és ez erőt adhat, a következő dolgokhoz. Mindenért meg kell küzdeni, semmi nincs ingyen.
2016. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Magnyugtatlak, ez teljesen normális :-)


Az embernek dolgoznia kell a kitartásán. Én is hajlamos vagyok az ilyesmire, mint te. Ezért, ha valami megtetszik, nem veszem meg egyből, hanem megpróbálom a lehető legkevesebb pénzből kipróbálni. Ha kitartónak bizonyulok, akkor elkezdek bele lassan pénzt tenni.


Például a kertészkedésnél először megpróbáltam a kertben már amúgy is jelen levő elhanyagolt ágyásokat gondozni, jártomban-keltemben virágmagot gyűjteni és abból gazdálkodni. Az első évben egy fillért sem költöttem, és utána is csak óvatosan. Nyelvtanulást is el lehet kezdeni önállóan, ingyen, aztán apránként "erősíteni". Sportnál kölcsönkérhetsz valakitől felszerelést. Kell egy kis lelemény, de nekem ez a megközelítés segített. A másik, ami segíthet, ha valakivel együtt kezdesz bele valamibe, kevésbé fogod félbe hagyni, mert mit szólna a másik, amúgy is szívesen találkozol vele, a társas foglalkozás amúgy is nagyobb öröm.


A kitartásodat ezzel szépen lassan elkezdheted fejleszteni. Ha valahogy, kúszva-mászva-négykézláb botladozva eljutsz addig, hogy legyen valami kézzel fogható eredmény, akkor az segít motiválni magad a folytatáshoz.

2016. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) megnyugtat hogy ez normális. Mind a kettőtöket pozitívan értékeltetek :))
2016. márc. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!